Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajt ajánlanátok?

Melyik kutyafajt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok!

Anyukámmal élek, barátaim nincsenek, csak én és anyu, magányosak vagyunk, bár jól megvagyunk ketten, de arra gondoltunk, hogy esetleg egy kutyust hozhatnánk a családba!

Nem igazán tudjuk, hogy melyik fajta lenne nekünk a legjobb...Ezért kérek segítséget!Tehát amit biztosítani tudunk, feltételek: tehát panel lakásban

lakunk, ebből következik, hogy olyan kutya kéne, aki elfér itt, viszont télen amikor hamar sötétedik este, akkor lemerjem egyedül vinni, tehát nem egy kis öleb kéne...Egyébként is nagyon félős vagyok, tehát....Azon kívül amikor suliban vagyok, akkor egyedül lenne...Plusz zongorára és szolfézs -ra járok, de ha kutyus lesz, akkor inkább abbahagyom, tehát csak erről a pár hónapról van szó.... Inkább fiú kutyust szeretnék.Lehetőleg olyat, aki nem eszik ki a vagyonunkból!:D

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. márc. 22. 20:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Mudi mennyire tetszik ? Viszont vele sokat kell mozogni !!
2014. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát nem tudom, hogy mennyire tudnék vele állandóan mozogni-futni nekem nem is szabad (térd probléma)....

2014. márc. 22. 20:49
 3/41 anonim ***** válasza:
31%
Németjuhász? De mozgatni mindenképp kell.
2014. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
11%
Esetleg Akita inu?
2014. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
46%
Németjuhászt szerintem inkább ne panel lakásba. Nagyon nagyra megtud nőni .
2014. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Az Akita az egyik kedvenc kutyafajtám,de az a probléma, hogy nagyon nagy, és félek, hogy panelban szenvedne....

Vagy nem???

Köszönöm amúgy a válaszokat!:)

2014. márc. 22. 20:58
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Mindneki ajánlgatja a fajtákat, de egyikőtök se kérdez. Ezt úgy bírom....


Kérdező! Volt már korábban kutyád?

Mennyi lenne a napi séta és fárasztási idő (az, h suliban vagy tág fogalom, elvileg fél 4ig lenne kötelező, mégis látok délben sulisokat)?

Kutyasuli szóbajöhet?

Anyukád mennyit foglalkozna a kutyával?

Mennyi pénzetek van rá?


Így nagyhirtelen ennyi kérdés is elég, h formálódjon valami a fejekben....

2014. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya tartható házban ha le van fárasztva. És minden kutyát kell sétáltatni, még a szobacirkálókat is.
2014. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
nekem nemetjuhasz van 10.emeleten 4eve lassan. semmi gond vele, sose piszkitott be, sose vinnyogott... reggel 7kor elmegyek suliba nyugodtan var 2-3ig mig hazaerek. mozgasigenyet biztositani kell az fix, de pl engem annyira megszokott es annyira kotodik hozzam h (szinten terdproblemam ellenere) meg tudom oldani. kisetalunk egy parkba v erdobe es ott elengedem, nem megy tul messze de korbe rohan, amint szolok neki mellettem van. kepzetlen megis tokeletesen jon poraz nelkul is. csak kotodes es a te hatarozottsagod kerdese. ja es ha velem van messzirol elkerul aki banto szandekkal akarna kozeledni ;)
2014. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Elsőnek azt mondtam volna hogy Nagy svájci pásztorkutya (Nagy svájci havasi kutya).De nem hiszem hogy egy kutyáért olyan sokat fizetnétek, mert ez ritka kutya, és ezért drága is.Meg nagyra is megnő, nagyobb is mint egy németjuhász kutya.De nem jó neki a lakás, szóval ez a kutyafajta kilőve.Amúgy menjetek el szerintem egy menhelyre, nézzétek meg az ottani kutyusokat, és utána döntsétek el hogy tenyésztőtől vagy menhelyről fogtok elvinni kutyust. (vagy fajtamentés ha megtetszene egy kutyafajta)

Tudom evvel nem tudtam sokat segíteni, de lakásba nem tudok nagyon kutyákat mondani. :/

2014. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!