Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy egy kölyökkutya...

Hogy megy egy kölyökkutya lefoglalása előre?

Figyelt kérdés

Kenneleknél szokott lenni, hogy már akkor lefoglalnak egy kiskutyát, amikor még csak vemhes a szuka.

Az érdekelne, hogy foglalási sorrendben választhatnak kutyát a foglalók vagy aki kapja marja alapon?


2014. márc. 31. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
A megállapodott összeg 50-70% előleg szerződés Ha akar a tulaj akkor Ő az első ha nem akkor Pl Te ha még nem volt előtted senki! Szerződésben pontos időpont hányadik hét -nap, és szuka, vagy kan esővállaszótóként .És a maradék összeget a kiválasztáskor fizeted!
2014. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha van mondjuk olyan szín, amit én szeretnék, de maga a kiskutya nem tetszik, nem formás, vagy a jegyeivel van gond és nem mégsem vinném el?
2014. márc. 31. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem formás??? Te most kutyát, vagy kiállítási tárgyat akarsz?
2014. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kiállítási kutyát szeretnék. Ennek a fajtának ez a fő profilja, valamint nem kerül két fillérbe, olyan kutyára van szükségem, ami megfelel a standardnak mind felépítésileg, mint színben.
2014. márc. 31. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes rábízni a választást a tenyésztőre, hiszen ő az, aki születésüktől ismeri a kiskutyák temperamentumát, illetve azt is jobban látja, hogy melyik kölyök lesz vélhetően alkalmas továbbtenyésztésre, kiállításra vagy sportra. Engem tenyésztőként nem igazán érdekelne, hogy ki jelentkezett előbb a kölyökért, hanem annak adnám, akiről azt gondolom, hogy a legtöbbet tudná nyújtani az adott kiskutyának.

A lefoglalás általában úgy működik, hogy 2-3 hetes korban kell fizetni egy kisebb összegű foglalót, mintegy jelezvén, hogy komolyan gondolod a kölyökvásárlást, ilyenkor érdemes közölni a tenyésztővel, hogy pontosan milyen kiskutyát szeretnénk és milyen célra. Ha a kölykökről kiderül később, hogy egyik sem felel meg a kritériumoknak(mondjuk nem jut kiállítási minőségű kiskutya), akkor egy rendes tenyésztő felajánlja, hogy válassz a következő alomból.

2014. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor vemhességnél még nem kell "láttatlanban" előleget fizetni? Mert az már sokkal nagyobb könnyebbség, ha 2-3 hetesen már látom a kiskutyát.
2014. márc. 31. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején több tenyésztő is így mondta:

Az előleg egy elköteleződés az ő kennele mellett. Ha az adott alomból nem születik megfelelő kiskutya (vagy nem marad, stb.) akkor a következő alomból választhatok. A kiválasztási sorrend vagy jelentkezési alapon megy (ki jelentkezett előbb) vagy bizonyos jelképes összeget el szoktak kérni az első két választótól.

2014. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan tenyésztőtől, aki az alom megszületése előtt kérne foglalót/előleget kiskutyára. Ennek az az oka, hogy ugye amennyiben ő szegi meg a szerződést(=nem tud kiskutyát adni a foglaló befizetése ellenére), akkor a dupláját kell visszafizetnie a vevőnek. Legalább 2-3 hetes kort meg szokták várni a foglalóval, mert az első pár hét még elég rizikós a kölyköknél.
2014. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Igen nagy felelőtlenség a még meg sem született kölyökre foglalót adni vagy elfogadni.

Tudok példát olyanra,aki 2 évig várt,hogy megszülessen az ő kutyája,aztán a végén rásóztak egy félherés kutyát, ráadásul teljesen más párosításból,mint amire ő foglalót fizetett.

A kennel egy dolog, de az ember magát a kölyköt is megnézi, hogy mit szeretne, nem zsákbamacskát.

2014. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik kennel honlapján láttam kiírva a feltételeket és azt nem írták, hogy konkrétan mikor kell lefoglalózni a kölyköket, csak annyit, hogy foglaló befizetési sorrendben lehet választani. Magyarán ezzel arra sarkallnak, hogy minél hamarabb fizess :D Ők a foglalót akkor adják vissza ha az ő hibájukból nem jön össze a vásárlás, viszont ebbe a szín nem tartozik bele, arra nem is vállalnak garanciát. Ha mégsem tetszik egy kölyök sem akkor automatikusan a foglalásod érvényes a következő alomra vagy ha nem érdekel továbbá az ügy akkor buktad azt a pénzt. Náluk a foglaló összege 15-20% között van ami már önmagában több mint 100 ezer ft :O

Gondolom azért ha már a foglaló mikéntjén gondolkozol akkor már csak megkérdezed előtte még időben a tenyésztőt, biztos, hogy mindenhol vannak eltérések ebben. Itt senki nem tudja megmondani, hogy annál a kennelnél amit kinéztél pontosan hogy működik.

2014. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!