Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni, melyiket...

Nem tudok dönteni, melyiket válasszuk!? Welsh Corgi, németjuhász vagy border collie?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakunk, az udvar nem olyan nagy, de egy boxer ( ő az örök vadászmezőkre tàvozott azòta) jól megvolt benne.Sétálni szeretünk és gyakran szoktunk is, hétvégén pedig ha az időjárás engedi, kirándulunk is.Ha rossz idő van, nem szìvesen dugjuk ki az orrunkat.A boxerrel ilyen téren nem volt baj, mert szeretett lustizni.Gyerekek is vannak a családban akik gyakran vannak nálunk.Olyan kutyát szeretnénk amelyik szereti a gyerekeket, jelez ha idegen járkál, és ha szakad az eső vagy -20 fok van, elég ha a kertbe kimegy a dolgát végezni.Melyiket ajánljátok a három közül?Vagy ha egyiket sem, milyen másik fajtát?
2014. márc. 29. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül én inkább az nj-t, de az, hogy szeresse a gyerekeket, elsősorban nevelés/szoktatás kérdése minden fajtánál.
2014. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát szerintem egyiket se. Egyik se lusti fajta. Szóval inkább valami más fajtát. Esetleg menhely? Ott megmondod, hogy lusti-t szeretnél és mutatnak neked kutyusokat. :)
2014. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Szerintem nem lusta kutyát szeretnének. Az, hogy szakadó esőben nem mennének ki, egy dolog. Mi sem megyünk szakadó esőben, hóviharban, és van, hogy másért is kimarad 1-2 nap. Ennyitől azért még egy kutyának se lesz baja...


Mondjuk nj-ből nem munkavonalasat kellene venni, mert azoknak valóban több foglalkozásra van szükségük.

2014. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez attól is függ, hogy mennyi pénzt szántok a kutya megvételére. Egy corgie még igazi ritkaságnak számít az országban, így akár 200-300 ezer forintba is kerülhet egy kiskutya. A border és a németjuci ennyire nem borsos, de ha egészséges kutyát szeretnél, amelyik nem fog örökletes dp miatt lesántulni 2 éves korára (és ezután élete végéig szenvedni vagy pár év után el kelljen altatni), akkor szintén keressetek egy jó kennelt és áldozzatok rá 100-120 ezer forintot.


A border colliet én azért ajánlanám kevésbé, mert ez a munkakutya (igaz, a nj is az) nagyon NAGYON sok sétát és tanítást igényel, amit nem biztos hogy több gyerek nevelgetése mellett meg tudnál oldani. Nekik legalább 4 óra sétára, szaladgálásra, más kutyákkal bandázásra van szüksége +agy fárasztás, azaz tanítás. Bordert akkor szokott választani az ember 90%-ban ha valamit sportolni akar vele, mert nem az az egy helyben elüldögélő fajta.


A felsoroltak közül inkább a nj lenne a legjobb, abból is inkább egy nyugisabb alomból való egyed. De ha nem létfontosságú, hogy fajtatiszta legyen, akár örökbe is fogadhattok egy hányatott sorsú kiskutyát, sajnos a németjucikkal tele a menhely.

2014. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Border collie: Azért ne mert neki nem elég ez a mozgás

Welsh Corgi : Gyerekekkel nem jön ki jól

Német juhász: Ezt ajánlom a legjobban a három közül de neki is több mozgás kell mint amennyit te leírtál.

Kis termetűt akarsz?

Szőrét tudod gondozni?

Leonbergi?

2014. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
esetleg golden retriever?
2014. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lili Charli gazdája válasza:
7%
Szeintem ha nem vagytok az a sportos család és panelben laktok semmi kép sem lehetnek ezek a fajták ha viszont nagy kertesház sokat tudtok vele foglalkozni és kielégítitek a mozgásigényit akkor tuti bordert ajánlom. viszont azt tudnod kell hogy ha nem elégítetd ki a mozgásigényét és nem foglalkotzol vele amit lehet és a tiéd tönkreteszi !!!!!!!!!
2014. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyiket sem ajánlom. corgie nem nagyon van (mondjuk egy border sem olcsó, nem áll meg az áruk 120-nál.....), border és németjuci meg túl sok lenne. miért nem mentek el egy menhelyre egy keverékért? sokkal egyszerűbb.
2014. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!