Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nemetjuhasz kiskutyam kezd...

A nemetjuhasz kiskutyam kezd agresszivan viselkedni idegen emberekkelel. Hogyan tanithatom meg neki, hogy fogadja el az idegen embereket?

Figyelt kérdés

ket 4 honapos lany nemetjuhasz kiskutyusom van, 4. hetesen hoztam el oket, es egy nagy kerteshaz udvaran szabadon tartom oket. nehany dolgot mar tudnak ( ul, fekszik, marad..) de meg nagyon jatekosak es ossze-vissza szaladgalnak, es mert meg csak 4 honapoask nem eroltetem a tanulast.

Par napja mikor kinyitottuk a kaput (kiment egy auto az udvarrol) a kiskutyam kirohant, egy kis gyereket setaltato apa & anyahoz , agresszivan ugatta, es ugralt az anyara. Utanna menve es leszedtem az anyukarol. Tegnap egy 12 eves kislany jott hozzank, szerette volna megsimogatni, de ugyan ugy fogvicsoritva ugatta es ugralt ra, meg kapott volna a keze utan.

Miert ilyen kis agressziv mar 4 honaposan, mig a testvere egyalltalan nem, kis jatekos, vicces.



2014. márc. 26. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaiskolába.
2014. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dog whisperer epizódjait tudom ajánlani.
2014. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy fél az idegenektől. Ha az idegenek jelenlétét jó dologgal kapcsolod össze neki, akkor csökkentheted a félelmét: menj vele olyan távolságba, ahol még nyugodt, jutalmazd meg, aztán pár lépést közelíts, ha nyugodt marad, akkor újabb jutalom, megint közelíts, ha elkezd ugatni v ilyesmi, akkor pár lépést hátra, ahol nyugodt volt, és így tovább. Ahányszor meglát egy idegent, jutalmazd meg, mielőtt elkezdene ugatni.
2014. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

4 hónaposan még nem agresszív egy kölyök.Vajon volt-e már lehetősége az utcán embereket látni, megszokni?

Sokkal bizonytalanabb, mint a testvére. A testvéreknél is van bőven különbség az alap természetükben.

2014. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen, voltam vele kinn az utcan, egy masik telken is, es ott a szomszedot, aki keritesen belul volt nagyon ugatta, muszaly volt tavol menjek vele hogy megnyugodjon.

nem tudom akkor, hogy nevezzem, azt, hogy kapkod az idegen ember keze, laba utan... kis hamis...

2014. márc. 26. 22:06
 6/12 anonim ***** válasza:
játszik basszus. de mi az, hogy NÉGY hetesen hoztad el őket??? ha rámondod egy négyhónapos kölyökre, hogy agresszív, akkor nem vagyok benne biztos, hogy megbirkózol két német juhász felnevelésével. ráadásul így, hogy egyidősek..jobban át kellett volna ezt gondolni. szerintem sürgősen keress egy ovit.
2014. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem ki kellett volna vinned a szomszéd okozta helyzetből, hanem ott azonnal elérni, hogy lenyugodjon a kutyád.

A kislánnyal való viselkedése pedig azt mutatja, nem tanítottad meg a kutyának, emberekkel miként lehet játszani.

2014. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hiába a nagy kert, a kutyát sétáltatni kell. Még most kezd el szocializálni őket.
2014. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

szuletesuktol szamitva 4 het eltelte utan hoztam oket el hamarabb, mert az anyukajuk meghalt( megmergeztek)

Ezert tettem fel a kerdest, hogyan tanitsam oket, idegenekkel szemben valo viselkedesre.

Eddig csak kicsi es egy kozep meretu keverek ( nem faj) kutyaim voltak, es eleg reg az is.

2014. márc. 27. 15:38
 10/12 A kérdező kommentje:

en hogyan tanithatom oket szocializalodni, anelkul, hogy ovi/ suliba vinnem oket?

igen jatekosak, es igen meg kicsik,...

2014. márc. 27. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!