Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rángatózik a kutyám, mitől lehet?

KicsiDawe kérdése:

Rángatózik a kutyám, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Border collie keverék kutyámat még novemberben hoztuk el egy menhelyről. Most 2 éves. Mostanában észrevettem, hogy néha rángatózik. Kicsit olyan, mintha párosodni akarna, de nem ugrik rá semmire, csak áll. Ivartalanítva van.

Arra tudok gondolni, hogy fáj a hasa.

Mi lehet az oka?



2014. márc. 23. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természtes viselkedés , párzási mozdulatokat végez.
2014. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen sűrűn csinálja, meddig tart? Ha hozzá szólsz abbahagyja?
2014. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-3 naponta csinálja, kb. 20-30 másodpercig. Hiába szólok rá, vagy érek hozzá, nem hagyja abba.
2014. márc. 23. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Én epilepsziára tippelnék, de az szerintem tovább tart 20-30 másodpercnél. Az enyém is epis, és neki olyan rohamai vannak, mintha fájna a hasa, még nagyokat is nyög hozzá, de közben teljesen magánál van. Az epilepsziának nagyon sok fajtája van, elképzelhető, hogy az. De mindenképp állatorvost kellene meglátogatni, mert ez így sok minden lehet. Még ha roham is, azt is kiválthatja sok minden az epilepszián kívül.
2014. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20:15-el teljes mértékben egyet értek!

Az én kutyám epilepsziás s pont ilyen tünetei voltak legelőször. Aztán jött az amikor már nem volt magánál,elfeküdt s úgy rángatózott! :( Szerintem vidd el állatorvoshoz vagy hívd ki! :) Jobn félni mint megijedni! Ha tévedtél és tévedünk itt akkor pedig csak örülj neki! :)

2014. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meg fogunk látogatni egy állatorvost.
2014. márc. 23. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk is csinálja, ivartalanított kan. Merevedése is van közben.

Megemlítettük a dokinak, mert azért elég ijesztő időnként, úgy rángatózik, majd a fejére esik. Azt mondta vegyük fel videóra. Felvettük, megnézte. Mivel magánál van közben és reagál ha szólunk hozzá, valamint a merevedés is arra utal, hogy csak "kanos".

Vegyétek fel és mutassátok meg a dokinak. Minden esetre érdemes megemlíteni, mert az epilepszia is csinálhat hasonlót.

2014. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!