Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kutyám tüzel. Mit...

SOS! A kutyám tüzel. Mit tegyünk a kóbor kutyákkal?

Figyelt kérdés
Az egyik kutyám tegnap kezdett el tüzelni. Minden honnan jönnek a kóbor kan kutyák és nem mennek el a kapu elől. Már hajnali 6 kor itt ugattak. 2-3 kissebb termetű a kerítésen is átjött. Ahol bemásztak becsináltuk a lyukat hogy ne forduljon megint elő , de szétszedték a kapunk alját és mind 2 kutyánk kiszökött. Szerencsére nem mentek messzire. Az a baj hogy mi nem szeretnénk ,,keverék,, kiskutyákat.( semijent sem mert van elég kutyánk) és az is baj hogy az egyik kóbor kutya nagyon agresszív!! Majd nem neki ugrott az egyik gyereknek az utcában aki csak a ház előtt játszott. Mit csináljunk ezekkel a kóbor kutyákkal?? Ha elzavarjuk őket visszajönnek.

2014. ápr. 1. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól írod,visszamennek.Egy megoldás van:ivartalaníttatni a szukát,ez megoldja a problémákat.
2014. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Hívjátok a sintért.Hála az istennek nálunk nincsenek kóbor kutyák, csak az egyik hülye szomszéd aki a harapós kutyáit kiengedi néha az utcára.Meg a mi kutyánkat dupla kapuval védjük. :) (nehogy megmérgezzék azért csináltattunk még egy kaput a két ház közé)
2014. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kóbor kutyákkal semmit nem tudsz csinálni, ellenben a szukátokat biztonságos helyre el tudod zári arra a 3 hétre amíg tüzel és utána 1-2 hónap múlva már viheted is ivartalanítani. Mást jelen pillanatban nem tudsz tenni. Tüzelő szukát nem lehet ivartalanítani, a kóbor kutyák ösztöneinek meg nem tudsz parancsolni, és azokon a napokon amikor a szuka még termékeny is, a szuka ösztöneinek sem fogsz tudni parancsolni: vagy meglóg vagy csak hagyja magát. Amikor nem vagytok vele tuti ne mehessen ki, és ha kint van akkor meg csak felügyelettel - ha ezt nem tudjátok biztosítani akkor borítékolhatók a kölykök.
2014. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Most kb egy választ fogsz kapni ezer embertől:

Ivartalanítsd...(Nekem is most tüzel,de én nem szeretném a saját kutyámmal ezt csinálni)


Kérdésedre válaszolva:

Nekünk is volt ilyen probléma.Sajnos csak annyit tudsz tenni hogy esetleg szólsz a sintérnek vagy ha netalán tán van gazdájuk azoknak szólni,hogy ez nem mehet így tovább,és el fogják vitetni a kutyáját.Én minden nap járkáltam ilyenkor a kerítést eltorlaszolgatni,és valahogy haza terelni a kutyákat.

2014. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ja.Azért haljanak meg a kan kutyák a sintértelepen(ugyanis ez történik velük 14 nap után),mert a szuka gazdája nem akarja ivartalaníttatni a kutyáját?Bravo!
2014. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Tegyük fel,ivartalanítja a kutyáját.De ez nem fogja megváltoztatni azt hogy a kóbor kutyák továbbra is az utcán vannak,és megtámadhatnak bárkit.Akkor a kedvedért azt írom hogy szóljon egy menhelynek.De már a menhelyek nagy része is fullon van,így lehet hogy nem is foglalkoznának a kutyákkal.

A kérdező meg gondolom nem tudja őket befogadni ezek szerint.Hogy mennyire elegem van már itt az állatos topikból..

2014. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A "kóbor kutyák"nagy része önsétáltató kerti kutya,akik a tüzelő szuka miatt gyűlnek össze,ugyanis nagy távolságból megérzik a szagát.

Ha nincs tüzelő szuka,nem járnak a házhoz falkában.A mi falunkban is ugyanez van tüzelési időszakban,8-10 kutya falkába verődve kajtatják a szukákat.Érdekes módon hozzánk soha nem jönnek.Talán azért,mert ivartalanított mindkét szukánk?

2014. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Egyik menhely sem foglalkozik állatbefogással, azt hiába hívná. A szukát erre a 3 hétre zárd olyan helyre,hogy ne érezze a szagát az egész utca.Utána pedig ivartalanítás.
2014. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem ivartalanítottam,mégse a tüzeléskor jöttek.Sőt..Előtte egy másfél hónappal,de hál'istennek a gazdájuk felfigyelt a sok kijárásra,és mások is szóltak neki,így megcsinálta a saját kerítését,és nem engedte ki az utcára a kutyát,hanem elkezdett velük foglalkozni.De sajnos ma ez ritka hogy bezárják,és cselekednek,meg lemozgatják kellően a kutyusukat:/
2014. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

hát, már nem azért, én is nagy kutyás vagyok, de volt már rá példa,hogy én is kihívtam a sintért,mert amikor 10-12 (!) kutya itt járkál az utcában,mert tüzelő szuka van az már nem állapot. Nekem két (még) ivaros kutyám van,egy kan és egy szuka. Érdekes módon, soha nem történt baleset, mert mindig odafigyeltem. Szerencsére 10-én ivartalanítva lesz a szukám,de ezt se a kóbor kutyák miatt teszem, hanem eü okokból.

Érdekes módon,a szomszédunkban, szintén egy ivaros szuka kutya van, sőt az utca tele van szukákkal,akik mind ivarosak, és az én kan kutyám még egyszer se próbált kimenni a kapun a szag után. Ha meg kimenne, akkor teljesen jogosan hívná ki valaki rá a sintért, és én kérnék elnézést,miután hazahoztam a kutyámat. Azért,mert más ember egy felelőtlen p.cs,nehogy már én álljak vigyázzba, és nehogy már azért kelljen megműttetnem a kutyámat (ha nem akarom ) mert a szomszédom képtelen megfogni a kutyáját.

Pontosan tudom,hogy mivel mind a kannál, mind a szukánál a tüzelés, és épp ezért nem szeretem,ha a kan kutyások a szukásokat szidják,hogy ivartalanítsa,meg fordítva se. meg kéne nevelni a kutyákat, vagy ha ez nem megy, akkor erre az időre elzárni, mind a kanokat,mind a szukákat,hogy ne lehessen baleset.

Én is a házban tartom a szukát a tüzelés első napjától az utolsóig, és láss csodát,nem tobzódnak a kóbor kutyák a kapuban.


Illetve, mi van a tenyésztőkkel? Ha náluk tüzel egy szuka,és ő biztos,hogy nem ivartalanítja,és mennek a kóbor kutyák,akkor ugyan úgy a tenyésztő a hibás, mert miért nem ivartalanítja a szukáit? Ennyire azért ne essünk már át a túloldalra, aki nem akarja ivartalaníttatni a kutyáját,de vigyáz rá,hogy ne legyenek kölykök,annak a szíve joga ezt eldönteni, ugyan úgy,mint annak,aki az ivartalanítás mellett dönt...

2014. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!