Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyával kb. mennyit...

Egy kiskutyával kb. mennyit kell foglalkozni naponta?

Figyelt kérdés

Pl. 2X kell sétáltatni? És mennyit? Reggel elég neki negyed óra?

És mennyibe kerül hetente a kajája?



2014. márc. 31. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minden függ a fajtájától! Mekkora kutya? A kiskutya az életkorra vagy magára a fajra vonatkozik?

Ha nem írod le a fajtát ezekre lehetetlen válaszolni, nyilván egy westie kevesebbet eszik mint egy németjuhász és a mozgásigények is mások. stb..

2014. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Egy kiskutyával napi 2 séta? Én a 7 éves kutyámmal napi 4x megyek le, kölyökkorában még gyakrabban vittem ki. Abból 3 séta olyan 15-20 perc, egy pedig másfél órás.

A kaja nem olyan nagy kiadás, kb 6-10 ezerből kijövünk fél évre (Acana táppal, 5 kg a kutyám) de azt csak reggelire kap, vacsorára húst, sajtot, gyümölcsöt, stb.

Sokkal többe kerül fél évente a kutyára a spot-on csepp, orvosi ellátás, oltások, chip, stb.

2014. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyik kutyának SEM elég napi 2 séta, amik negyed órásak. Mondjuk egy kerti kutyának elég 2X1 óra, de egy lakásban tartottnak 3-4 kell, amiből mondjuk 2 fél órás, 1 negyed órás, 1 pedig másfél-2 órás. Amíg kölyök, addig 2 óránként le kell vinni 10 percre. Nekem nagytestű kutyám van már felnőtt, így néz ki egy napunk: reggel 30-40 perc (7-8 körül, hétvégén később mert szeret sokáig lustálkodni), délután 2-3 óra (4-től akár 8-ig is ha jó az idő és sok kutyás van lent), este 15-20 perc (este 9-10 körül). Az etetése attól függ, mekkora kutyát veszel. Az enyém 35 kiló, Pro Plan tápot eszik 22 ezer ft 30 kiló, ami elég 4-5 hónapra tekintve, hogy kap sok nyers húst és zöldséget is. Alapjáraton egy kutyával 3-4 órát kell foglalkozni egy nap, ebben az aktív foglalkozás és a passzív is benne van (mondjuk közös tv-zés), az első évben ez több is lehet, hiszen akkor alapozod meg a kutya életét 15 évre.
2014. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kistestű lesz az biztos. Csak még nem tudom milyen. Csak az a gond, hogy én suliba járok, szüleim dolgoznak. Akkor mások hogy csinálják? Több osztálytársamnak is van kutyája.

És ha reggel leviszem kb. fél órára, délután hogy vigyem le? Hányszor/mennyi időre?

2014. márc. 31. 15:22
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Reggel felkelsz fél órával hamarabb, leviszed. Délután amint hazaértél a suliból fogod is meg a pórázt és viszed is le, 2 órát lent vagytok, ilyen szép időben tudsz tanulni is lent. Hazaértek, tanulsz, aztán este leviszed megint 30 percre. Lehetőleg nyári szünetben vedd magadhoz, és az első időben amíg nem lesz szobatiszta vidd le 2-3 óránként.
2014. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Napi 2 séta??? És hova pisil/kakil addig amíg nem viszed le? Hogy akarod így szobatisztává nevelni, ha esélye sincs megtanulni, hogy kint végezze a dolgát?


Mások úgy csinálják, hogy aki dolgozik, az kiveszi a szabadnapjait. Aki iskolás, az pedig a hosszabb szünetekben (pl nyári) vállal kutyát. Vagy a szülei, vagy valami más rokon otthon van a kutyával.

2014. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nos mivel kistestű ezért elég lehet neki reggel negyed-fél óra. Nyilván nem kell annyira lefárasztani, mint a nagytestű kutyákat, és a mozgásigénye is kevesebb. Azért én 3x-4x mindenképp kivinném sétálni, mondjuk ez attól is függ hogy panelba laktok-e vagy kertes házban. 2 séta legyen negyed max. fél órás, a másik kettő pedig 1 és másfél órás között. Ha kertes házban laktok és szaladgál a kertben, valamint még játszol is vele 1-2 órát, szerintem a kettő séta bőven elég (reggel és délután), de akkor a második legyen 1-1,5 óra közötti. Attól még, hogy kistestű kutya, neki is kell a mozgás, és a törődés, főleg a legelején. :) Javaslom, hogy nyáron vegyetek kutyát, mert akkor többet tudtok fogalkozni vele, mert nyilván az elején sokkal többet kell! Az étele nyilván sokkal gazdaságosabb lesz, mint egy nagyobb testűnél, mivel 15 kg-ból sokáig kijöttök. Nem vagyok jártas kistestű kutyák terén, de nyilván vannak fajtatápok, amelyek kifejezetten nekik készültek, nem tudom milyen árban vannak, de abban 100%-ig biztos vagyok, hogy olcsóbb lesz mint egy nagytestű etetése. Egy kutya tartása bizony sok időt elvesz az életedből, de ha nagyon szeretnéd és elszánt vagy, akkor biztosan tudsz rászánni elég időt. Naponta kb. 4 órát érdemes fogalkozni a kutyáddal, ahhoz hogy egészséges legyen minden téren. Szerintem ez könnyen megoldható, főleg kistestű esetében. Tényleg megkönnyíti a helyzetet, ha családi házban laktok, de én pl. imádok kutyát sétáltatni, szerintem nagyon jó szórakozás, főleg játékkal egybekötve. :)
2014. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól hogy kistestű, nem feltétlen kicsi a mozgásigénye. Az enyém sharpi, 1 óra rohangálás után lefekszik a fűbe és piheg egy sort, míg a 4 kilós jack russel 3 óra után is pörög mintha mi sem történt volna, az enyém hazaérve ledöglik aludni, az meg piszkálja tovább a gazdáját. :D
2014. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nyári szünetben akkor. Most kezdtem csak nézegetni, szóval nem kell hülyének titulálni

azért köszönöm

2014. márc. 31. 16:49
 10/14 anonim ***** válasza:
remélem egy normális kiskutya árával is tisztában vagy.
2014. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!