Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeret a kutya avagy az...

Szeret a kutya avagy az ösztöne tartja mellettünk?

Figyelt kérdés
Nevezetesen a természetére gondolok, hogy normális állapotában falkában él, így úgy mond kényszert érez rá, hogy tartozzon valahova, jelen helyzetben a neki jutó gazdához.
2014. ápr. 1. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Ösztönböl ez egyértelmü. Mi is azért keresük egymás társaságátmert, régeben úgy volt könyebb túl élni ha többen voltunk.
2014. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
73%
A szeretet pontosan az az ösztön, amire te gondolsz. Egyesek szeretik úgy képzelni, hogy az alapvető emberi érzelmek teljesen mások, az állatokat meg valami fura érthetetlen kényszerek irányítják, amik csak úgy előrelökik őket a kívánatos viselkedés felé. Pedig mennyivel egyszerűbb úgy értelmezni a dolgot, hogy a kutya is fél, örül, utál és szeret dolgokat. A falkatárs és az ember pont ilyen szeretnivaló dolog. Evolúciós előny, ha szereti azokat, akikre rá van utalva. Nem létezik titokzatos választóvonal, hogy az ember szeret, a kutyának meg kényszere van. Az idegrendszerünk alapvetően hasonló. Mi emberek némileg fejlettebb modell vagyunk, de ugyanaz a széria.
2014. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Kaja miatt; szerintem.
2014. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Olvasd el Csányi Vilmos: A kutya mint szőrős gyerek c. könyvét és megtudod érdemes!
2014. ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Én csak a saját kutyámon látom, tapasztalom.

Ha velem jön dolgozni, örül csóvál stb. Igaz én vonattal és villamossal járok. Egy kutyának nem éppen a legkényelmesebb.

Viszont amikor apum viszi kocsival, úgy kell betuszkolnom a kocsiba, kedvetlen, azonnal le is fekszik. De volt olyan amikor együtt mentünk, én hátul ültem a kutyámmal, és egész úton leskelődött meg bohóckodott.

Ja és azt hozzá kell tennem, hogy apum hiába ad neki extra finom falatokat ( én nem szoktam ) akkor se kedveli......

2014. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

5 ös vagyok.

Hozzá kell tennem, hogy a kutya ösztönösen fél küzdeni egy emberrel. Mégis amikor megtámadtak az utcán egy baltával, kutyám elém ugrott és az ő fejébe ment a balta. Akkor ha nincs velem, én most alulról szagolnám az ibolyát. Képzést akkor még nem kapott. Kérdem én valóban csak ösztönből ragaszkodik hozzám?

Melyik ember ugrott volna a balta elé, csak azért hogy engem megvédjen? ( nem pénzért )

2014. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Igen, szeretetből meg ragaszkodási vágyból. Ha egy kutya szereti a gazdáját, és az viszont szereti akkor még vasvillával sem lehetne eltántorítani mellőle. Viszont, ha a gazda nem szereti a kutyáját, és ezt a kutya is megérzi, akkor sem ösztönből fog ott maradni, hanem megalkuvásból ill beletörődik a helyzetébe.
2014. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Ku...ra nem izgat hogy le vagyok pontozva, így viselkedik a kutyám és kész!
2014. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én felpontoztalak, hogy ne legyél nullán.:)
2014. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Köszi amúgy én is felpontoztalak, meg végülis ugyanazt írtad mint én. :-)
2014. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!