Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Síp, fütty, néven szólítás...

Síp, fütty, néven szólítás vagy Hozzám!?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a legpraktikusabb és legszerencsésebb mód a kutyus behívására?

2014. márc. 23. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha a nevén szólítod
2014. márc. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amelyiket a legerősebben, leghatékonyabban tudod kivitelezni. Aki nem tud fütyülni, az nyilván ne füttyel hívja a kutyát; aki néha otthon felejti a sípot, az inkább ne támaszkodjon nagyon rá. Mindkettőt érdemes mondjuk egy általános hívószóval bevezetni, mert azt mi is természetesebben használjuk, meg valószínűleg a kutya is ismeri már. A "hozzám" helyett meg szerintem szerencsésebb a "gyere ide", magasabb hangok vannak benne, könnyebben eljut a kutya tudatáig, és a "hozzám" általában egy speciális parancs az engedelmes munkában arra a gyakorlatra, amikor a kutya beérkezik a gazdához, és szorosan leül elé. Ez persze nem kizáró ok, csak ha már választani kell, akkor inkább magas hangok legyenek egy olyan parancsban, amit sokszor távolról kell teljesítenie a kutyának.

A néven szólítást viszont érdemes elfelejteni ilyen kontextusban, mert a kutya nevének nem azt a jelentést kell hordoznia, hogy "gyere ide", hanem csak annyit, hogy "figyelj rám". Utána jöhet az utasítás, hogy mit csináljon meg.

2014. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a név + "ide hozzám!" parancs vált be. Ha a nevén szólítottam csak, akkor megállt, hátranézett mintha csak azt akarná tudatni velem, hogy oké, itt vagyok, figyelek rád, de megyek tovább és persze tovább is ment. Aztán próbálkoztam a fütty el is, de őt nem igazán érdekli a füttyszó. Sípot nem használtunk. Végül az vált be, hogy a nevén szólítom, akkor ugye megáll, hátra néz, mondom neki, hogy ide hozzám és már jön is szépen lábhoz. Szerintem ez minden kutyánál egyénileg változik. A kutyasuliban volt például egy labrador, annak hiába mondták a nevét, vagy hogy gyere, vagy hozzám, ő például csak a kézjelre reagált.
2014. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én a 'hozzám'-ot szeretem (szeretném), mert feszes, rövid, gyors, csak valamiért mindig 'gyere ide' jön a számra. Azt meg persze gyakran összekeverem a sima 'gyere'-vel, ami azt jelenti, hogy majd erre megyünk, errefelé orientálódj, nem egy azonnali parancs. Nem is tökéletes a kutyáim behívása:D Pont most gondolkodom emiatt új parancsszavak bevezetésén, 'hozzám' helyett 'ide' jó lenne.
2014. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nevével a figyelmét hívom fel, a "gyere ide" azt jelenti, hogy a közelembe kell jönnie, a hozzámra meg be kell ülnie elém.
2014. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
21%
Sokáig én is azt mondtam, hogy hozzám, de már egy pár éve csak annyit mondok, hogy "hej" ekkor rám néz és a fejemmel biccentek oldalra és erre bejön.
2014. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Fütty, név, gyere, ide, mellém...mikor mi jön a számra :)

Ha azonnali teljesítés van, akkor általában keményebben szólok.

Hozzám-ot csak tréningen-versenyen mondok

2014. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!