Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retviverről vélemények,...

Rózsa kitty kérdése:

Golden retviverről vélemények, jellemzők? Tudom hogy google a barátom de személyes tapasztalatokra és véleményekre vagyok kiváncsi .

Figyelt kérdés

#kutya #retviver
2014. márc. 28. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha házőrzésre szeretnél kutyát inkább mellőzd ezt a fajtát,mert ha tudna megkínálná kávéval és süteménnyel a betörőt :D De,ha nagycsaládba választanál egy kutyát-gyerekek mellé-akkor ez a tökéletes fajta :)

Hűséges,életerővel teli,barátságos,játékos kutyus. Nagy a mozgásigénye,szóval fitten tartja az egész családot. Mindig is goldijaim voltak,és ezután is csak ilyen fajtát szeretnék. :)

S,ha később kutyaőároztatásra szánnád magad,akkor jól gondold meg a dolgot,mert miután megszületnek a kis aranyos szőrgombóckák nem lesz szíved eladogatni őket (tapasztalat :D)

2014. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem rossz gyerekkori tapasztalataim vannak a goldennel, kiráz a hideg, ha meglátok egyet.

Szerencsére nem volt a kutya agresszív, de rettentően élénk volt, és szerette szívatni a gazdáit. Meg engem elrántott az utcán, és fölém állt, hogy ne tudjak felkelni.

Szóval ugyanúgy el lehet őket rontani, mint bármely más kutyát - nem szabad bedőlni a reklámnak. Bármilyen kutyát is nézel ki magadnak, mindre ugyanúgy készülj fel, mintha mondjuk rotit akarnál.

2014. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok:


Minden nevelés kérdése-legyen az a kutya pitbull,rotweiler,golden retriever,vagy tacskó! Ha agresszívnak neveled úgy fog viselkedni,ha barátságosnak,játékosnak neveled,akkor nagyon valószínű,hogy olyan is lesz. Szerintem,ha goldit szeretnél csak rajta! Belefogsz szeretni a kutyába-nem mintha másik kutyába nem lehetne- :D

2014. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem házőrzésre akarom :) köszönöm szépen a válaszokat . Igen tetszik ez a fajta a sokoldalúsága miatt , és én nagyon sokat szeretnék vele mozogni játszani szóval remélem boldogok lennénk egymás melett :3 egyébként nagykorára / öregebb korára mennyire hízik el vagy lustul el ? Kutyakaját milyet ajánlanátok ami azért viszonylag olcsóbb ? És milyen kutyaházat kb. mekkorát , pórázt , nyakörvet hol a legelőnyösebb vennem ? (tudom állatkereskedések tele vannak de ha van valahol olcsóbban örülnék neki :) anynira nem szeretem az kisállatboltokat + most be is zártak :/
2014. márc. 30. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint :D

Ahogy idősödik,csakúgy mint a többi kutya is,úgy ez a fajta is lustul :D Bár nekem van egy 11éves goldim is,és ő még mindig nagyon fitt :D Én ételmaradékot és száraz kutyakaját szoktam neki enni adni (egy 8kilós zsákot szoktam venni,és az majdnem egy hónapig elég) reggel és este kutyakaját,délben mást is kap. Ha nem eteted túl,és rendszeresen sétáltok,mozogtok,akkor nem hízik el. Az én kutyáim utálják a kutyaházat,ezért a fészerben van egy kis kuckójuk,ahova elhúzódhatnak. Pórázból én mindenféleképpen láncot ajánlok. Nyakörvet kettőt is kell majd venned,amíg kölyök,addig kisebbet,ha pedig azt kinövi egy nagyobbat. Szerintem a bőrből készültek a legjobbak. Én kisállat kereskedésben vásároltam a pórázt és a nyakörveket. A kutyakaját a piacon szoktam.

Sok sikert a kutyusozáshoz :)

2014. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pórázból a lánc balesetveszélyes! Textil vagy bőrpóráz sokkal jobb, sokkal kényelmesebb is. Nyakörvből szerintem a legjobb a félfojtó textil, mert strapabíró.

Nem tudom, hogy nálatok mennyi maradék képződik, nekem az a tapasztalatom, hogy már egy közepesen jó háztartásban sem képződik olyan rendszeresen, amit a kutyának oda lehetne adni. A fűszerek ártanak a kutyának, a krumplitól és zöldségtől csak nagyobbat kakál, mert kb semmit nem hasznosít belőle, a főtt vagy sült csontok pedig veszélyesek. Inkább adj a kutyádnak jó tápot vagy etess nyerssel.

2014. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben van köszi :)
2014. ápr. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!