Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után másnap...

Ivartalanítás után másnap minden esetben van kontroll?

Figyelt kérdés
Az orvos nekünk nem mondta, hogy menjünk. Olvasgatom itt az ivartalanítással kapcsolatos kérdéseket és több helyen is írták, hogy kontroll. Mit szoktak nézni ilyenkor? Ha varratszedéskor látja először az orvos műtét után az baj?
2014. márc. 28. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Vissza kell vinni mindenképpen. A sebet meg kell nézni az orvosnak, hogy rendben van-e. Én például még 3 napig hordtam vissza a kutyát, mert kicsit lázas volt, antibiotikumos kezelést kellett kapnia, és egy helyen a sebével is gond volt.
2014. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én még soha nem hallottam róla, hogy másnap vissza kéne vinni a kutyát kontrollra.
2014. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha rendben van a kutya, nem lázas, a sebe nem váladékozik, akkor csak varratszedésre. Ha gond van, akkor meg orvosi utasítás nélkül is viszi az ember:)
2014. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha a kutya jól van, a sebe nem nyílt ki, nem váladékozik csúnyán, és nem pirosodik be, akkor nincs miért visszavinni. Jobb is ha 1 napos műtéttel otthon pihen, mint hogy utazzon az orvoshoz. A varratnál a bőr első nap kicsit megdagad, utánna visszahúzódik. Ha jól van a kutya, nem kell kontrol.
2014. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi sem voltunk kontrollon, szerintem tök felesleges.

Ha a műtét során semmi komplikáció nem történt, akkor másnap sem lesz baja. Ha mégis úgy látod, hogy valami gond van a kutyával, akkor visszaviszed megnézetni. De másnap a doki mit tudna megnézni, max a varratokat.

Arra Neked kell figyelned, hogy a varratokat ne piszkálja, és akkor a doki 8-10 nap múlva ki is szedi.

2014. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Engem fel szokott hívni az orvos, megkérdezi, hogy minden rendben van-e. De ő már csak ilyen. Akkor is felhív, ha sokáig nem lát. :)
2014. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs baj, szerintem is felesleges vissza vinni. Nekünk egyszer kellett vinni kontrollra. Lefertőtlenítette a sebet, plusz csinált egy ultrahangot. Mivel minden rendben volt, utána már csak varratszedésre mentünk.
2014. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk volt 2. nap kontroll. Ránézett a sebre, hogy nincs-e gyulladás, elkezdett e beforrni, a varrat rendben van-e.

Sok gazdi nem tudja a saját kutyáját felelősen megvizsgálni.

Hallottam rendelőben olyat, hogy varratszedéskor a varrat már ki nem volt a sebbe, "magától" felszakadt...az orvos se hitte el a gazdinak. A gazdi meg nem vitte volna el orvoshoz, megvárta a varratszedés időpontját, akkor vitte csak el. Szerencsére nem volt gond belőle, csak sok gazdi még a felszakadt varrattal se megy el orvoshoz...

2014. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is mindig leadjuk a drótot a kutyáról másnap, de vissza nem szoktak hívni minket. Szerintem ez csak elővigyázatosság az orvos részéről, hiszen nem minden gazdinak volt korábban ivartalanított kutyája, nem biztos, hogy meg tudja ítélni, mi a normális és mi nem. Szóval ez egy jó dolog, de ha biztos vagy benne, hogy semmi probléma a kutyával meg a varrattal, akkor nem élet-halál kérdése, hogy visszavidd.
2014. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!