Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz társaságba "keveredett"...

Rossz társaságba "keveredett" a kutyám. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
10 hónapos kan vizslám nagy barátja egy hasonló korú boxer fiúnak (közelben lakik, sokat játszottak együtt). A boxer az utóbbi időben elég gyakran kezdeményez verekedést. A vizslám "nagy tesónak" tekinti a boxert és megy utána. Szerencsére ő nem agresszív, csak ugatja a másikat. Ilyenkor behívom, kiveszem a szituból, de attól tartok ez nem elég. Valahogy le akarom választani a kutyám az agresszorról, ne tekintse "nagy tesónak". Mit lehet tenni?

2014. márc. 26. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legegyszerűbb kérdés a mai napon! Ne találkozz velük! Keress jó társaságot!
2014. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Lehet nem egyértelmű, a boxer más kutyákkal veszik össze nem velünk, de sajnos embert is ijesztgetett már (hörög és ugrál körülötte, mint aki támadni akar).
2014. márc. 26. 15:51
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tiltsd a kutyád, függetlenül attól, hgy a boxer mit működik, ugyanis a te kutyád, a te felelősséged.

Esetleg a boxer gazdájával beszéljetek erről, ha vevő akkor érti, ha nem akkor lehet kerülni a velük való érintkezést.

2014. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Egyszerű az egész. Ha a boxos kijön a te kutyáddal, de a többivel nem, akkor találkozzatok külön, úgy, hogy más kutya ne legyen ott. Ennyi az egész. Nem kell folyton más kutyákkal bandázni. Nekünk is 1-2 kutyabarát van, nem bandázunk jobbra-balra.
2014. márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
érthető volt a kérdés,ha ez téged zavar akkor szépen elválnak útjaitok a boxerestől
2014. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 sippara ***** válasza:
100%
A megoldás ugyanaz, kerülni kell az ilyen társaságot. Kész.
2014. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
1#-es igen ez egyértelmű. Ezt teszem is, csak úton útfélen beléjük botlok. A kutya lassan senkivel nem jön ki csak velünk, így a gazdája "vadászik" ránk. Szeretnék egy olyan megoldást, ha van, hogy ne az én kutyámat kelljen kivonszolni a futtatóból, miközben nem ő verekedik. Azt szeretném, ha egyszerűen kimaradna balhéból. Kisebb korában még ki is maradt. Csak most kamaszon megnőtt az önbizalma és megy a másik után.
2014. márc. 26. 15:57
 8/23 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy keress más társaságot, mert mi is rossz társaságban kezdtünk kutyázni. Az egyik kutya autókat kergetett, a másik bicikliseket, a harmadik futókat ugatott meg és amikor észrevettem, hogy az enyém is kezdi átvenni a hülyeséget, azonnal tudtam, hogy ennél még az is jobb, ha egyedül sétálunk. A szociális tanulás érvényesül főleg egy kölyök/fiatal kutyánál, úgyhogy ne arról szóljon már a kutyával töltött időnk, hogy többiektől tanult hülyeségeket kelljen kinevelnem belőle!
2014. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdésfeltevő!


Úgy tünik nem olvasod a válaszokat, ezért mégegyszer bemásolom amit írtam:


"Mindenképpen tiltsd a kutyád, függetlenül attól, hgy a boxer mit működik, ugyanis a te kutyád, a te felelősséged."


Kétlem, hogy más ezt másképp látná, hiszen az lejött, hogy a boxergazdi nem tiltja a kutyáját, nem tesz semmit ez ellen tehát ezt normálisnak tartja. Pedig nagyon nem az!

2014. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#8 Igen értettem. A gondom itt az, hogy csak ez az egy balhés, a többi nem. Reggel kb mindig ugyanabban az időben gyűlik össze egy csapat kutya, mind jó fej. Mivel mindegyikünk dolgozik nagyon nem tudjuk tolni az időpontot. De csak a boxer a balhés. Az egész társaságot kerülnünk kell akkor, ha a boxer el akarom kerülni. Ez az ami nem esik jól. Sajnos a boxer gazdit kitiltani nem lehet és szépen jelezték már neki, hogy gond van a kutyával, lehet csúnyán kéne. Sajnos azonban a boxer egyre durvább dolgokat enged meg magának és félek hogy az enyém meg eltanulja. Másik példaképet kellene neki választania:) De hát hiába beszélek a fejével nem hallgat rám:)
2014. márc. 26. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!