Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell egy staffordshire...

Mikor kell egy staffordshire terrier fülét levágatni?

Figyelt kérdés
és pontosan milyen procedura ez meddig tart mig levágják meddig gyógyul?
2014. márc. 22. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hazánkban már nem vágják a fület a legjobb tudásom szerint. Nekem vágatlan fülű staffim van, nagyon szép kiállású így is. Ahány dokinál megfordultam, mind azt mondta hogy tilos már nemtom hány éve. Egyébként én is játszottam a gondolattal, hogy talán megvágatom neki, de végül maradt. Egyébként fiatalon kell, míg be nem porcosodik a füle. Egyébként utána bekötik neki, hát picit fájdalmas.
2014. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
szadista állat, aki csonkítani mer egy másik élőlényt. aki ezt a fülvagdosást kitalálta, annak vagdosnám be a fülét egy rozsdás láncfűrésszel.
2014. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a farok és fülcsonkítás állatkínzásnak számít a törvények szerint.


Persze ettl függetlenül van amelyik orvos megcsinálja mint pl a szomszéd kutyáét.. aztán persze kedves gazdi még hülyének is néz mert el kezdet magyarázkodni hogy hát megtámadta a kutyát egy kóbor kutya, de nem tudja melyik mert ismerös volt lent vele... én meg ahaaa perszeee...

2014. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na, mert egyesek keverik a szezont a fazonnal.


A jelenlegi állatvédelmi törvények és előírások szerint a fülvágás TILOS Magyarországon, a farokvágás pedig az adott kutya 7, azaz hetes napos koráig engedélyezett.

2014. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-5honapos kor kozott. de magyarorszagon legalisan nem fog menni bar van par elvetemult doki aki a kockazat ellenere bevallalja
2014. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem magyarországon élek,és nem kinozni akarom a kutyámat csak levágott füllel jobban néz ki,a farka marad ennek a fajtának nem is szokták vágni a farkát.
2014. márc. 22. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Jobban néz ki. Ez a lehető leggagyibb indok. A kutyád is úgy gondolja, h jobban néz ki, ha megcsonkítod az egyik kommunikációs eszközét?
2014. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12 hetes korig ajánlott, utána már macerásabb a gyógyulás. az ideális a 8-9 hetes kor. a műtét napján alszik a kiskutya, másnapra semmi baja nincs.
2014. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Little red te ilyen kis green peace-es vagy,vagy mi? Senkit sem érdekel az állat véleménye,mifelénk még a disznókat is csak leszurják egy bazi nagy késsel és annyi.

Csak adnak a kutyának valami érzéstelenitőt,amugy meg olyan ez mint az embernek a plasztikai mütét.Ne ugy fogd fel,hogy csonkitás.

2014. márc. 22. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

de a kutyád nem akarja plasztikázni a fülét! Tökéletes az

úgy neki!!

2014. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!