Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg tonkre megy a pomeráni...

Tényleg tonkre megy a pomerániai torpe spicc szore ha levagjak?

Figyelt kérdés
Ma vagtam le neki a testenk kb 1 centi hosszura a szoret, es nemreg olvastam hogy valaki azt irta hogy az uj szor allaga rossz lesz mert a vagas tonkre teszi. Ez igaz?
2014. márc. 21. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok... igen, már nem lesz olyan mint vágás előtt.


Másrészt pedig:


Dupla szőrű kutyáknak azokat a fajtákat hívjuk, amelyeknek (mint, például a huskyknak és spitzeknek) kétrétegű bundájuk van. Az egyik réteg, vagy más néven aljszőrzet finom, bolyhos szálakból áll, rövid és tömött, ez fedi közvetlenül a bőrt. Ez az a bunda, ami "vedlik" - könnyű és puha. Ez a réteg kitűnően zárja magába a levegőt és szigeteli a kutyát. Lényegében ez tartja őket melegen télen és hűvösen nyáron. A külső szőrtakaró keményebb fedőszőrökből áll, ami nem hullik, ez védi meg kedvencünket a nap káros sugaraitól és a rovarok csípéseitől. Tulajdonképpen ez szigeteli el a hőségtől. Ez azt jelenti : ne nyírjuk meg duplaszőrű kutyánkat! Nagy hiba azt gondolni, hogy ezzel segítünk kedvencünknek lehűlni, főleg nyáron, mikor a természet eleve ellátta őket a túléléshez szükséges "felszereléssel". Megszabadítva őket a természetes képességüktől, hogy fűtsék vagy hűtsék magukat, többet árthatunk, mint amennyit használunk.

Ehhez kulcsfontosságú megértenünk, hogy az emberektől eltérően, a kutyák nem a bőrükön keresztül hűtik magukat. Csak a talpuk az, ami izzadni tud. A hő leadásának fő módja a lihegés. Egy másik ok, ami miatt a gazdik lenyírják dupla szőrű kutyáikat az, hogy úgy gondolják nem fog vedleni. De hát az aljszőrzettel rendelkező kutyusok vedleni fognak, nincs mese Még a nyírás után is, amikor a bundájuk rövidebb, hullajthatják a szőrüket. És egyébként is "Úgyis mindig visszanő". Van, amikor visszanő, és van, amikor NEM... Minél idősebb a kutyus, annál kevésbé valószínű, hogy a fedőszőr kemény szálai újra kinőnek. E nélkül pedig csak az aljszőrük marad, amitől gubancos, ápolatlan kinézetük lesz. A kutya életének hátralévő részére megváltozhat a szőrminősége. Nem csak csúnya lesz, de végül újra és újra le kell nyírni és ez által megfosztjuk őket a természetes védekezőképességüktől. A tanulság az, hogy ha megnyírjuk a duplaszőrű kutyánkat, helyrehozhatatlanul tönkretehetjük a természetes hűtő/fűtő rendszerét és a bőre védekezőképességét. A legjobb módja annak, hogy az ilyen fajtájú kutyát hűsen és kényelmesen tartsuk az, ha rendszeresen kikeféljük és megfürdetjük.

Az egyetlen ok, amiért szükséges lehet lenyírni egy dupla szőrzettel megáldott kutyát, ha annyira filces a bundája, hogy nincs más megoldás.


forrás: [link]


fordította: Bodnár Kinga

2014. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
66%

Jó, azért valljuk be, a kutyának valószínűleg kb annyi köze van egy pomihoz, mint bármelyik spicc keveréknek, és nem mindnek olyan kényes a szőre.


Kérdező: Pont annyira lutri, hogy mi lesz a szőrével, mint amennyire a kutyavásárlás az volt.

2014. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha kifizettél volna fél millát egy ilyen kutyáért, akkor nem itt kérdezősködnél szőrvágás ügyben, hanem telne rá, hogy profi kozmetikus ápolja a szőrét. (Magyarul nekem is az a véleményem, hogy ő valószínűleg valamilyen spicc keverék lehet.)
2014. márc. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég sajnálatos, hogy utólag gondolkodsz.... Ha ilyen fajta (keverék) kis kutyád van, illene utána nézni az alapvető fajta jellemzőknek. Rengeteg kennel oldalán kiszúrná a szemedet az az információ, hogy nagyon-nagyon a valószínűsége, hogy tönkretetted egy életre a bundáját. Azért mert egy idióta, ezt csinálja és blogot ír a kutyusáról még nem kell követni a példáját.
2014. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elsonek koszonom, hasznos valasz volt, tobbet nem vagom le! :)


Masodik: Te mar csak tudod milyen kutyam van meg honnan vettem!! :D Mar egy kerdest se lehet kiirni amire normalis valaszt kapnek.. Mellesleg ugy vagom le a kutyam szoret ahogy en akarom..:D Ahol en elek itt nincs nagy hideg, se meleg nyar..


Elvittem volna kozmetikushoz nem azzal van a baj, csak ma gondoltam egyet es levagtam mert jobban tetszik igy, de tobbet nem vagom le! :)


Akik normalisan valaszoltak azoknak koszonom.. Csak egy normalis kerdest tettem fel,nem ertem miert kell rosszat irni.. Mellesleg most vagtam le eloszor a szoret meg 4 honapos, ugyhogy biztosan kino rendesen. :)

2014. márc. 21. 20:37
 6/8 sippara ***** válasza:
Ne haragudj, de valahogy nem tudom elhinni, hogy egy félmilliós kutyának nekimentél otthon egy szabóollóval :D
2014. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

... "mert jobban tetszik így" :))

Végülis ha te vágod, nem mindegy, milyen minőségű a szőre?

2014. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szaboolloval mentem neki, hanem kutya szor nyiroval, mert van egy masik kutyank (shih tzu) akinek szinten vagjuk a szoret. :)
2014. márc. 21. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!