Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne sikeres egy kérvényezés annak érdekében, hogy kutyafuttatót hozzanak létre?

Figyelt kérdés

Kb. 12.000 főt számláló városunkban nincs egy kijelölt kutyafuttató hely sem, egyetlenegy rét van ahol sokan elengedik a kutyájukat, de ott büntetnek a póráztörvény miatt. Gondolkodtunk megoldáson, és az jutott eszünkbe, hogy beadhatnánk egy kérvényt az önkormányzat felé, aláírásokkal alátámasztva, egy normális, bekerített kutyafuttató érdekében.

Csinált-e már valaki ilyet, és ha igen, akkor sikerrel járt-e? Kb. mennyi aláírásra lehet szükség ahhoz, hogy az önkormányzat egyáltalán foglalkozzon a dologgal? Ti milyen érveket írnátok egy ilyen kérvénybe? (Elképzelésem van róla, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, illetve tapasztalatokra, ha van ilyen.)



2014. márc. 31. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk most létesített az önkormányzat 2 kutyafuttatót. Gondolom itt is aláírásgyűjtés előzte meg. Képviselők is támogatták. Mivel mutatkozott rá igény, ezért lett.

Esetleg aláírásgyűjtéskor fel lehetne mérni, hogy vannak e olyan szakemberek, akik hajlandóak lennének a munkájukat, vagy építőanyagot felajánlani? Általában nem a terület hiánya szokott problémát okozni, hanem hogy nincs rá pénz a költségvetésben.

2014. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A költségvetés úgy gondolom, nem lenne nagy, hiszen a terület adott, itt a velünk szemben lévő háztömb mögött van egy hatalmas sík terület, amit csak körbe kellene keríteni, és esetleg 1-2 padot, szemetest kihelyezni. Ha ez az egyetlen probléma, megoldanánk önerőből, csak ugye a terület akkor is az önkormányzaté.

Én is azért gondoltam a kérvényezést, mert az önkormányzati képviselők között van egy állatorvos is, szinte biztos vagyok benne, hogy támogatná az ötletet.

2014. márc. 31. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:

jah és kaptok 15nm-nyi kutyafuttató 1-2 év alatt :D


Menjél ki külterületre a kutyával ha tudsz az a legjobb ha köcsögölnek a közteresek.

2014. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csak a közterületesekkel van baj igazából, tegnap is az egyik kutyás ismerősömmel voltunk sétálni, egy mentett kutyus van nála ideiglenesben, aki feszeng pórázon és másik kutya mellett érzi csak jól magát. El voltak engedve, épp kezdett feloldódni ismerősöm kutyája, mikor találkoztunk egy kétgyermekes családdal, a közelükbe nem mentek a kutyák, de le voltunk hurrogva hogy miért nincs rajtuk póráz. A konfliktus kutyások és nem kutyások között sajnos itt mindennapos. Mindenképp jó lenne egy kutyafuttató, főleg az olyan embereknek, mint a barátom is, aki folyamatosan foglalkozik ideiglenesekkel, vagy olyanoknak akiknek esetleg behívási problémáik vannak. Úgy gondolom, egy próbát mindenképp megér. :)
2014. márc. 31. 22:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és azt nem írtam oda, de akkor is külterületen voltunk, mert az a rész már nem tartozik a városhoz. Sok a kiránduló, sok család sétál arra is főleg hétvégén, a kutyások szabályosan ki vannak utálva..
2014. márc. 31. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!