Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna még tennem?...

Mit kellett volna még tennem? Mire számítsak? Van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, nem rég költöztünk ide. Van egy 8 éves kutyám, jól nevelt, szót fogadó,nagyon szereti az embereket, viszont a gyerekeket kevésbé. Nem bántja őket, még csak nem is morog rájuk, darabig eltűri, ha simogatják, de látom a kutyán, hogy ilyenkor feszélyezve van és ideges lesz. Éppen ezért mikor a normális, jól nevelt gyerekek megkérdezik, hogy megsimogathatják-e, akkor kedvesen elmagyarázom nekik, hogy a kutyus nem szereti az idegenektől simogatást, és képzeljék el, hogy ők mit szólnának hozzá, ha az utcán menet idegen nénik vagy bácsik szeretnék őket simogatni...normális gyerekek meg tök jól megértik,és mindenki megy tovább a dolgára.

A társasházban ahová költöztünk, lakik egy 10 éves kislány is. Abba inkább nem mennék bele, hogy az anyja még arra sem tanította meg, hogy illik köszönni... na a lényeg, hogy ez a kislány egyszer csak minden előzetes engedélyem vagy megkérdezésem nélkül lerohanta a kutyát és elkezdte ölelgetni meg puszilgatni. Ekkor persze rászóltam, hogy ilyet soha többet ne csináljon, mert a kutya nem szereti. Erre a kislány elkezdett visszabeszélni, hogy már pedig ő imádja az állatokat és különben is azt csinál, amit akar. Nem álltam le vele vitatkozni, bíztam benne, hogy 10 évesen már van annyi esze egy gyereknek, hogy elsőre is felfogja, amit mondanak neki. Na következő alakalommal, megint ugyan ez történt, de akkor a kutya már megmorogta. Erélyesebben rászóltam, elmagyaráztam hogy miért nem szabad így rárontani egyetlen kutyára sem, de hiába. Ezt még megcsinálta vagy 4 alkalommal, a kutyám mind a 4 alkalommal morgással fejezte ki nem tetszését, de a kis csajnak csak nem esett le. Becsöngettem az anyjához, elmondtam neki, hogy mi a helyzet és hogy szabályozza be a lányát, mert ha a kutya megkapja, akkor lesz sírás-rívás. Na, tegnap este be is következett, a kislány megint rárontott a kutyára, a kutya berágott és megkapta a bokáját. Persze ez kis idióta úgy adta elő az anyjának, hogy én direkt ráuszítottam a kutyát. Az anyja torkaszakadtából visítozott, hogy el kell altatni a kutyát, meg veszélyes, engem pedig börtönbe kell záratni. Reggel felcsöngetett, hogy most indul a rendőrségre feljelenteni engem, a kutyát pedig el fogja altatni, de előtte féltéglával agyon veri meg ilyesmik. Nem érzem, hogy hibás lennék, nem félek a feljelentéstől, elmondom én a rendőrnek is, hogy többször szóltam, a kutyám pedig nem vad és nem támad ok nélkül senkire, de azért aggódom is egy picit, ugye nem vehetik el a kutyám? Bocsi, ha hosszú lett.



2014. márc. 26. 11:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
6%
Mindenképpen neked kellett volna magadhoz hivni ilyenkor a kutyádat, nem pedig a kislányt nevelni!!!!!!
2014. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Ha ilyenért elaltatnak egy kutyát,akkor régen rossz.Bár ebben a logikátlan süket világban,akár még ezt is el tudom képzelni.Ne hagyd,mert neked van igazad.
2014. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%
Első,hogyan hívja a kutyát ha a gyerek karja rá van tekeredve?
2014. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Ennyitől nem fogják elvenni a kutyádat nyugi!

Na az ilyen kisgyereket de utálom -.-



Amúgy egyik barátnőméknek pulijuk van és sokszor kiszökik és oda kap bicikliseknek,futóknak,már sokszor feljelenteték őket.De a kutya még mindig ott van.Nem mondom hogy helyes,hogy ezt engedik,sőt én is mondtam,hogy ez nagyon nem jó!! De ez a kutya már vagy 20 embert harapott meg és nem vették el tőlük.


A tied meg csak egyet,az sem a te hibádból.


Hasonló velem is volt,szerencsére a jó reflexemnek a balesetet ki tudtam küszöbölni,de a gyerek fejét leüvöltöttem és leszartam,hogy sírt.


