Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Seta kozben huz a kutyam?

Seta kozben huz a kutyam?

Figyelt kérdés

Mar tobb modszerrel probalkoztunk, de elkepzelheto, hogy az bevalik, amit matol alkalmazok nala?

Csak pozitiv megerositest kap, ha huzni kezd, picit visszahuzom, megallunk es magam melle hivom. Ha odajon a labamhoz, megdicserem.


2014. márc. 30. 22:47
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
Mivel, hogyan és mennyi ideig próbálkoztál?
2014. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oktato mutatta a visszarantast az ellenkezo iranyba, de ettol csak megjobban beporgott, minden iranyba huzott, es en is ideges lettem ettol a forgolodastol.

Kutyam pedig mar utalt igy setalni, mintha menekult volna, mindig kihuzta feszesre a porazt.

Elotte fojtonyakorvet tettunk ra, de ugyanugy huzott, berantott hirtelen.

Jutalomfalattal is probaltuk, hogy szepen jojjon lab mellett, de ilyen ingergazdag kornyezetnel /uton setalni emberk, kutyak, autok kozott/ teljesen nem erdekeltek a finom falatok.

Az kutyasulis oktatonak nem mondtam az en modszerem, mert o rangatja es kiabal vele /amugy kulfoldon elunk es ott jarunk/, mert szerintem kinevetne, hogy mivel eros, " harcikutyam" van, ezeknek kell a szigoru banasmod. De en ugy gondolom, minden kutyanak mas valik be, enyemet felesleges cibalni es ordibalni vele, kezdem belatni, ma esti setankon igy mentunk es bar nem haladtunk sokat, de koncentralt ram, hizelgett es nem fajt a karom se a vegen.

Es boldogan jottunk haza a setabol.

Ugye sikeres lehet igy ez a modszer, nyugtass meg, hogy nem rontom el vele a kutyam...?

2014. márc. 30. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy belerözgül, hogy ha megállsz, akkor vissza kell menni láb mellé, úgyhogy én ezt nem erőltetném. Egyszerűen állj meg, és csak akkor indulj el, ha a kutya magától lelazítja a pórázt (visszafordul vagy hátralép), de akkor azonnal. Ez pont elég jutalom neki, nem kell kaja meg dicsérgetés, egyszerűen egy olyan szabályt kell felállítani, hogy haladni csak laza pórázon lehet, feszes póráznál ácsorgás van.

De persze minden technika csak akkor ér valamit pórázhúzás ellen, ha amúgy le van mozgatva a kutya rendesen. Mert ha azért húz, mert neki mozgásigénye van, amit valamibe bele kell raknia, akkor fejre is állhatsz, akkor is húzni fog.

2014. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én kutyán ugyan ezt csinálja. Nem vagyok egy kis ember, de még engem is elránt. Ha visszahúzom, rövid prózáon tartom, akkor fuldokol, és nem érdekli, hogy ez rossz neki. Vagy két lábra áll és úgy megy, mert nem tud négy lábon, annyira húzom vissza. Persze leengedem, nem akarok neki fájdalmat okozni. Emellett mindenkit megugat, kerítésnél kutyákhoz oda akar menni, embereket akar lekapni a bicikliről. Már nem merem kivinni...
2014. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod, csak így tovább! Ha laza pórázon megy, akár csak pár lépést, akkor is nagyon dícsérd meg. Ha az utcán nehezen figyel rád, próbálkozhatsz egy csendesebb helyen, ahol a falatot is elfogadja: eleinte akár minden melletted megtett lépésért adhatsz neki, aztán fokozatosan növeld az elvárásodat és nagyon hamar már falat nélkül is szépen fog melletted menni. Aztán ha új, forgalmasabb helyen próbálkoztok, persze kicsit visszaesik majd a figyelme, de hamar rájön, hogy mit kérsz tőle.


Nagyon jól tetted, hogy időt szántál arra, hogy megismerd a kutyádat és hogy mik az igényei és nem féltél kipróbálni olyan módszereket, amik (sajnos) még nem ivódtak be a köztudatba. Nekem is ajánlották a szó nélül ellenkező irányba lefordulást, nekünk meg az nem jött be, pedig napokig próbáltam (most már tudom, hogy azért nem sikerült, mert nem éreztem tisztességesnek a kutyával szemben, így nem tudtam teljes átéléssel csinálni), viszont klikker-jutalomfalat-megállok-ha-húz-kombóval néhány gyakorlás után gyönyörűen sétálunk laza pórázon. Ja, és mindezt HÁMMAL.


Sokféle módszerrel meg lehet a kutyát tanítani sétálni, de szerintem ha a kutyák választhatnának, emellett tennék le a voksukat a rángatós-fojtós-stb. módszerekkel szemben. A pozitív megerősítés (jutalmazom, ha laza a póráz) és a negatív büntetés (ha húz, egy tapodtat sem megyek tovább) MINDEN kutyánál működik, ha jól csinálják. És jól rávilágítottál a lényegre: az a legfontosabb, hogy mindketten élvezzétek a sétát, ezt pedig csak így lehet! :)

2014. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyit rohangàlhat póràz nélkül, szabadon?
2014. márc. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Enyémnél se vált be a sok hülyeség én így tanítottam meg: Álltam és leültettem a láb mellé, ingergazdag környezetben a bal oldalamra szigorúan a láb mellé. Elindultunk előre, ha húzni kezdett azonnal megálltam és leültettem a láb mellé, kb 10-15 megy-ül kombináció után már rájött mit akarok. Ekkor már nem álltam meg mindjárt ha húz hanem megrántottam oldalra és lábhoz parancs. A lábhoz parancs nagyon fontos, minden cselekvésnél mondjad neki. Aztán már tettem bele hirtelen kanyarokat, fordulatokat és mára már póráz nélkül is szépen sétál láb mellett.
2014. márc. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi alapveten fordulunk, mert a visszarántás nem vált be, viszont ha egyszer-egyszer mégis eszébe jut előrébb menni, mint kéne, vagy húzni, akkor néha én is megállok, ő ugye leül, ha nem mellém, akkor hátrébb húzom, vagy akár hátrafelé is megteszünk néhány lépést (tud tolatni). Szóval elképzelhető, hogy nektek ez lesz a megváltás, kutyája válogatja, mire fogékonyabbak.
2014. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Minden seta elott jatszik, rohangal az udvaron, kotelet huzunk, vagy log a fan, frizbizunk es csak utana indulunk "setalni tanulni":)
2014. márc. 31. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Más kutyákkal kéne hagyni kitombolni magát. Nálunk mikor én fárasztom közel sem olyan hatékony mint mikor egymást.
2014. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!