Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaválasztásnál is működik...

A kutyaválasztásnál is működik a ''szerelem 1. látásra''?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kutyát (Bichon havanase) és nem tudom melyikük az ''igazi'', tehát a leghozzámillőbb!

Csak értelmes válaszokat légyszi!


2014. márc. 22. 21:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja a cukit azért hangsúlyozom, mert tényleg imádnivaló kutyák vannak ott, csak pechjükre a telepen kötöttek ki.
2014. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Van olyan,hogy a kutya választ gazdit.Sőt,a legtöbb esetben īgy van,csak a gazda figyelmen kívül hagyja,mert mondjuk egy másik jobban tetszik.De nagy jelentősége nincs,inkább az számít,hogy megfelelelő helyről olyan kutyát hozzunk el,aminek ismerjük az igényeit,azt,hogy ezt mennyire tudjuk kielégíteni,akkor nem fog egy év múlva az utcán kikötni.
2014. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
En elhoztam egy kis kevereket 2 honaposan, gazdajuk ajanlotta ot, hogy szerinte hozzam o illik a legjobban. 8 masik tesoja volt. Volt egy kis kan, aki nagyon ugralt ram es nyalta mindenem. De en csak jo hiszemuen megsimiztem majd tavoztam a gazdi altal ajanlottal. Amugy goldenaaja.lo
2014. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
En elhoztam egy kis kevereket 2 honaposan, gazdajuk ajanlotta ot, hogy szerinte hozzam o illik a legjobban. 8 masik tesoja volt. Volt egy kis kan, aki nagyon ugralt ram es nyalta mindenem. De en csak jo hiszemuen megsimiztem majd tavoztam a gazdi altal ajanlottal. Amugy golden-labi keverekek voltak. Nagyon jo kutya volt, akit kaptam. Egy alom, ami aztan szertefoszlott azzal, 3 honaposan elpusztult. Ez elegge lesujtott. Nem sokkal utana megtudtam, hogy a tesojatol meg akar szabadulni a gazdaja, mert viselkedes problemas. Valamiert belul ugy ereztem, hogy el kell hozzam, meg remenykedtem, visszakapok az elozo kiskutyambol egy reszt a teso altal. 2 hetig vacilaltam. 5 honapos volt nikor elhoztam. Tudjatok melyik teso volt az? A kis kan, akirol az elejen meseltem. Rettentoen elrontotta a gazdaja, es en a mai napig azt mondom, a tesoja azert halt neg, hogy a kis kannak eselye legyen egy jobb eletre. Hat iigy is lett, en kineveltem belole a felelmet es. izalmat
2014. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Bizalmat adtam neki.
2014. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan,hogy a kutya választ gazdit."

Igen, csak a legtöbb ember nem veszi észre, hogy az ilyen kutyák 90%-a bárkit kiválasztana. Idős rokon pl. úgy szerzett kutyát, hogy kiment a menhelyre egy rakás kutyakeksszel, és amelyik a legjobban őrjöngött érte, arról elkönyvelte, hogy "kiválasztotta" őt. Pedig szegény Rexi bárkit "kiválasztott" volna, akinél kaja van, vagy akár csak szépen néz rá. Szenvedett is a kutya vagy öt évig, amíg anyósék oda nem költöztek, és el nem kezdték sétáltatni meg rendesen etetni az egész addig kertben, pulykabőrön meg száraz kenyéren tartott német vizsla keveréket, akinek egyálalán semmi keresnivalója nem volt egy idős inaktív ember mellett. Szóval aki nem ért a kutyákhoz, az inkább ne döntse el, hogy konkrétan őt választja-e a kutya, vagy csak azért imádja, mert ember és ránézett.

2014. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is bárkit kiválasztana magának, akinél labda van, a másik meg bárkit, akinél kaja van. Mikor jönnek hozzám a tanítványok, mindig azt hiszik, hogy valami különleges fogadtatásban részesülnek a kutyáim részéről, aztán mikor mondom, hogy mindenkinek pont így örülnek, kicsit lelombozódnak:D
2014. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Igen de a kutya választ ki téged és nem te őt.
2014. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

"Igen, csak a legtöbb ember nem veszi észre, hogy az ilyen kutyák 90%-a bárkit kiválasztana."


Persze, lehet.

De sajnos itt főleg arról van szó, hogy sok ember eldönti, hogy neki a fehér, barna pöttyös Buksi kiskutya tetszik és az kell neki. Buksi hiába nem közeledik, hiába frusztrált...aztán egy tapasztalatlan gazdinál csak romlik a helyzet :/

2014. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem csak a kutyaválasztásnál, de sehol máshol sem működik. A kutyatartás felelősségteljes dolog, jó esetben 15 évre előre eldöntöd két élőlény életét. Ha valaki ezt képes első látásra alapozni az szerintem felelőtlen. Ennek alapos megfontolás után kell megtörténnie, ahol mérlegeled, hogy te milyen vagy, a kutya milyen, mire van szüksége, mit tudsz nyújtani stb, majd kiválasztod azt a kutyát aki ezek alapján legjobban passzol hozzád.

A kutya nem ember, mi felelünk érte, hogy jó élete legyen, már hogy lenne arra képes, hogy egy ilyen döntést meghozzon? A legtöbb kutya, főleg ha egy egészséges kölyök, bárkivel elmenne, ez nem "szerelem első látásra" csak véletlen. Ha a kutyáről kiderül 1 hét vagy 1 év után, hogy számodra kibírhatatlan a jelleme, vagy valamilyen tulajdonsága, akkor kitörölheted a feneked olyan szentimentalitásokkal, hogy véletleneül ő jött oda hozzád először amikor megvetted.

2014. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!