Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet elvinni egy kutyát hosszabb (~15km) kirándulásokra?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy túlságosan megterhelné a fejlődében lévő csontjait, izületeit. Collie
2014. márc. 29. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármikor elviheted, legfeljebb többet lesz ölben, mint a saját tappancsain. Ha látod, hogy fáradt, felveszed.
2014. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vizsla keverékem fél éves volt, mikor kb ilyen hosszú túrára mentünk. Nagyon élvezte, szépen jött végig. Másnapra teljesen kidőlt, az volt az eddigi legnyugisabb napunk. Vizet, és tálkát amiből iszik mindenképp vigyél neki.
2014. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem 15 km-el kezded, hanem már pici korától naponta sétáltatod és egyre hosszabb utakra viszed, akkor ez a táv 4-5 hónaposan már kényelmes tempóban, szükség esetén pihenéseket beiktatva teljesíthető. Nekem dupla akkora kutyám van, mint a collie és ő 5 hónaposan már eljött velünk egy 21 km-es túrára. A nagy sétától legfeljebb elfárad. Ami megterheli az izületeit az az olyan jellegű futtatás, amit nem önszántából és nem a saját tempójában tesz (pl. bicikli mellett).
2014. márc. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Pl. hogy egyébként milyen az állóképessége (tehát ha pl. eddig csak kis sétákat tettetek, akkor inkább ne vidd hirtelen 15 km-esre). Vagy pl. hogy az a kirándulás milyen. Többször megálltok, vagy menetelés szerű a dolog, lesz-e ott több kutya (nem biztos, hogy jót tesz egy kölyöknek ha 15 km-en keresztül rohangál más kutyákkal, mégha bírná is, nem tenne jót szerintem.


Egyébként, ha jó az állóképessége és fokozatosan van növelve a táv és megállós, pihenős a kirándulás, akkor olyan 8 hónapos kortól ajánlanám. Mondjuk én ennyi idősen még nem vittem ilyen hosszú utakra, de nekem nagytestűm van :)

2014. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi a havanese fajtájú kutyánkat fél éves korában vittük először kirándulni, akkor kb. 8 km-t mentünk, simán bírta.
2014. márc. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!