Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrégiben volt fenn egy...

Nemrégiben volt fenn egy kérdés hogy bernáthegyi vagy moszkvai őrkutya van e képen. Megnéznétek az én kutyámat is?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam születésnapomra a páromtól egy kiskutyát, tudja hogy imádom a bernáthegyiket ezzel szeretett volna meglepni.(ez meg is történt) Viszont ahogy nézegettem a képeket kezdek kicsit elbizonytalanodni, nem együtt mentünk el megnézni a kutyákat így én a szülőket sem láttam. Nem törzskönyves így tudom hogy nem is fajtatiszta csak fajta jellegű.Melyikre hasonlít jobban a bernáthegyire vagy a moszkvaira?

[link]

[link]


2014. ápr. 2. 13:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Egyértelműen bernáthegyi, a moszkvai őrkutyának sokkal kevésbé tokás.
2014. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
szerintem meg inkább moszkvai
2014. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Az,ami a törzskônyvében van.

Ha,nincs,akkkor sztem bernáthegyi fajtajellegű keverék.

2014. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Itt a végén van egy összehasonlítás, ami alapján talán tudsz dönteni. Illetve keresd meg a neten mindkét fajta standardját, és ezek alapján nézd meg a kutyádat.


Elmehetnétek egy olyan kiállításra (akár kutyástul), ahol vezetnek fel legalább az egyik fajtából, így láthatod azt, melyikre hasonlít jobban.


Ezeket a tanácsokat tudom adni, mivel szerintem kép alapján nagyon nehéz két nagyon hasonló küllemű fajta megkülönböztetése. Meg pl az én egyik kutyám gyakran nem is hasonlít a róla készült fotókhoz.

2014. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

14:14-es!!

Leírásban is szerepel Nem törzskönyves így tudom hogy nem is fajtatiszta csak fajta jellegű.Melyikre hasonlít jobban a bernáthegyire vagy a moszkvaira?

2014. ápr. 2. 14:54
 6/29 anonim ***** válasza:
Moszkvaira jobban hasonlít
2014. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:

Kedves kérdező, egyszer régen én kérdeztem ugyanezt:)Vagyis az az én kérdésem volt, azota bebizonyosodott hogy egy gyonyoru bernáthegyi lány, és azota van egy gyonyoru torzskonyves bernathegyi kan kutyam is!

A Te kutyusod is bernáthegyi, 100%!

Nagyon sok torodest igenyel,de tobbszorosen adja vissza a szeretetet!Vigyazzatok rá nagyon és szeressétek!

2014. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
Utolso valaszolo vagyok, most vettem eszre hogy tobb ilyen kerdes is van, de en is tettem fel ilyen kerdest valamikor regen:)
2014. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Ez moszkvai őrkutya. Színe és fejszerkezete alapján. Egy bernáthegyi sosem így maszkos mint ez a kutya. Az a legjobb h maga szaporító vagy nagyon átvágott titeket vagy ő maga sem tudja milyen fajta kutyája van...

Sok sikert hozzá!

2014. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:

Meg mindig az utolso vagyok, itt egy link az en torzs

konyv nelkuli bernathegyimrol:

[link]

2014. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!