Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vágjátok a kutyátok szőrét?...

Ti vágjátok a kutyátok szőrét? Hisztek abban, hogy a nagy bundája hűti nyáron?

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 22:16
1 2 3 4
 21/31 sippara ***** válasza:
75%

"bundája kétrétegű: a hosszabb, merev szálú fedőszőrzetből és a sűrű, gyapjas aljszőrzetből áll. Egyaránt védelmet biztosít a hideg és a meleg, sőt a nedvesség, valamint a tűző nap sugarai ellen: a szőrtelen kutyák éppúgy le tudnak égni a napon, mint az ember, míg szőrös társaiknak legföljebb az orrtükre ég le extrém erős napsütésben."


Tehát az aljszőrzet hőszigetel - általános iskolás fizika, ahogy ezt már többen említették.


"Komolyan, gyere el és nézd meg a kutyámat. Nem én örülök, hanem a kutya. Agility pályán is sokkal élénkebb, jobban pörgethető."


Persze, értem. Csak az, hogy ha te szőr nélkül pörgeted a kutyát, nem reprezentatív, hiszen SZERINTED a kutyának szőr nélkül jobb, így nagy az esélye, hogy így jobban is pörgeted, mint szőrben, innentől meg értelmetlen az egész "kísérlet". A másik tény, hogy a kutya pörgethetősége nem a szőrtől, nem a pályától, nem a körülményektől hanem CSAK a gazdi adott pillanatbeli lelkiállapotától függ, de ebbe már bele sem megyek.


"Szajkózzátok itt az interneten erről olvasott dolgokat, ami nem mellesleg tökéletesen szemben áll a saját (és más agilitys gazdi) tapasztalatával"


A tapasztalatotok szubjektív, ráadásul ezer tényező befolyásolja, de a szőrösség pont nem. A szőrösség maximum titeket befolyásol.


"sippara, tőled többet vártam..."


Minél? Annál, hogy nem vagyok hajlandó a "népszerűség" (van nekem olyan?) érdekében hülyeségeket beszélni? Hát ez van, se az elveim, se az alapvető fizikai tények nem eladók százalékért :)

2014. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"A másik tény, hogy a kutya pörgethetősége nem a szőrtől, nem a pályától, nem a körülményektől hanem CSAK a gazdi adott pillanatbeli lelkiállapotától függ, de ebbe már bele sem megyek."


Gyanítom sokat nem agilityztél még...


A másik, h nem nullásgéppel tolom le a szőrét. Megmarad egy jó 1 centisnek. És nem én vagyok az egyetlen, ami persze megint csak nem jelent semmit. De a kutya köszöni jól van, sosem kapott napszúrást, hőgutát és a szőrminősége sem romlott, mikor visszanő, ugyanolyan.

De igazából nem érdekel, h ki h ítél el és ki mennyire beszél magas lóról (megpedzintve olyan szavakat mint "általános iskolai fizika, meg intelligencia, nagyobb hangsúlyt kívánva adni mondandójának). Én látom, h mi a jó kutyámnak, és amíg nem tudjuk megkérdezni, h ténylegesen - nem tudományosan - mi a jó neki, addig arra hagyatkozok amit látok.


De pl lehet-e edzeni (nem, nem csak élni a mindennapokat) egy huskyval nyáron?

2014. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%

Én is a fésülésre esküszöm. Vedlési időszakban annyi szőrt kifésülök, hogy itt-ott a kutya bőre is látszik a ritkás fedőszőr alatt (pl. a szügyén, combján). Rettentő ronda látvány ideiglenesen, de lényegesen megkönnyebbül a kutya, elevenebb és később fárad el (frizbiben, agility-pályán). Ez a ritkás fedőszőr pedig óvja a káros sugaraktól, szellőzik, könnyebben meg is szárad. Az állatorvosunk mesélte, hogy nyáron a legtöbb páciense túl rövidre nyírt bundájú, hőgutát, napszúrást kapott szobakutya.

Az alapból rövid szőrű kutyák bundája rásimul a testükre, ezáltal óvja őket. A nyírt kutyák szőre még ennél is rövidebb szokott lenni, és más a szerkezete. De a tömött bundájú kutyák vastag aljszőrzete ettől még megmarad. Legfeljebb azért örülnek, mert leadtak némi súlyt, de ugyanezt ki is lehet fésülni belőlük, bár tény, hogy hosszadalmas és nem egy napos munka. A visszanőtt új bunda pedig gyönyörű.

2014. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 sippara ***** válasza:
59%

Kérlek, mondd el akkor, mitől függ a kutya motiválhatósága? A szőrhosszától, meg az agility akadályok színétől? :)


"De igazából nem érdekel, h ki h ítél el és ki mennyire beszél magas lóról (megpedzintve olyan szavakat mint "általános iskolai fizika, meg intelligencia, nagyobb hangsúlyt kívánva adni mondandójának)."


Csodálatos, nem is elítélni akartalak, de akkor miért jöttél vissza kötekedni? :)


"...és amíg nem tudjuk megkérdezni, h ténylegesen - nem tudományosan - mi a jó neki..."


Ezt... ezzel... ezzel nem tudok vitatkozni. Ha neked egy tudományosan bizonyított tény nem "tényleges" információ (egyébként akkor mi az?), azzal egyszerűen képtelen vagyok bármit is kezdeni.


"De pl lehet-e edzeni (nem, nem csak élni a mindennapokat) egy huskyval nyáron?"


