Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne kitisztítani a...

Mivel lehetne kitisztítani a fülét?

Figyelt kérdés
Shar pei kutyusom van, nincs begyulladva a füle csak kicsit koszos, és szeretném kitisztítani neki. A kérdésem arra irányul, hogy ezt mivel tehetném meg. Nem vagyok híve a vegyszereknek (fürdetni is kb. évente 1X ha szoktam), rajta sem szívesen alkalmazom, így a boltban kapható fültisztítók kb. kilőve, ráadásul az áruk is elrettentett egy kicsit. Vízzel nem merem, mert nem akarom hogy benne maradjon, bepálljon és fülgyulladás legyen a vége. Bórvízre gondoltam, azzal szoktam a szemét is törölgetni, erre a célra is jó lenne? Vagy valami más? Ha nincs egyéb, akkor szerintem megkérem a dokit hogy csinálja meg, de jó lenne ha nem kéne mindig hozzá vinnem mikor bekoszolódik a füle. Köszi!
2014. ápr. 1. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én parafin olajat használok! Gyógyszertárban kapható! 2-3 csepp, és kicsit a fúlótövét masszírozzad, hagy folyón bele, és majd Ő kirázza!
2014. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En sima babapopsi törlővel szoktam kitorolni.
2014. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A belső fülbe nem öntünk semmi olyant, ami nem arra való. A külső fület pedig sima vizes---NEDVES--és nem tocsogó vizes anyaggal át lehet törölni.

Az orvosodat is megkérdezheted, mit ajánl fültisztításra. Sem bórvizet, sem olajat biztosan nem fog említeni, amit bele lehet a fülbe tenni.

2014. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Külső hallójáratról és belső hallójáratról beszélhetünk max. A külső fül részei. A középfül a dobhártya mögött van ott vannak a hallócsontok. Ezután jön csak a belsőfül, itt van az egyensúlyozásért felelős félkörös ívjárat és a csiga.

Ennyit a biológia órából.


Nekünk a kutya fülét az orvos bórvizes vattával szokta kitörölni. Nem cseppent bele semmit, csak amennyire bele tud nyúlni, szépen kitörli. A bórvíz fertőtlenít annyira, hogy ezzel megelőzhetők a kosz okozta gyulladások.

2014. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát az olcsóbb fültisztítók (500 ft kb) szinte csak bórvizet tartalmaznak..nekem az a tapasztalatom, hogy a bórvíz valamiért a fülét kiszárítja a kutyusnak, hámlik le a bőre:S mi vettünk egy patikában kapható fültisztítót, ami olajos bázisú, több természetes összetevője is van (pl propolis)...nekünk ez bejött (neoxide a neve, persze vegyszer valamennyire). Én is vegyszerellenes vagyok, de ennél szebben még semmi nem tisztította ki, ezt őszintén mondom...(előtte epi-oticot használtunk, na annak a szaga is mű volt,és a kis pocaknak se annyira jött be):)
2014. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!