Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek sincs beleszólásom...

Szerintetek sincs beleszólásom, hogy a szomszéd mit enged meg a kutyájának? Szerintem van!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A szomszédban van 3 nagytestű kutya. Kennelben tartva illetve néha láncon.

Sétáltatni sosem viszik, vagy ha igen biztos jól álcázzák!

És kiengedik az utcára a 3 kutyát egyszerre gazda felügyelet nélkül!

Van 1 macskám, aki kiszokott menni az utcára. Mert hát a macskának nem akadály a kerítés léckerítés, maximum a 2 méteres betonos fal.

És féltem. A kutyák támadójellegűek. Ugranak neki a közös kerítésünknek, mikor el vannak engedve.

Egyszer kint voltam, és kiengedték ezeket a kutyákat is, és a kutyák mentek körbe a kerítésemnél az utcán, keresték a be utat!


És úgy tudom, javítsatok ki ha nincs ilyen, hogy minden kutya tartó köteles megoldani hogy ne tudjon kijutni a közterületre a kutyája. Na de a szomszédnak alacsony kerítése van, a kutyák vígan kiugranak rajta.


És ez rendszeres! Higgyétek el, nem érdekelne ha most istenbiza egy évben 4x kimennének az utcára!

De nem! Ez minden hetes!

Korán reggel illetve késő éjjel vannak elengedve az utcára a kutyák! Szóval direkt olyankor mikor valószínűleg nem jár arra sok ember, autó.

És nem véletlen jut ki 3 kutya egyszerre az utcára, majd fél-1 óra múlva megint be vannak zárva/láncra kötve!

Szóval ez már a szándékos elengedés!


És féltem a macskám, féltem magam, mert mi van, ha akkor jövök haza. Vagy kell elmennem, mikor ezek 3 an az utcán kószálnak?

Tuti fenyegetésnek néznének engem, mert a területük közvetlen közelében vagyok, ezek meg védenék 3 an!


Akartam szólnia szomszédnak, de nem hiszem hogy érdekli, mert nem beszélünk. Aztán belegondoltam, ha dühös lesz, hogy én parancsolgatni akarok neki, lehet még többet engedi majd el őket napközben is! Vagy bármit csinál.


Gondoltam hogy kihívom legközelebb a sintért. De ha fél-1 órára vannak elengedve lehet mire kiér a sintér azt fogja látni, hogy a 3 kutya bent van láncon/kennelbe, és én szórakozok velük! És legközelebb nem jönnek kI!

Gondoltam valamilyen kutyás szervezetnek szólni, de azok tudtommal akkor tesznek valamit, ha itt éhezteti/veri. Erről nincs szó!


Szóval megkérdeztem egy kutyás ismerőst hogy mit tegyek. Azt kérdezte: "Tied a valaemlyik kutya?

-nem.

Tied az utca?

-Nem

Bejutnak hozzád a kertedbe?

-Nem.

Akkor semmi közöd hozzá Ő hova engedi a kutyáit!


De szerintem igenis annyi közöm van hozzá mint akár annak, aki lent lakik az ország másik felében! Mert az utca KÖZterület, tehát MINDENKIÉ tehát az enyém, övé, tiétek!

Tehát van közöm hozzá, hogy 3 kutya az utcán szabadon van, és van rá esély, hogy engem, a macskám, vagy egy kisgyereket megharapjon!


Mit tudok tenni?



2014. márc. 26. 17:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Félek hogy mérges lesz mert nem szeretik az ilyen emberek ha bele ütöd az orrodat az Ő dolgaikba! Nem akarom, hogy véletlen áthajígálja a kutyaszart!
2014. márc. 26. 18:23
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
Tedd azt amit az előbb mondtak.Videó,fénykép,megvan a bizonyíték.Nem fogja senki megmondani neki hogy te voltál,hacsak nem híreszteled el.
2014. márc. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A mi kertszomszédunk staffordja 3x támadta meg a mi kutyánkat, egyszer anyumat, egyszer apumat harapta meg. Mindketten voltak vele orvosnál, az orvos hivatalból tett feljelentést. Egy másik kutyás szintén feljelentette.

Kapott 50 E ft pénzbüntetést, kifizette és ennyi.


Nehogy azt hidd, hogy az önkormányzat, a jegyző, esetleg a közterület felügyelő csodát tesz! :(

Figyelmezteti, esetleg megbünteti.



Szerintem a szép szóval többre mész.

2014. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

A gazda szabálysértést követ el, ezt bejelentheted a helyi jegyzőnél.

De Te is ugyanúgy szabálysértést követsz el azzal, hogy a macskád kijár a kertből. Neked is kötelességed lenne ezt megakadályozni.

2014. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Törvény szerint se kutya, se macska nem lehet szabadon, a gazdi felügyelete nélkül közterületen. Mindkét esetben büntethető a gazdi, és az ő felelőssége, ha a kutyájának/macskájának bármi baja lesz az ő jelenléte nélkül.

Azt tudod tenni, hogy a saját macskádat nem engeded ki (gondolom ivartalanított, ha már kimászkál). A szomszéd kutyákat a jegyzőnél bejelented, ha nem megfelelőek az állattartás körülményei.

2014. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

egy kicsikét gondolkodj. a kutyák állatok , és nem gondolkodnak ...sokat . így valószínűleg a gazdával kell beszélni. ahhoz,hogy ki mit-hogyan mások zavarása vagy veszélyeztetése nélkül . na ahhoz semmi közöd.

a kutyák szabadon engedése nem tartozik ide. ez veszélyeztetés :)

így elsősorban a gazdával kell beszélni, majd jöhet a városi jegyző.

de normális esetben elég ,ha nyakon csapod a gazdát . én ezt tenném . persze azok után ,hogy elvitettem a kutyáit sétálni vele . mert a kutyáknak kell a séta :)

a gazdának sem árt.

2014. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

en is a gyoker macskat utalom, miatta tiszta karc a kocsi, tudja h 2 kutya van de csak bejon a gyoker, hova a kocsira fut fel :@

kutya meg ment volna....

ejjel ott vernyognak a teton, kutya kiakad.

ja es kicsi kerites, a kutyam ha akarja a 210cm es betonra felugrott, akkor meddig epitsem a keritest ? :D

2014. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
nem a macska tehet róla, hogy arra van dolga. nekem is an macskám, át tudom érezni. Videó, fénykép. Ennél többet nem tudsz tenni.
2014. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!