Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez valami betegség lehet,...

Ez valami betegség lehet, vagy normális?

Figyelt kérdés
Van egy ideiglenes kutyusom, akinek nagyon érdekes a szeme. A szem barna része, és a fehér nem válik el élesen. Olyan, mintha a barna bele lenne folyva néhol a fehérbe. Szétnéztem a neten, de nem találok rá választ. Csak az egyik szeme ilyen, az még régebben lett műtve cseresznye szem miatt, de az orvos nem mondott rá semmit, vagy csak nem vette észre. Nem feltűnő, és én is csak most gondolkoztam el rajta, hogy ilyet még nem is láttam, és nem-e valami betegség lehet.
2014. márc. 24. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az én kutyusomnak is ilyen a szeme, a doki még nem mondott rá semmit, pedig lassan 10 éve járunk hozzá :)

eddig nem volt vele semmi gond, jól lát, minden rendben van vele

2014. márc. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én ideiglenesemnek is ilyen a szeme. Nem hiszem, hogy ez bármit is jelent, mert maximális orvosi felügyelet alatt állt az elmúlt években, már észrevették volna. A látásával sincs porbléma.
2014. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,


Teljesen normális, mopszokban, sötétebben pigmentált bulldogokban kifejezetten gyakori. De megfigyelhető más fajtákban is, foltos bőrnél jelentkezhet csak foltokban is. Ahogyan a fehér kötőhártya , alatta az érhártya véget ér, és elöl folytatódik az átlátszó szaruhártyában ez az átmenetnél vékonyodik a kötőhártya, és áttűnik az érhártya, ami feketén pigmentált. Ez a pigment tűnik át úgy, mintha összemosnád a határokat.

2014. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam :)
2014. márc. 24. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!