Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik ennyire a kutyám?

Miért vakarózik ennyire a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3 éves hosszú szőrű csivavám...a doki szerint azért vakarózik ennyire, mert feltöltődik a szőre elektromossággal a műszálas dolgok miatt...amikor a szőnyegen van mindig hempereg meg kapkodna jobbról balról a farkához, annyira viszket neki...rázza a fülét, agresszíven akarja rágni a farka tövét...ami a legfurább hogy amikor rájön ez a roham nyújtogatja a nyelvét mint valami bolond, szerintem totál kivan hogy ennyire viszket neki...eddig orijent kapott most acanára váltottunk, de szerintem nem is azt kaphattunk... mit tudnék tenni?



2014. márc. 23. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orvos megvizsgálta rendesen, vagy csak a hasára ütött és azt mondta, hogy ettől van!?


Vakarózhat bolhától, rühtől, ekcémától, többfajta bőrbetegségtől és élősködőtől, allergiától... Mindre megvizsgálta?

2014. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"eddig orijent kapott most acanára váltottunk, de szerintem nem is azt kaphattunk... "

Ezt hogy érted?


Én inkább megnézetném egy másik orvossal.

2014. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elfogyott az orijen és azt olvastam az acana is jó, ezért olyat vettünk...de már bánjuk..

Az orvosnak mondtuk hogy szerintünk atkás a kutya, de azt mondta ez a kutya nem atkás..kérdezte hogy milyen fekhelye van, mondtuk hogy az lehet hogy nem jó, mert ilyen plüss anyag... mondta hogy akkor az a baj, feltöltődik a kutya szőre..hát mi már mindent kipróbáltunk, hal olaj, vitamin, jó táp bűzmirigy kinyomás...minden... nem tudjuk mit csináljunk...

2014. márc. 23. 19:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja arra értettem hogy kaphattuk, hogy egy tárolóból mérte ki, és ki tudja milyen táp volt benne, lehet nem is acana csak eladta olyan áron a boltos...
2014. márc. 23. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Rühes.
2014. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el egy másik dokihoz!

Igénylejétek, hogy a kutyusról bőrkaparékot vegyen a doki, és mikroszkóppal meglátja, mi a helyzet! Talán atka is előfordulhat.


Előfordulhat, hogy a tápban lévő csirkére allergiás, ez egy "új divat" a kutyák körében. Azt hiszem a Royal Canin-nak vagy a Eukanubának van hypoallergén tápja (vagy mindkettőnek). Drága, dehát ha az ember is beteg, kénytelen magára többet költeni. Másrészt nem lehet tudni, hogy mit szedett össze akár az utcáról, akár ha van egy cicátok és ő csatangol, ő mit hozott haza a csivinek (ha jóban vannak, összebújnak simán átadhatja neki). Lehet bolha vagy akár atka is (abból több féle van). Fürdessétek át Neostomosannal, de szigorúan az adagolást követve és betartva!! Nekem Acanától vakaróztak a kutyáim, én személy szerint azt a tápot nem szeretem.

2014. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mióta mi is váltottunk Acanára azóta megint ilyen durva a vakarózás...nem adjuk neki kb 4 napja és már most jobb a dolog! Olvastam hogy a Brit tápok is jók, rendeltünk neki hipoallergén tápot, nem számít mennyibe kerül, csak jó minőségű legyen! Mondjuk amikor a szőnyegen van akkor szenved csak igazán ha már nincs rajta akkor semmi baja csak néha vakarózik... lehet tényleg a szőnyeg anyaga zavarja ennyire...Köszi mindenkinek!
2014. márc. 26. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!