Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol Bulldog hívása, hogy...

Angol Bulldog hívása, hogy tudnám elindítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

kb 2 hete vettünk egy 3,5 hónapos Angol Bulldogot. Nagyon szépen tanulgatja a dolgokat, egyre jobban megy minden, egy dolgot kivéve. Nem hajlnadó elindulni reggel pisilni. Nincs az az isten aki ráveszi, hogy kimenjen a lemeg lakásból. Práblkoztunk jutalom falattal, kedvenc játékával, tényleg szinte már mindennel, nem hajlandó megmozdulni. Egyelőre csak az működik, hogy ölben el kell vinni félútig, onnantól már fut-szalad. Van pisi, kaki minden, de az istenért nem hajlandó kijönni a lakásból, úgy hogy még a fekvő szönyegét is elvettük tőle. Kértük szépen, hangosan szóval minden, Napi 20 percet vacakolunk az indulással, de semmi. Valakinek ötlet?



2014. márc. 21. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nekem igaz ambullom van, de a felkeléssel van gondja neki is. Én azt szoktam hogy a többi kutyát kiengedem megreggelizek elintézek mindent, addigra ő is magához tér :D és akkor már kimegy. ha otthagyod a szobába egyedül akkor amúgy van hogy magától jön mert úristen hova tűnt a gazdi és ha már felkelt akkor lehet hívni.
2014. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha nyitva hagyjátok az ajtót, kimentek a lépcsőházba és ott vagytok egy darabig, majd onnan hívjátok, akkor sem megy ki?


Még azt megpróbálhatátok, hogy ha van időtök reggelente, hogy kicsit később viszitek, mint eddig. Készülődjetek, reggelizzetek, stb (persze a fél szemeteket tartsátok rajta), addigra a kutyusnak már biztosan pisilinie kell, hátha szívesebben elindul.

2014. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

Szépen pórázra veszed és kimész vele, majd megvárod amíg produkál valamit. Ha kakil/pisil nagy dicséret, jutalomfalat, hogy ügyes volt. Ha bent történik baleset, szó nélkül takarítasz.


Hogy tanulja meg szerinted hogy jó ha kint végzi a dolgát ha ott se vagy vele, meg se dicséred?

2014. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
nem a szobatisztaságra neveléssel van a baja a kérdezőnek hanem a kutya lassan kell felé és nehézkesen indul meg kifelé.
2014. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ha nagyon ellenkezik kimenni az ajtón, az is lehet, jhogy azzal van baja. Másmint az ajtóval. Próbáljátok meg azt, hogy etetésnél leültetiktek a lakásban az ajtó elé, a kajáját kiteszitek az ajtón kívölre, és egy paranccsal egybekötve megengeditek, hogy elvegye. Egy próbát megér, de csak 1-2 alkalommal csináljátok.
2014. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ne kérleld a kutyát, egyszerűen rácsatolod a pórázt és elindulsz. Ha ellenkezik, akkor is mész tovább... kisit rá kell erőltetni a dolgot. Ne aggódj, nem fog megsértődni vagy ilyesmi, nem is fojtogatod ezzel a jószágot, egyszerűen csak te irányítasz. :)
2014. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hm ez érdekes. Nekem foxim van, de ő sem akart lemenni, hiába esett szét a másik kutyám a boldogságban, hogy megyünk. Az ajtón kiment, a lépcsőn meg leült, volt hogy csak a felénél, de kajára, játékra nem reagált. Pedig tisztában volt vele, hogy lent játék van meg mulatság. Viszont ha boxal mentünk akkor rohant, mert tudta,hogy valahova máshova is megyünk. Nem jöttem rá mi lehet az oka, az ő esetében olyanra tudok gondolni,hogy már csak azért sem. Mondjuk kisebb korába többször vittem ölbe,hogy le ne essen stb.

Szóval volt, hogy ölbe vettem akárcsak addig, míg leviszem egy emeletet. Aztán jött. VAgy épp meghúztam a pórázt egy picit vagy póráz nélkül had menjen. Tehát nem ugyan azt és egyszer csak megszűnt. De még az is előfordulhatott nálunk,hogy wcznie kellett és a lépcsőn való robogás kellemetlen volt már úgy.

2014. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Az a baj, hogy sehova nem akar jönni, bármit csinálunk. Ha ráteszem a pórázt és húzom, akkor végigsurolom a kövön a fenekét, már kétszer próbáltam, inkább nem kínzom szegényt. Semmire nem hajlandó jönni. Fél útig el kell vinnem ölbe, aztán talán eljön. Elvégzi a dolgát és magától hazamegy. Hihetetlen egy kutya :).
2014. márc. 24. 08:10
 9/22 A kérdező kommentje:
Most volt a kutyámnál egy mesterkiképző, de sajnos Ő sem tudta elindítani, így hát együtt kell így vele élni :) Köszönöm a segítséget mindenkinek.
2014. márc. 24. 17:24
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem fogjátok meg azt a pórázt és indultok el kifelé mindenféle könyörgés nélkül? Ha húzatja magát a kutya, az az ő baja, majdcsak rájön, hogy nincs kecmec és jobban jár, ha használja a lábacskáit minthogy lekoptassa a pocakjáról a szőrt, annyira nem hülye.

25 kilósan is kézben viszitek át a küszöbön, mint egy menyasszonyt vagy arra vártok, előbb-utóbb elindul? Viszont ha mindig feladjátok, sosem fog elindulni, mert rájön, hogy ő konokabb, mint ti.

2014. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!