Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vágjátok a kutyátok szőrét?...

Ti vágjátok a kutyátok szőrét? Hisztek abban, hogy a nagy bundája hűti nyáron?

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 22:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen nem vágom le a szőrét, mert kib_szás lenne vele szemben. Amúgy rosszul értelmezitek, nem hűti a bunda a kutyát. Hogyan is hűtené?! Szintén általános iskolai fizika! Nincs benne semmi hűtőközeg vagy ilyesmi. Egyszerűen csak védi a testét a közvetlen napsugárzástól és a körülöttelévő meleg levegőtől. A szigetelőréteg elősegíti, hogy a kutya saját maga tudja szabályozni a testhőmérsékletét. Ha levágjuk, akkor annyi meleg érheti kívülről a testfelületén át, amit már nem tud ellensúlyozni a lihegéssel és a talppárnáival.

És most jól kiosztok minden lusta gazdit, aki a fésülés helyett a nullásgépet választja: Én amikor a tavaszi vedlés során megfésülöm a kutyáimat, akkor néhány hét alatt minden aljszőrt kiszedek belőlük. Szinte már lehet látni a rózsaszín bőrt a fedőszőr alatt. Ettől ugyanúgy megkönnyebbül, mintha ledúrtam volna, annyi különbséggel, hogy a fedőszőr megmarad és védi a közvetlen napsugárzástól, védi a külső fizikai behatásoktól és közben még szép is marad a kutya. Hány és hány olyan gazdival szoktam találkozni tavasszal-nyár elején, akiknek a kétrétegű bundájú kutyájuk katasztrófális állapotban van! Közben mind esküdözik, hogy megfésülték, fésülik rendszeresen, most is megvan fésülve, dehát vedlik, ilyen. Aztán meg kiderül, hogy végül azért nyíratták kopaszra, mert nem tudtak mit kezdeni az összefilcesedett bundával, vagy hotspot alakult ki a bőrén, mert bepállott a bundapáncél. Ez mind azért van, mert nem tudják hogyan kell helyesen ápolni a kutya bundáját vagy egyszerűen lusták rá. Én tegnap az egyik kutyámat két órán át fésültem, mire végeztem. Ma következik a másik kutya. Komoly fizikai munka, el lehet benne fáradni, és ebben az időszakban akár hetente többször is ismételni kell, mire tényleg kijön belőle minden levedlett aljszőr. Ez az amit sokan képtelenek megtenni vagy nem is tudják hogyan kell és egyszerűbb ledúratni a bundát mindenestől. Ja, és közben érdemes rendszeresen fürdetni (tiszta vízzel) vagy úsztani a kutyát, mert az elősegíti a vedlést. Aztán meg kiállításon nekem van egyedül "kopasz" kutyám a többiekhez képest, mert a legtöbb kiállításra járó gazdi igyekszik bennetartani az aljszőrzetet a végletekig, mert ez az elvárás a bírálat során. Engem meg nem érdekel. A kutyának így jó, a bíró meg tegye a dolgát. Elég baj az, ha többre értékeli a felületesen megkaparászott téli bundát, mint a szépen kifésült, levedlett, ápolt szőrzetet, de ez őt minősíti. Tehát véleményem szerint a nullásgép a lusta gazdik fésűje!

2014. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Csak sok fajtát nem is erre az éghajlatra tenyésztettek. Ezt csak arra írom,hogy azért vannak így kitalálva.


A hosszú szőrű juhász, pásztor kutyáknak elég ha csak ki van fésülve jól a szőre.

Nem tudományos elméletem, hogy bizonyos hosszig jó lehet a vágás, mint ahogy én sem nyírom a hajam kopaszra,meg jó, hogy a vállam nyakam beárnyékolja, de már a derékig érő haj nagyon melegít.

Szóval sokan vágják a kutya szőrét, de attól még az elhalt szálak benne maradnak.

2014. márc. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%

Nekem huskym van. Ő eredetileg nagyon nem erre az éghajlatra termett. Mégis nagyon jól bírja a meleget.

Nyáron, ha beletúrok a bundájába hidegebb van a bőrénél, mint amilyen a kinti levegő.

Én is vedlési időszakban akár mindennap fésülöm több órát is, ha kell, de levágni a szőrét sose vágnám le.

Az, hogy egy két ember belemagyarázza a tudományos dolgokba a saját hülyeségét "tapasztalatait" az nem jelenti azt, hogy az a kutyának is jó.

Meg az érvelés, hogy rövidebb bundában hamarabb észrevenni a kullancsot...persze, mert úgy könnyebben belemászik a kutyába,persze, hogy észre veszed. Ha meghagyod a kutyán a bundát, akkor a kullancs is nehezebben jut el a kutya bőréig.

