Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Überreiter-szindrómának mi a...

Überreiter-szindrómának mi a hatásos kezelése?

Figyelt kérdés

Német juhászkutyánk távolra már nem lát, közelre sem sokat. Az orvos a műtétet nem javasolta, mert magas a kockázata. A kenőcs, amit írt nem használt. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogyan lehet eredményesen kezelni, megelőzni a további látásromlást?

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. márc. 23. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szaruhártya átültetés. Állítólag van olyan orvos, aki megcsinálja, bár nem tudom, hogy honnan szednek donort hozzá.
2014. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szaruhártya átültetést szerintem nem fognak Mo-on elvégezni Neked.

A károsodott része eltávolítását viszont az országban legalább két helyen is megcsinálják.

A kenőcs, ami gondolom az Optimmun volt, meg önmagában semmit sem ér, kellett volna hozzá szteroid is.

Egyébként az, hogy ezek a szerek is hatást fejtsenek ki, hetek, hónapok kérdése.

Miért magas a műtét kockázata? Öreg a kutya?

2014. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De, csinálnak Mo-n szaruhártya átültetést - Kiséri Állatorvosi Rendelő, dr. Dobos András.

[link]

És itt egy überreiteres eset is:

[link]


De láttam olyan kutyát is, aki járt dr. Dobos Andrásnál, és az optimmune helyett szemcseppet kaptak, ami sokkal koncentráltabb, és így nem kellett megműteni a kutyát.

2014. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!