Nem 40 fokban (mert akkor ÉN döglök meg a hőségtől), nem tűző napon (szintén inkább miattam, a "gyerek" napozna is) lehet. Miért ne lehetne? Seppala is edzette a kutyáit nyáron kocsihúzással, meg úgy általában durva lenne, ha májustól októberig be lennének zárva a lakásba a kutyák :)

2014. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%
Két huskym van, eszembe sem jutna levágni nekik. Amikor én majd megdöglök a 40 fokban a szobában, a kutya meg boldogan a napozik... Szóval nem hiszem, hogy lekéne neki nyirnom, a másik meg hogy rendszeresen fésülöm, rengeteg szőr kijön belőle nyirás nélkül is, ami meg marad az kell a nap ellen.
2014. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
53%

"Kérlek, mondd el akkor, mitől függ a kutya motiválhatósága?"


Egy sheltie - nem egy border - motiválhatósága igenis átvitt értelemben függ a szőrhossztól. Pontosabban a kutya kedvétől, ha jobb a kedve, jobban lehet vele dolgozni. És ha nincs hosszú szőrű az én kutyámnak igenis jobb a kedve és gyorsabb a pályán. Ezt nem tudom olyan tudományosan bizonyítani, mint az általános iskolás fizikát, de talán nem is kell.


40 fok szélsőség...én nem arról beszélek, mondjuk egy klasszikus 25-27 fokról. Seppälä meg nem Magyarországon vagy azzal megegyező égövi és/vagy szélességi fokon élt és edzett.


De végülis halál mindegy, mert én úgyis vágni fogom a kutyám szőrét, ti meg nem. Ennyi. Nem vagyunk egyformák.

2014. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 sippara ***** válasza:

"De végülis halál mindegy, mert én úgyis vágni fogom a kutyám szőrét, ti meg nem. Ennyi. Nem vagyunk egyformák."


Na, ennyi :) nem kell ezen összemenni, ezer más dolgot másképp lát két kutyás, ha azokon nem fojtjuk egymást egy kanál vízbe, ezen sem kell :) nem kötekedni akartam ám én sem, elmondtam a véleményem, meg amit a témáról tanultam/hallottam/tapasztaltam, és kész :) csak kicsit tenyérbemászó a stílusom, ha nem vagyok épp zen állapotban ;) bocsi :)

2014. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam választ egy kérdésemre, feltenném itt, hátha ti tudtok segíteni.:)


Szóval szőrápolásban nagyon nem vagyok otthon, van egy rövidebb szőrű kutyám, két picit hosszabb, tömöttebb bundás, de még az övék is inkább rövidebbnek számít, meg egy hosszabb szőrű kutyám.


A hosszabb szőrű nemrég volt kozmetikusnál, és ott kb. kétkutyányi aljszőrt szedtünk ki belőle, de még mindig rengeteg van.

Furminátor volt az, vagy valami ilyesmi, amivel fésülte a kozmetikus.

(Mint egy gereblye kb.)

Én is szeretnék ilyet itthonra, a Fressnapfban láttam 2500-3000 Ft-ért.

Ott külön van rövid- és hosszúszőrű kutyákra, én csak egyet szeretnék venni, ami működjön minden szőrtípuson.:D


Meg ha tudtok olcsóbban, azt is megköszönném, ha megosztanátok velem a lelőhelyet.:) (Alphazooban sem néztem még pl, az olcsóbb szokott lenni.)


De akkor tehát jót tennék a kutyáimmal, ha kifésülném most az aljszőrüket?


A hosszabb bundás nálunk is sokkal hamarabb kimelegszik, a keverékek a 30 fokban is képesen tűző napon rohangálni órákon át, nekem kell figyelnem, hogy időnként legalább vízben hűsöljenek, mert maguktól még azt sem mindig csinálnák...

A hosszúszőrű bezzeg liheg, minden sárba, pocsolyába belefekszik hűteni magát.


Én bevallom, elsősorban a rövidszőrűeket magam miatt fésülöm (de a fésű szerintem nem olyan hatékony, mint a furminátor, ezért szeretnék beszerezni egyet), mert ha elkezdenek vedleni, még a kajában is szőr lesz.:)

2014. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Szerintem dönts el melyik kutyádnak fontosabb most a fésű. Azért vannak külön típusra, mert sokkal hatékonyabbak. Nekem is van rövid és hosszú szőrű kutyám,és gyakorlatilag mindegyiket mással jó fésülni. A legjobb ha megkérdezed a kozmetikust, biztos szívesen ad tanácsot és ő látta már a kutyák szőrét.
2014. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Yorkim van, igaz nem teljesen hosszú a szőre, de nem is szeretem levágatni teljesen.


És bizony és osztom azt a nézetet, hogy nyáron hűt télen fűt a kutyaszőr!


Amikor pekingit látok nyáron lekopasztva, vagy juhászkutyánál is láttam már ilyen megborzadok, hogy milyen gazdája lehet, aki még azzal sincs tisztában, hogy egy bizonyos fajtának milyen és miért olyan a szőre amilyen:((


Másfelöl minden kutyának megkönnyebbülés, ha fel van frissítve egy kis vágással, fürdéssel, keféléssel kinek-kinek mi ajánlott!


Véleményem és tapasztalatom szerint többnyire az a gazdi akinek melege van ezt rátestálja a kutyájára és lenyíratja a szőrét, kontra a ha fázik akkor a kutyát is beöltözteti...

2014. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!