Az én kutyám testén még sose volt kullancs, ami belemászott volna. A szőrén mászkált, meg próbált belemenni, csak nem volt olyan könnyű dolga. A kutya fején, ahol rövid a szőr, meg már szedtem ki nem egy kullancsot.

Az állatokat a természet úgy alakította, hogy képesek legyenek alkalmazkodni, ha az emberek, akik okosnak hiszik magukat belenyúlnak a természetbe, ne lepődjenek meg, ha kicsesznek a kutyájukkal.

2014. márc. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Én csak a télen összefilcesedett darabokat vágom le ilyenkor, mert az nem szép látvány, ezen kívül csak kefélem. Köszöni szépen, jól van. Nem kullancsos, nem bolhás.

Nekem pedig derékig ér a hajam, de annyira azért az sem melegít. A műszálas ruha rosszabb.

2014. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Skót juhászunk van, eszem ágában sincs levágni a szőrét. Lakáskutya, nyáron hajnalban és késő este van hosszú séta, napközben gyors eü. az árnyékban. Melege van, de nekem is, pedig nincs szőröm :)

Van a kádba engedve neki víz, kiszolgálja magát ha nagyon melege van.... De legtöbbször csak búvárosat játszik benne.

2014. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%
Vágom és jobb neki.Élénkebb a melegben is.Bundában liheg,bunda nélkül meg nem.Lehet,ha egész nap a napon lenne,tényleg túlmelegedne,de ez max egy terelő pulinál szempont,mivel az sokat van tűző napon.Bár még őket is megnyírja a gazda tavasszal.
2014. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%
Még jó egyébként hogy a kutya eleve nem a bőrén keresztül adja le a hőt, hanem lihegéssel és a talppárnákkal. Ez a nyírás megint csak az emberi tudatlanság és a kutyákhoz általános nem értés az ok.
2014. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%

hú, de gyerekes itt valaki, több felhasználófiókkal lepontozni a másikat, csak, hogy a saját hülyeségét bizonyítsa, gratulálok :)


de, ugye azért azzal is tisztában vagy, hogy ha annak a szerencsétlen kutyának lenyírod a szőrét könnyen leég? :) milyen jó neki, kár, hogy én nem akarom élve megsütni a kutyámat

a másik, ha már ilyen jól ismered az általános iskolai fizikát: mondd, mi történik, ha egy hideg vizes palackot becsomagolok egy jó vastag pokrócba és kiviszem a tűző napra?

a) felmelegedik, mint a fene

b) hideg marad a szigetelés miatt


ha az a)-t választottad, akkor az vagy, aki szerint a kutyát nyírni kell

ha a b)-t, akkor rendelkezel intelligenciával és kijártad az általános, gratulálok

2014. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Én nem tudom a kérdésre a választ, annak viszont lehet valami oka, hogy az összes hagyományos magyar, nyáj melleti munkához kitenyésztett kutya nagyszőrű, pedig ők aztán régen egész nap kinn dolgoztak a tűző napon.


A családban van puliéhoz hasonló szőrrel rendelkező kutya, az ő szőrét nyáron le szoktuk nyíratni, talán csak a saját magunk megnyugtatására, mert bár a kutya úgy tűnik, jobban érzi magát rövid szőrrel, sajnos nem tudjuk megkérdezni, szigeteli-e a nagy bunda vagy sem. Azt mindenesetre megfigyeltük, hogy a nagyszőrű kutya más most gyakran liheg nyugalmi állapotban, míg a rövidszőrű egyáltalán nem.

2014. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Én két éve vágatom tavaszra-nyárra a goldenem szőrét. Ennek nem oka, hogy melegebb van, vagy hidegebb. Egyszerű oka van. Olyan helyen lakunk, ahol hemzsegnek a kullancsok tavasztól-kora őszig. A kutyám most 4 éves és 6! alkalommal volt már babéziás (pedig amit lehet már kipróbáltunk, a nyakörveken, cseppeken, homeopátiás szereken át a fokhagymáig és B-komplexig, egyik sem segített 100%) Már be is volt oltva babéziózis ellen, és annak ellenére is beteg lett. Egyszerűen akkora bundája van nyáron is (nagyon tömött szőr, ami könnyen filcesedik, de érintésre kemény), hogy nem veszem észre benne a dögöket, hiába tapogatom át reggel-este. Sokszor annyit veszek észre, hogy reggel ha engedem ki megszívott kullancsok henteregnek a szőnyegén(gondolom már nem bírtak többet szívni). A rövid szőrben meg egy-kettő látom, ha mászik rajta vagy észreveszem hamarabb ha befúródott.
2014. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!