Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még mindig nem szobatiszta,...

Még mindig nem szobatiszta, sőt! Már nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 és fél hónapos Amerikai staffordshire terrier szuka kutyám. Lakásban tartom, 2 hónapos kora óta van itt velünk. Eleinte 2 óránként vittem le, hajnali 2-kor is akár, mostanában 4-5-ször naponta, de még mindig bepisil, bekakál, leginkább direkt. Sok mindenre megtanítottam, elolvastam 3-4 könyvet amit itt láttam mások által ajánlani. Hallgat rám, egy tenyésztő azt mondta nem látott még ilyen jól nevelt 5 hónapos staffit, mégis ha itthon kizárom a folyosóra (ami elég nagy és sokszor kizárom, hogy ne érezze az ő területe a szoba) abban a pillanatban bevécézik, ha lemegyek 5 percre szintén. Mindig itthon vagyok (volt egy balesetem)rengeteget foglalkoztam, foglalkozom vele, de ezzel már nem tudok mit kezdeni, kétségbe vagyok esve,úgy érzem nem bírnék megválni tőle, de ez már tarthatatlan. Nem jöhet fel hozzánk senki, mert ha csak 2 percig nem vagyunk vele, bűzölög a lakás a dolgaitól! Nem is értem este is kint alszik a folyosón, de a 12 órás éjjelt kibírja, nagyon ritka, hogy találok valamit reggel. Mit gondolhat, miért csinálja ezt???

2014. márc. 28. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás! Mindig akkor csinál be, mikor otthagyjátok! Szakemberhez vele!
2014. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy szorongás miatt csinálja?
2014. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
86%
Eléggé szepszorongásnak hangzik, házhoz járó kiképzőt keressetek, mert ha az éjszakát kibírja, akkor ott bizony valami el van cseszve, de keményen.
2014. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egyértelműen szeparációs szorongás. Azt pedig, hogy kizárod a folyosóra lehet, hogy nem úgy értelmezi, hogy az a te területed, hanem úgy, hogy kizárod a falkából, vagyis a kutyáknál létező legnagyobb büntetéssel súlytod, és nem érti miért. Azt javasolnám, hogy mozgasd rengeteget, és apránként szoktasd az egyedül léthez. Fontos ilyenkor a pontos napi program. Kezdetben hagyd ott pár percre, és adj neki valami elfoglaltásgot, pl. jutival töltött kongot, rágócsontot, stb, és érj haza, még mielőtt azt befejezné. Fontos, hogy ugyanakkor kapjon enni, és minden esetben miután hazamész vidd le sétálni.
2014. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
és ha esetleg nem kizárnád, hanem rácsot szerelnétek az ajtófélfára? akkor látna titeket és nem érezné magát kirekesztve
2014. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ajtó kellene,hogy ne érezze sajátjának a szobát,mert ez így kirekesztés a kutya számára.Ennek így nincs is értelme.Annak viszont lenne,hogy nyitott ajtó mellett,csak engedéllyel mehet be a szobába,vagy más helységbe.Egy ennyi idős kutya viszont még nagyon kölyök,nem is szabad túltrenírozni,mert szoronghat tőle.Szerintem tūl sokat raksz a kutyádra egyrészt,másrészt a szoros együttélés miatt a kutya nem tanult meg egyedül lenni.Szerintem kezdésnek vigyed kutyaoviba,oda már mehet,és egy darabig ne terheld új dolgok megtanításával.
2014. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Le fognak pontozni, de nálunk akkor oldódott meg a probléma, amikor nyitva hagytam a szobám ajtaját. Onnantól, hogy tudta, bármikor meg tud nézni, nem lázadt. Igaz, ő labi mamától és pit apától született, tehát irányíthatóbb, mint egy staffi vagy pit.
2014. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresítenék egy boxot, ahova beszoktatnám, az az ő helye, az az ő "szobája". Két előnye van: a kutya a saját helyére nem piszkít. A másik, h az egyedüllétet könnyebben tudja vele megtanulni.
2014. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, hogy írt, mindenki megkapta a zöldet.

Mi is gondoltunk a szeparációs szorongásra, valószínűleg igazatok van.

4-es: Nagyon sokat mozgatjuk, próbáltam szoktatgatni az egyedülléthez, de úgy látszik nem jól csináltam, pontos napirend szerint visszük le(5-8-12-4-8órakor ezek között pedig séták 30percesek, 1 órásak,kirándulások stb.)Hagytuk már ott 2 percre olyan rágócsonttal amit imád és más esetben több napig rágcsálná, de ha kiteszem a lábam bevécézik. Mindig ugyanakkor eszik.

6-os: Azt már megtanítottuk neki, hogyha nyitva van az ajtó, leül a küszöb előtt és csak behívásra jön be. Arra is gondoltam, hogy nem tanult meg egyedül lenni.

7-es: A szoba ajtót nem szeretném mindig nyitva hagyni, elég nagy tere van, nem hiszem, hogy ez a megoldás, akkor azt hinné, hogy mindig az van amit ő akar, azt csinál és oda megy ahova akar.

8-as: A boxra is gondoltunk, sok kiképzőtől hallottam ezt. Az előnyei tényleg jók, de mindig elgondolkozom, hogy ez nem kínzás-e egy kutyának, akár több órára bezárni?

Azt nem értem, hogy néha csinál olyanokat mint most délután, elmentünk 2-3 órára és rendben volt minden itthon. Elvisszük kutyaoviba, mindent megteszünk, mert ő marad velünk, csak nem mindegy milyen körülmények között fogunk együtt élni.

2014. márc. 28. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a kutyáimat h kínzás-e, akik ha följövünk mennek is be eldőlni és ki se dugják nagyon az orrukat a következő sétáig. Kicsit szeretik. :o)

Akkor lenne kínzás, ha nem szoktatnád be előtte. Ennek is megvan a menete, de nem egy was ist das és utána sokkal könnyebb lesz neked is és a kutyának meg méginkább. Ne vetítsd ki a saját érzéseidet a kutyára - az sosem vezet jóra.

2014. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!