Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvertek volna ha elütöm a...

Megvertek volna ha elütöm a kutyát?

Figyelt kérdés

Üdv, közlekedtem autóval, egy főúton, tehát bármi nemű jármű, és gyalogos, elsőbbséget kell adjon nekem, kivéve ha szirénázik.

És nem mentem gyorsan megengedett sebességgel, amikor az egyik utcából orditás hallok, hogy "áááá neeee ááááálj!" és egy kutya berohan elém, beletapostam a fékbe, hát majdnem rácsúsztam. Majd rohantak oda vagy 3 an, ordítva a sírás határán! Hát a kutya gondolom elszökött tőlük.

Nagyon megijedtem, hogy elütöttem-e a kutyát, szerencsére nem.

De annyira kiborultan rohantak oda, mintha a gyereküket lelőtték volna.

Megfogták a kutyát az út másik oldalán.


Így kiakadni embereket egy kutya miatt, amit ők engedtek ki elém, és nem is lett baja amit nekem és a kocsimnak hogy meg tudott állni köszönhetnek, hát döbbenet!


Mennyire fanatikusak az ilyen kutyások?

Ha elütöm a kutyát, lehet agyonvernek?



2014. márc. 28. 15:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Ütötték el kutyámat, mégpedig vonat. Ordítva, bömbölve rohantam oda, nem néztem, hogy ki van ott, mi van ott, csak azt láttam, hogy a szeretett kutyámnak baja van. Ja, és nem vertem volna meg a mozdonyvezetőt, mert én voltam a hibás, nem hinném, hogy téged megvertek volna. Remélem, azért egyszer te is megtapasztalod milyen csodálatos dolog egy állatot szeretni.
2014. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"tehát bármi nemű jármű, és gyalogos, elsőbbséget kell adjon nekem"


Ezt a kutyaiskolában nem tanítják.

És az elmondásod szerint nem rád, hanem a szituációra voltak kiakadva. Túlspilázod a dolgot.

2014. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
0%
és a hentesek, meg mészárosok mit szólnak, aki naponta 100 meg 100 állatot ölnek meg, néha azon versenyezve, ki tud gyorsabban, vagy egyéb módon...azt már inkább nem is írom, mert ide nem fér bele.
2014. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

A kutyának semmi keresnivalója az úttesten, és erről a gazdának kell gondoskodnia. Ha egy autó elüt egy kutyát úttesten, minden esetben a gazdi a hibás, és ez így is van rendjén.

Viszont a te gondolkodásodat gyomorforgatónak tartom. Igen, sok embernek az állata (legyen az kutya, macska, nyúl, tengerimalac, papagáj, hörcsög, akármi) olyan, mintha a gyereke lenne. Ugyanúgy lehet szeretni, mint egy családtagot, és azzal, hogy te ezt az érzést nem ismered, csak saját magadat minősíted!

2014. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne biztos hogy felelőtlenek voltak... Nekem a kutyámat megijesztették a bokorból kiugró emberek és kitépte a pórázt a kezemből aztán rohanhattam utána a 7-es főúton igen lehet hogy megvertek volna de szólj ha megtanultál szeretni és akkor tedd fel újra magadnak ezt a kérdést. Amíg így vélekedsz a dolog felett meg is érdemeled az a verést.
2014. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
Biztos nem vertek volna meg, de a hozzáállásod hagy némi kívánnivalót maga után: konkrétan az érzelmi intelligenciád nulla.
2014. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
Mi ebből a taulság? A főút mellett sétáltatott kutyára szirénát kell szerelni.
2014. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 sippara ***** válasza:
58%

"közlekedtem autóval, egy főúton, tehát bármi nemű jármű, és gyalogos, elsőbbséget kell adjon nekem, kivéve ha szirénázik."


Ennek nézz utána egy kicsit, mert ökörség.

2014. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sippara, valóban az autósnak van elsőbbsége, kivéve zebránál és kereszteződésnél. Gondolom egyik sem volt a közelben, hanem az úttestnél rohant ki a kutya :/


Való igaz hogy a gazda felelőssége, hála istennek nem történt baj. Egyébként nem lehet tudni miért szaladt ki, lehet megijedt valamitől vagy szimplán neveletlen volt, gondolom nem szándékosan parancsolták a kocsi elé, de nem is ez a lényeg. Megértem hogy a kérdezőnek is kellemetlen lehetett a szitu, gondolom ő is megijedt. Még mindig különb azoknál, akik meg se állnak, hanem direkt gyorsítanak.


Amúgy nem fanatikus az ilyen ember, csak szereti a házikedvencét. Gondolom Kérdező, hogy te is féltetted azért a kocsidat, mert mi van ha összetörik, na lehetne erre is mondani hogy micsoda "fanatikus" vagy mert félted azt az autót amelyik nem hal meg, csak legrosszabb esetben szervízbe kell vinni.

2014. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem, a kocsi nem tört volna totál károsra, meg meg lehet javítani! Megijedtem 1 pillanatra megállt bennem az ütő! Amit nem értettem, hogy nem történt baj, a kutyát megfogták, mégis úgy rohantak oda orditva kétségbe esetten sírva, mintha cafatokra szedte volna előttük a kutyát a kocsi! Nem történt meg ez, és nem értem miért viselkedtek így, ha nem történt meg ez! Megijedtek, én is, de nem kezdtem el ordítva sírni!


Amúgy megértem őket, csak azt nem, hogy ha a kutya épen maardt, miért borultak ki!

2014. márc. 28. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!