Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyhúzóhámnál fontos az a...

Súlyhúzóhámnál fontos az a rúd a hám végénél? Anélküli hám nem alkalmas pl. autógumi húzására? Kezdő Canicross hámnak jó egy sima hám is?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Canicrossra mi ilyet használunk, meg hát elég sokan hazsnálják ezt:

[link]

2014. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én is tőlük vettem a canicross övemet meg a rugós kötelet, imádom, és épp azon gondolkodom erősen, hogy egy ilyen gyönyörűséges hámot is be kellene szereznem, mert kezd nagy szerelem lenni a canicross.:) (Csak néha beszúr az oldalam, hiába melegítek be előtte elvileg...:() Erre amúgy nincs valakinek valami jó tippje? Hogy mit csináljak vagy ne csináljak?

Most egy sima hámban canicrossozunk, ami a hát felső részénél csatlakozik a karabinerhez.

Sokat lendítene a dolgon egy ilyen Musher hám? Vagy amíg csak kezdők vagyunk, tökmindegy?


Ti amúgy hogy tanítjátok a kutyákat canicrossozni? Pl. hogy előttetek fusson, gyorsabban, jobbra, balra, állj,...


Súlyhúzásra is csak olyan hámom van, amiben nincs rúd...

Ilyen:

[link]


Vagy ez a hám másra van?:D

2014. márc. 27. 11:57
 3/14 A kérdező kommentje:

Meg az is nagyon érdekelne, hogy mi van akkor, ha az érzékeny kutyám azt hiszi, hogy pórázfegyelemben vagyunk?...

Még nem álltam neki klikkerezni, mert valahogy nincs kidolgozott terv a fejemben.:D Próbálom megerősíteni, ha kicsit belendül, de szerencsétlen nagyon bátortalan.

Van ugyan egy kezdetleges tervem, hogy hogy vegyem rá, hogy előttem fusson, de hátha itt kapok valami jobb ötletet, nagyon hálás lennék érte!:)

2014. márc. 27. 12:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A sima hámmal az a baj, hogy elvileg a kutya futás közben húz. A sima hámok nem jól viszik el a terhelést. Pl a vállnál nem jó helyen futnak. A húzóhámok annyiban jobbak, hogy jó helyen fekszenek (mellkason), onnan viszik hátra a húzást. Így nem a váll terhelődik hanem a mellkasizmok illetve a hát.


Súlyhúzásban nem vagyok otthon.


Nálunk inkább pórázszabályt kell erősíteni, a húzás megy neki:)

2014. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Oldalbeszúráshoz.


Én egy éve kezdtem el futni. Egyelőre kutya nélkül. Iszonyatosan nyűglődtem a szúrás miatt. Nos, rossz volt a légzésem. Még alaphangon is. Összevissza. Kezdj el lassan futni, figyeld meg melyik légzés a kényelmes. Én pl 3 lépésnyi be 2 lépésnyi ki (3/2). De erről a futás.net-en vagy egyéb oldalakon lehet olvasni. Ha megvan az ideális légzésarány akkor futás alatt figyelj oda, hogy ne ess ki a ritmusból. Kell egy kis idő amíg belejössz de később már nem is kell figyelni. Minél lassabb légzést érdemes elérni, akkor ugyanis a pulzusszám alacsony marad, jobb az állóképesség. Ezt érdemes kutya nélkül beállítani, hogy csak magadra kelljen figyelni. Egy-két edzés után már szúrás nélkül lement az adagom, pár hét múlva már figyelnem se kellett.

2014. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket!:):)
2014. márc. 27. 12:32
 7/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem egyforma a súlyhúzó és a szánhúzó hám. A súlyhúzásnál a háta közepén van a hám vége, mert így nagyobb erőt tud kifejteni. A szánhúzóhámnál (gumihúzásra is ez jó) a farka mögött van a vége, hogy a válla feszüljön csak bele és szabadon mozogjon. Nem kell hozzá rúd, az a kerékpározáshoz kell, hogy ne akadjon a küllők közé és és a kutya ne fusson be a kerekek alá.

Azt igen hamar megtanulják a kutyák, mi a különbség a nyakörv és a hám között. Nyakörvben láb mellett sétálunk, hámban húzunk.

2014. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!:) De nem fordítva, hogy a futáshoz van a háta közepén vége a hámnak, és a súlyhúzáshoz a farka végén?:O
2014. márc. 27. 12:56
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor jó taktika, hogy egyszerűen klikkerrel erősítem, ahányszor elém megy hámban a félős?

(teljesen ki van akadva tőle, hogy neki kell elől mennie... de hülye is voltam, mert az első ilyen utunkon főút mellett haladtunk, ami nyilván mégjobban zavarta...)

Arra is gondoltam, hogy egy másik kutyával együtt viszem legközelebb (nyugis helyen), és a másik kutya rohangálhat össze-vissza, akkor biztos ő is menni akar majd utána, és így több esélyem lesz klikkelni az elémkerüléseket...

2014. márc. 27. 13:00
 10/14 Akiteki ***** válasza:
Nem. Ha a futáskor a háta közepén lenne, akkor a hátsó lábaival nem dolgozna.
2014. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!