Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adna el nekem a tenyésztő kan...

Adna el nekem a tenyésztő kan kutyát?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy Magyarországon elég ritka kutyafajtából van egy 3 éves gyönyörű szukám. Azaz pontosabban a család kutyája, nem kizárólag az enyém. Nagyon szeretnék egy kant ebből a fajtából. Őt csak én treníroznám, képezném ki, csak én foglalkoznék vele, ergó az én kutyám lenne, nem az egész családé.

Ezért szeretnék venni egy kant a közeljövőben, de csak 2-3 kennel van Mo.-n és nagyon ügyelnek rá, hogy ne is legyen több. Legalábbis nekem így jött le abból, hogy iszonyú drága egy ilyen kutya + van, hogy ivartalanítási szerződést is kérnek. Én nem szeretném ivartalanítani és persze a későbbiekben, mivel ezzel a fajtával szeretnék foglalkozni, nemesíteni, nem kizárt, hogy pároztatnám a szukával.

Szerintetek ilyen feltételekkel adnának el nekem kan kölyköt?


2014. márc. 23. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem adna. Ha tenyésztik, nyilván el is adják, és nincs joga megtiltani hogy te ne használd tenyésztésre. Meg a pénz az nekik is pénz. Tudom ez kicsit nyers, tömör válasz, de a lényege ez. Am mondhatod h kiállításra kell, ez a fajta az álmod blabla. Am milyen fajta?
2014. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Éppen adhatnak ivarosan is,de nem biztos,hogy fedeztetési joggal együtt.Ha ennyire figyelnek,hogy balkézről ne szaporítgassa tovább valaki,erre is ügyelni fognak.Másrészt,ha a szukád rendelkezik papirokkal,esetleg kiállítási eredményekkel,nem kell megvenned a kant,,elég,ha a fedeztetésėrt fizetsz,feltéve,hogy megfelelőnek tartják a kutyád.
2014. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Persze, nekik is jó, ha van kereslet a kiskutyákra, de nem hiszem, hogy elsősorban a pénz miatt tenyésztenek. És annyira keresettek a magyar kennelek, hogy főként külföldiek állba sorba a kölykökért és így az lenne a logikus, hogy ha nem akarnak itthon konkurenciát, akkor a külföldinek adják el a kutyát, nem nekem.


Kicsit igazságtalannak is érzem ezt a "rendszert", de közben meg meg is tudom érteni, hogy nem adják el akárkinek, ne kerüljön a fajta rossz kezekbe.

De én meg ezzel a fajtával szeretnék foglalkozni, beleásni magam a témába és ha megvan a kellő tudás, szakértelem, akkor én is hozzá szeretném járulni talán a későbbiekben a fajta nemesítéséhez. Csak ha ezt egy tenyésztő meghallja (vagy ugye itt a kommentelők), akkor rögtön az jön le nekik, hogy szaporítani akarok. Ettől meg a hajam az égnek áll..

2014. márc. 23. 10:01
 4/11 A kérdező kommentje:

A szukának megvan minden papírja, ilyen-olyan sztár felmenőkkel, az összes szűréssel, oltással, eredményekkel, ösztön- és terelőpróbával, stb. Nem az a lényeg most, hogy tenyésszek, azt majd akkor esetleg, hogyha már megvan a kellő tapasztalat.

Én elsősorban most egy kant szeretnék arra a célra, hogy versenyezzek vele, trenírozzam, és majd a későbbiekben ne legyen megszabva, hogy fedezhet-e vagy sem.

2014. márc. 23. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha kifizeted azt az árat, amit egy külföldi kifizetne érte, szerintem megkaphatnád, de ezt jó előre meg kellene beszélned a tenyésztőkkel.


Azt viszont nem értem, miből gondolod, hogy egy ilyen ritka fajta jövőbeli kanja pont jó lesz a te szukádhoz? Ha nem akarsz tenyészteni, akkor miért ragaszkodsz kan kutya vásárlásához? Majd ha tenyészteni akarsz, megkeresed hozzá a legjobb kant, akár belföldön, akár külölfön és azzal fedeztetsz, nem?

2014. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem az lenne az elsődleges szempont, hogy fedeztetni akarok majd a kannal, tehát, ha nem lenne megfelelő a szukának később, akkor értelemszerűen nem vele fedeztetném be, csak hogyha jó páros lennének.


Azért szeretnék kant, mert egy kannal egyszerűbb kiállításokra menni (nincs tüzelés, nem lehet nem várt alom, stb.). És az a tapasztalatom, hogy a kanokra jobban illik, hogy egygazdás, mint egy szukára. Persze ez nem törvényszerű, de eddig én így látom.

És ebben a fajtában a kanok erősebbek jóval a szukáknál, nagyobbak és kifejezőbbek a vonásaik. Egy kannal egyszerűbb lenne az élet kicsivel, mint egy szukával. Egyébként szukát ebben a fajtában Mo.-ra csak akkor adnának el, ha ivartalanítási szerződést kötnék a tenyésztővel. Ezt meg nem fogok.

2014. márc. 23. 10:31
 7/11 Akiteki ***** válasza:
51%

Nem tudom, hogy adnának-e, nem ismerem sem a tenyésztőket, sem Téged.

De:

- Miért nem hozol külföldről egy kant? Lehet, hogy még örülnének is az itthoni tenyésztők, hogy van egy új és jó kan az országban.

- Miért akarsz feltétlenül venni egy kant a szukád mellé? Csinálj fele a szuper fedezést és abból tarts meg egy kant, akivel járhatsz kiállításra.

2014. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem külföldről hozz be egy kant.

Milyen fajta kutya? Megírod privátba?

2014. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Külföldről behozni egy kant 3-4x-ese az itthoni áraknak, amik szintén nagyon magasak. Nem engedhetném meg magamnak, hogy importáljak egyet.
2014. márc. 23. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
És ha fedeztetnétek a szukát egy kiváló kannal,és megtartanál magadnak egy kan kölyköt?
2014. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!