Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondoljátok ezt hatásos...

Miért gondoljátok ezt hatásos érvnek a tk nélküli kutya vásárlása ellen?

Figyelt kérdés
Azzal szoktak érvelni, hogy ha nincs törzskönyve, nem fajtatiszta hivatalosan. Ezzel csak az a baj, hogy az embereket pont nem érdekli, hogy hivatalosan mi a kutyájuk, ha mindkét szülő ugyanaz a fajta, az már nekik elég. Viszont elkönyvelik, hogy a "gyk-s sznobok" szerint a tk nélküli kutya nem ér semmit. Ezért én inkább azt szoktam írni, hogy tk nélkül nem bizonyítható, hogy tényleg azok-e a szülei, akiket mondanak és ezért az sem 100%, hogy a kutya fajtatiszta. Eleve a 2 hónapos kölyökről ezt max a Jóisten tudja megmondani, de még ha a felnőtt kutya véletlenül fajtatisztának is néz ki, nem lehet tudni, hogy mi jön ki a kölyköknél. Lehet, hogy a nagymama nem az a fajta volt és ez most a kölyköknél jön ki. Nemffeltétlen küllemben, lehet, hogy jellemben, ami meg még gázabb. Szerintem ez a megfogalmazás sokkal korrektebb és meggyőzőbb. Mit gondoltok?
2014. márc. 21. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

"Ezzel csak az a baj, hogy az embereket pont nem érdekli, hogy hivatalosan mi a kutyájuk, ha mindkét szülő ugyanaz a fajta, az már nekik elég."


Igazad van, ez baj, hogy ennyire igénytelen némelyik gazdijelölt. A te megfogalmazásoddal meg az a baj, hogy bonyolultabb összefüggés, mint a 2+2=4, ezért fejlett agytevékenységet igényel a feldolgozása ami sokak képességét már meghaladja. Amúgy meg mindegy mivel érvelünk, a vége úgyis az, hogy jönnek a kifogások, "de, de, de, szerintem, biztosan, a szomszéd is megmondta..." Aztán ha már totál hülyét csinált magából akkor végső érvként kibukik belőle a jogász és közli, hogy neki JOGA van "fajtiszta" kölyök kutyához akkor is, ha ő szegény.

2014. márc. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

én az egészséget szoktam felhozni, hogy nagyobb az esélye hogy beteg lesz stb. hogy mennyivel többe kerülhet az olcsóbb kutya ha az élete alatti orvosi költségeket számoljuk.


De amúgy valakinek fontos hogy tényleg fajtatisztát vegyen és ott ér valamit ha elmondod hogy a tk nélküli kutya hivatalosan keveréknek számít.


Amúgy meg az a meggyőző az oldalon hogy sokszor sokan sok félét írunk és már sikerült lebeszélni több embert is szapis kutyáról. Akit a sok érvel nem lehet meggyőzni az meg tapasztalja meg a sajátbőrén hogy milyen egy szapis kutya

2014. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Firestorm ***** válasza:
86%

Figyelj,ha valaki fajtatisztát szeretne venni,akkor áldozzon bele pénzt és vegyen tk-sat.Viszont,ha valaki keverékre vagy fajta jellegű keverékre vágyik óccsón menjen el fajtamentőkhöz vagy menhelyre és hozzon onnan kutyát.

A megfogalmazással nincs semmi gond,csak hosszadalmas és úgy sem fogja fel.

2014. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

3 kutyánkból csak az egyik TK-s.

Nem akarom egyiket sem szaporítani. Ahhoz, hogy szeressenek és szeressem őket, nem kell TK.


Szerintem az vegyek TK-s kutyát, aki tenyészteni akarja.

Akinek viszont nincs TK-s kutyája, az NE SZAPORÍTSA!!!

2014. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ez így nem fog eljutni az agyukig, túl bonyolult. Akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy a tk nélküli kutyának nem bizonyítható a származása, zsákbamacska.
2014. márc. 21. 09:18
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van. De aki nem akar tk-s kutyát,az ne vásároljon, fogadjon örökbe. Komplett almokat is leadnak időnként.
2014. márc. 21. 09:21
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

4kutyámból 2 tk-s


Az a kettő aki nem, eddig iszonyat költségeknél tart. az egyik allergiás és minden baja van mellete csipő könyök szív problémák (2éves), a másiknak meg gerincproblémája van és hiányoznak a felső szemfogai..(3éves)


A két tk-s kutyám csak akkor volt orvosnál amikor az oltást kapták. (hazudok mert az egyiknek leszakadt egyszer a körme őt akkor elvittük)

2014. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebben fogalmazhatnál kicsit egyszerűbben mert 2x kellett végig olvasnom hogy rájöjjek mit is akartál belőle kihozni.


Az hagyján hogy hivatalosan nem fajtatiszta, mert senkit sem érdekel ha hobbi célra van a kutya otthon.

Én is úgy gondolom hogy az emberek az ismereteik hiányában szoktak hülyeségeket csinálni.


Ő lehet hogy azt hiszi hogy az egy németjuhász, de én meg látom hogy azért van ott más is benne, na most ezt még összerakná egy szintén hasonló keverék kutyával, na abból is kitudja már mi lesz, de ő azt hiszi tévesen hogy akkor ez is egy németjuhász, és ő vidám él majd ebben a tudatban. Aztán esetleg összehozza a sors egy "hivatalossal" akinek a gazdája ért a fajtához de nem akarja megbántani a másikat hogy fiam, nézd már meg a két kutyát, ég és föld kívül belül.


Erre mondom azt hogy a törzskönyv elvileg azt szavatolja hogy még a laikus is tudja, ez a kutya fajtatiszta.

Aki meg azt mondja az övé is, csak nem kért tk-t, annak meg azt kell mondani hogy a törzskönyvet a tenyésztő adja alapból, a szaporító meg nem akarná, mert nincs is.


Legalább is én úgy tudom, de javítsatok ki, a tk nem jelent extra plussz költséget a vevőnek, meg extra terhet a tenyésztőnek sem.

Olvastam itt más kérdésekben hogy nav,számla,sok sok pénz, és ezért inkább bizonyos egyedekre inkább nem kérnek tk-t, csak az értékesebbére, de én ezt inkább szaporítói kifogás keresésnek vélem.

2014. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ismerek két belga juhász szukát. A gazdáik is ismerik egymást. A két kutya se egymásra nem hasonlít, se a belga juhászra. Ennyire nem veszik észre ? Mit mondjak a gazdáiknak, főleg, hogy szaporítani is akarják őket?
2014. márc. 21. 09:34
 10/15 anonim ***** válasza:
17%

4# vagyok

a tk-s kutyám költsége több, mint a másik kettőé együtt.

2014. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!