Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó? Még...

Milyen kutya lenne jó? Még sosem volt kutyánk!

Figyelt kérdés
Már egy ideje ( több éve ) szeretnék egy kutyust, és talán mostanra anyáékat is sikerült meggyőznöm, és a testvérem is elég nagy hozzá. Én vagy uszkárt, vagy egy keverék kutyust szeretnék örökbe fogadni. Viszont még nem volt kutyánk, és eléggé félek, hogy mi van, ha beteg lesz/ megeszik valamit/ nem érzi nálunk jól magát, hamar elpusztul. Sokat olvasok a kutyákról, próbálok minél többet megtudni róluk. Már voltak kisebb állataink, de nem bírták túl sokáig, és bár a kutya kicsit másabb, de annyira félek, hogy vele is ez lenne!

2014. márc. 27. 21:01
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
78%
Golden Retriver családbarát nagy de nagyon játékos szerintem ideális választás lenne.Üdv Csubakka
2014. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm Csubakka :DD
2014. márc. 27. 21:15
 3/24 anonim ***** válasza:
16%
Az attól is függ hol laktok- mert azért lakásba inkább kis testű való amíg kertes házba a nagyobb méretű is kényelmesen elfér. ezt nem Ti miattatok emberek miatt írtam, hanem az állat miatt.
2014. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Lakásban is elvan nagytestű kutya is (kaukázusi és társain kívül). Nekünk rottweiler (is) van bent, köszöni, jól érzi magát.
2014. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Egy menhelyi keverék kutyus a legjobb választás. Ha nem akartok a kölyökkel bajlódni, akkor egy fiatal 2 év körüli ebet hozz el. Nagyon sok játékos, kedves, barátkozó kutyus van a rácsok mögött. Választhatsz kintre kicsit drótosabb szőrű kutyát, vagy hosszabbat ami bírja a hideget. Ha szeretsz mozogni, futni akkor vizsla szerűt is választhatsz, vagy valami terriert is. Bár elsőre terrier még nem lenne célszerű velük jobban oda kell figyelni, kicsit akaratosabbak, makacsabbak.
2014. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk, jó nagy kertünk van. Nem érzek késztetést a futásra, mozgásra, de igazából azért nem, mert nincs semmi olyan érv, hogy miért kéne. A levegőn is keveset vagyok, anyáék ezért is nem akartak kutyát, mert keveset vagyok kint, de csak azért, mert unatkozom kint, nincs mit csináljak. Ha lenne ott egy állat, akkor sokkal szívesebben mennék ki játszani vele, futni, sétálni.
2014. márc. 27. 21:49
 7/24 anonim ***** válasza:

Felhívnám a figyelmedet arra, hogy akkor is ki kell menned hozzá, ha már épp nincs kedved kint lenni, meg futni, meg sétálni. Mert ugye írtad, hogy így magadtól nem szívesen mész. Szóval ha állatod van, akkor ő az első, és hacsak nem ágyhoz vagy kötve, mindenképp foglalkoznod kell vele.

Szerintem ha elmész a menhelyre, az ott dolgozók tudni fognak ajánlani neked kutyust, ha elmondod, hogy ő lenne az első. Én régebben jártam sétáltatni menhelyre, és mindegyikükről tudták a gondozók, hogy ő családbarát, ő türelmes felnőtthöz való, stb. :)

2014. márc. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ki kell mennem, nem lesz olyan, hogy nincs kedvem, de így, hogy kint konkrétan semmit nem tudok csinálni, max tollasozni, de azt meg nem lehet, mert nem olyan az idő/fúj a szél. Viszont egy kutyához bármikor ki lehetne menni, mert nem az van, hogy megunom fél perc után, vagy bemegyek mert fázok.
2014. márc. 28. 07:41
 9/24 anonim ***** válasza:
Uszkár jó lehet, de csak ha rászánjátok a pénzt, hogy olyan helyről van ahol szűrtek a szülők stb. Mondjuk aktív kutyák, de mivel fogékonyabbak játékra, így unatkozni sem fogsz mellette. Viszont a keverék is jó választás lenne menhelyről, neki nagyobb szükségük van a segítségre. Nagyobb választék van. Többször mennék ki a helyedbe és megismerném a kutyusokat, így a hozzátok leginkább illőt tudjátok kiválasztani.
2014. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Mindenképpen menhelyről fogadnánk örökbe, ha az uszkár mellett döntünk, akkor egy ilyen uszkármentő egyesülettől. Kölyök vagy nagyobb kutya lenne jó? Általában elég későn érünk haza, én vagyok legelőször itthon, 4 óra körül. Arra is gondoltam, hogy nyáron kellene hazahozni a kutyát, mert akkor sokat vagyok itthon, és többet tudnék vele lenni amíg megszokja a környezetet.
2014. márc. 28. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!