Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bombázhatom a tenyésztőt a...

Bombázhatom a tenyésztőt a folyamatos kérdéseimmel?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy fajtát és egy népszerű, jó hírű kennelt is, ahonnan a jövőben, talán ősszel vagy jövő tavasszal szeretnék egy kölyköt. Viszont lenne egy rakás kérdésem a fajtával kapcsolatban és persze érdekelnének az árak, a szülők és hogy hogyan kellene nekilátni majd a kiállításokra való felkészülésnek, stb.

Nem tudom, hogy mennyire mennék az agyukra, illik-e folyton faggatózni vagy szívesen veszik.

És persze az sem lenne rossz, ha egyszer-kétszer meglátogathatnám őket, hogy közelebbről is megismerkedhessek a fajtával.


2014. márc. 23. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem idegesítő, mert szakértőtől érdeklődsz, hogy jól tarthasd az adott fajtát.
2014. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten örül egy igazi tenyésztő, ha kérdezel. :)
2014. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellenkezőleg. Pont megmutatod, hogy mennyire fontos számodra, hogy nálad jó helyen legyen a kutya, hogy mindene meglegyen. Egy valamirevaló tenyésztő ennek inkább örül. Azon sem lepődnék meg, ha a kiállításra a felkészítést elvállná, az ő érdeke is, hogy jól szerepeljetek. Én nem is vennék olyan kennelből kutyát, ahol legalább 2-3szor nem jártam... Én is érdeklődöm egy fajta iránt. Úgy tesztelem a tenyésztőket, hogy küldök egy A/4-es levelet, tele kérdéssel, és megnézem mit válaszolnak. Ahol az a válasz, hogy hívjam fel, mert nincs kedve ennyit írni vagy válaszol összesen 2-3 mondatban, már vastagon ki is lett húzva a lehetséges kennelek listájáról. Nagyon sok mindent megtudhatsz (és ő is rólad) egy levél alapján.
2014. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a tenyésztő nem szívesen veszi az érdeklődésedet, kerüld el jó messzire. Persze, ez nem azt jelenti, hogy naponta írsz neki egy-egy kérdéssel 10-20 emailt.
2014. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát persze.Nyugodtan. :)

Legalább a tenyésztő tudni fogja, hogy te egy odafigyelő, rendes gazdi vagy! :)

2014. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
100%
4-5 év múlva tervezek kutyát venni tenyésztésre, már MOST zaklatom a jövendőbeli tenyésztőnket :) Szerintem ha komolyan szereti a fajtát és a kutyáit, akkor mesélni, beszélgetni, sztorizni is szeret róluk, pláne szívesen osztja meg a tapasztalatait egy jövendőbeli kölyke gazdájával - én legalábbis abszolút ezt tapasztalom.
2014. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális tenyésztő még örül is neki, hogy segíthet mind a fajta megismerésében, mind a nevelésében, képzésében. Persze ugyanakkor 0 tapasztalattal nem adnak általában kutyát, de ugye ez fajtától is függ.


Mi 1,5 éve vettünk egy kölyköt x tenyésztőtől és mivel elég tapasztalatlan voltam a fajta terén, illetve elég sok hülye tanácsot is kaptam vele kapcsolatban, így szinte minden nap volt a tenyésztőhöz valami kérdésem :) Néha már én is soknak éreztem magam és szégyelltem, hogy megint és megint írok neki :D De mindig szívesen válaszolt, segített, és segít a mai napig. Már többször voltunk is náluk azóta, hogy megvettük a kutyánkat.


Szóval, szerintem nem gáz, ha kérdezel és érdeklődsz.

2014. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pár hónap és én is megveszem ŐT *.*

1-2 naponta beszélek a tenyésztővel.

2014. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!