Sőt volt olyan,hogy egy gyerekkel csúnyán kellett beszélnem,hogy megértse ne simogassa meg a kutyát,mert nem szereti a gyerekeket!!

2014. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Próbálj meg magadhoz hívni egy 14 kg-os kutyát, amikor azon egy 25-30 kg-os embergyerek csüng...
2014. márc. 26. 11:19
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy kb a második alkalom után miért nem intézted el, hogy a kutya közelébe se érhessen? Tudom milyen ez, én speciel nem bírom, és a kutyáim se, ha barátkoznak velünk, hát megoldom, hogy ne tegyék, kikerülöm, arrébbparancsolom a kutyákat stb. Nehogymár egy 10 éves gyerek bármit elérhessen amit akar.

Valóban nem vagy hibás, ugyanakkor a józan ész azt mondja, hogy ha biztonságban akarjuk tudni magunkat, akkor kötelességünk gondoskodni róla, akkor is ha ez valaki más felelőssége lenne igazából, mert hiába nem vagy hibás, azzal kitörölheted a feneked, ha a kutyádnak mégis valami baja lesz. Sosem értettem az olyan embereket akik hagyják, hogy egy számukra fontos dolognak vagy lénynek inkább baja legyen csak mert valami hivatalosan nem az ő kötelességük, és csak állnak a másikra mutogatva. Meg amúgyis kötelességed úgy tartani az állatot, hogy senkinek ne okozzon kárt, akkor se ha a másik a hibás benne.

Amúgy meg ha nincs tanú csak te vagy a gyerek, akkor ne számíts arra, hogy a kutyád felé hajlanak majd, mindig az ember az első, sajnos akkor is ha ő hibázott.

2014. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem igazán értem, h hogy tud úgy odamenni és rácsimpaszkodni - akár szabadon, akár pórázon lévő - kutyához, h ne vedd észre, ne tudd megakadályozni és/vagy a kutya ne térjen ki.

Az én kutyám se szereti a gyerekeket, de ezt megoldja azzal h kitér, elfut.


A másik, h szerintem nem lesz az ügyből semmi...még ha tényleg meg is teszi a feljelentést. Elvenni tuti nem fogják, max kapsz pénzbírságot. Még egyetlen dolog lehet h veszélyes ebnek minősítik...de ezt azért kétlem. Lett egyébként sérülés vagy csak ijedtség?

2014. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát, remélem nem lesz bajod belőle. De azért az durva, hogy így hagytad. Be kellett volna a kiscsaj és a kutya közé állni már a második alkalommal, és ha nem ért a szép szóból, nagyon határozottan elmondani, hogy 'márpedig most elhúzol innét, de nagyon gyorsan'. Néha muszáj erélyesebb hangnemet felvenni. Tudom, hogy nem neked kéne alkalmazkodnod, de én egy szájkosarat is tettem volna a kutyára, mert sajnos vannak ilyen idióták, akik nem értenek a szóból, és jobb az ilyen helyzetet megelőzni.

A kutyát szerintem meg fogják vizsgálni, hogy veszélyessé nyilvánítsák-e, de csak nem lesz gond. Gondolom, annyi esze nem volt a hülye nőnek, hogy látleletet is vegyenek, meg gondolom, nem okozott a kutyád súlyosabb sérülést.

Pozitívum a történetben, hogy legalább már valószínűleg nem fogja a kutyát simogatni a kiscsaj:D

2014. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
6%
#1vok. Te megprobáltad hivni, magadhoz parancsolni? Szerintem te nem is probáltad magadhoz hivni a kutyádat. Pedig hidd el, hogy nem a gyerek nevelése a feladatod ilyenkor. Tanulj meg bánni a kutyáddal, ne a kifogásokat keresd. Vagy üvöltsd le a fejét a gyereknek (mint az egyik agressziv .... javasolta).
2014. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

Azért a helyedben egy ügyvéddel konzultálnék, hogy ha valóban tárgyalásra vagy kihallgatásra kerülne a sor, mit mondj, mert a rendőrök mocskos korrupt részrehajló g...cik, nehogy azt hidd, hogy létezik olyan, hogy ártatlanság vélelme (sajnos tapasztalat...) vagy elfogulatlanság. Bemegy a siránkozó nő, hogy a fenevad kutyád szétmarcangolta az ő okos, jól nevelt kislányát, a sötét fakabátok meg egyből úgy mennek oda hozzád, hogy a sátánnal és a kutyájával van dolguk.

Remélem mindenesetre, hogy jól jössz ki az ügyből.

2014. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!