Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász kutyát szeretnék...

Skót juhász kutyát szeretnék venni. Hogy érdemes?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy nem akarok 120 ezreket adni egy ilyen-olyan kenelből származó kutyáért, mert nem akarom kiállításra vinni, sem versenyekre. Egy egyszerű kutyust szeretnék, akivel el lehet menni futni, kirándulni stb. Erre a célra viszont soknak tartom a 120 ezer Ft-ot. Olyan mintha vennék egy Ferrarit arra, hogy a faluban furikázzak bolttól, boltig. Viszont sok helyen olvastam, hogy ne vegyen senki az apródon, meg expresszen, mert azok nem jók. De mire nem jók? Mert amire nekem kell, arra lehet, hogy azok is bőven jók.

2014. márc. 24. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan kutyák pénzhajhász szaporítóktól kerülnek ki, tehát jó esély van rá, hogy nem azt kapod, amit vársz. Jobb esetben csak egy keverék kutyád lesz, rosszabb esetben meg valami hozott betegségből fakadóan nagyon gyorsan elpusztul, vagy csak simán egész életében járhatsz vele orvoshoz, mert nem figyeltek oda az örökletes betegségek kiszűrésére, meg szemét táppal etették őt is meg az anyját is, és minden baja van a kutyának. Arról nem is beszélve, hogy az ilyenek általában évente kétszer elletik minden szukájukat, és azok elég korán elpusztulnak végkimerülésben a futószalagon szüléstől. Az ilyet nem érdemes támogatni.

Én a helyedben megkeresném a fajtamentést ( [link] és tőlük választanék kutyát. Úgy még ha szaporítós kutyát is viszel haza, egyrészt valószínűleg már az ideiglenes befogadójánál kiderült, ha valami baja van, és tudatosan vállalod be, másrészt meg nem támogatod vele a további szaporítást.

2014. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nézd meg a facebookjukat is ( [link] ott több gazdakereső kutyát láttam, mint az oldalukon.
2014. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj örökbe menhelyről vagy a fajtamentőktől: [link]
2014. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 24. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól, kutyagyárostól, expresszról, apródról, jófogásról és társairól SOHA ne vegyél kutyát!

Itt is az indok hogy miért, nézd meg ezt a videót: [link]


Ha nincs pénzed egy fajtatiszta kutyára, akkor érdemes örökbe fogadni!

2014. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha az ember valamit nagyon szeretne, akkor gyűjt rá, csak nem értettem, hogy mi baj lehet azokkal a kutyusokkal, azon kívül, hogy nem elég szépek egy kiállításhoz, vagy nincsenek ˝királyi˝ felmenőik.


Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 24. 17:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Hmm...kemény ez a videó! Hogy mik vannak! Megáll az ész...
2014. márc. 24. 17:10
 8/9 anonim ***** válasza:
És akkor hogyan lehet kiszűrni, hogy melyik tenyésztői, és melyik szaporítói? Úgy értem, hol lehet találni rendes tenyésztőket? Én speciel bichone frise-t szeretnék!
2014. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet kiszűrni, hogy a kezedbe nyomja a bizonyítékát annak, hogy valóban tenyésztő, nem pedig ilyen szaporító söpredék. Méghozzá úgy hogy:


- minden kutyának van származási lapja, azaz törzskönyve, amin rajta van a kutya családfája (és ezekre a kutyákra még a neten is rá tudsz keresni), a tk száma, a tenyésztő neve, és a chipp száma

- a kiskutyákhoz JÁR a törzskönyv, nem opció hogy kell-e vagy nem, hanem odaadja, max elteszi az új gazdi a fiókba, de akkor is megkapja

- a kiskutya szülei szűrve vannak genetikai betegségekre és ezekről a tenyésztő fel is tud mutatni állatorvos által aláírt, lepecsételt bizonyítványt

- a tenyésztőnek van hivatalos, regisztrált kennel neve, és tagja a MEOE, azaz a Magyar Ebtenyésztők Országos Szövetségének.


Ezekre kell rákérdezni és már ki is bújik a szög a zsákból. Egy szaporító csak hebeg-habog meg kifogásokat keres, "jaj elhagytam a papírt" meg ilyenek. Ezeket soha nem szabad bevenni! Egy tenyésztőnek ezek nagyon fontos papírok, bármikor kész megmutatni az érdeklődőknek ezeket.

2014. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!