Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem írni irgalmatla...

Tudnátok nekem írni irgalmatlan gigászi mozgázigényű óriástestű kutyákat?

Figyelt kérdés

Nálam a kutya negyven kg-nál kezdődik, tehát középméret kilőve.


Szeretném kifárasztani magam, nekem is rohadt nagy a mozgásigényem, és ehhez kellene egy hasonló vérű eb is. Ha már futok, legyen egy-két olyan állatkám is, akik velem tartanak. Vagy én rohanjak, azaz játszak velük fel-alá, kerestzül-kasul egy parkban.


Óriás Schnauzer? Újfundlandi? Azt olvastam ezek (főleg az első) viszonylag mozgékony állatok.


Egyéb fajta?



2014. ápr. 3. 17:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Az újfoundlandi nem jó, mert a nagy tömeg és szőr miatt hamar fárad.


Óriás schnauzer jó megoldás, ők kisebb tömegűek és mozgékonyak. Esetleg valami agárféle, bár ők nem hiperaktívak, de futni lehet velük. Lehet akár orosz agár, azok 80-90cm közötti marmagassággal vannak. Esetleg magyar agár, ők mondjuk nincsenek 40kg-osak, csak 1-1 nagyobb testű kan súrolja ezt a súlyhatárt, viszont magasak.


De alapvetően jól kitaláltad magadnak, az óriás snaci talán a legjobb erre és megfelelnek a méretbeli elvárásaidnak, 60-70cm és 35-45kg között vannak.

2014. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A nagy méret és a mozgékonység nem teljesen fér össze. Minnél nagyobb egy kutya, annál több baja lehet, annál korábban hal meg. A snaci valóban nem lusta kutya, de egy igazán aktív kutya mellett (pl border) szerintem labdába sem rúghat.

Az újfoundlandi szerintem egyáltalán nem mozgékony. Nekünk volt ilyen kutyánk, nagyon okos, kedves és szófogadó volt, de leginkább maga a megtestesült nyugalom, plusz egészségügyi okokból nem ugráltattuk volna.

2014. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Azt azért vedd számításba hogy a kutya hamarabb öregszik mint te, 8-10 éves kora után már nem akkora a mozgásigénye.
2014. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
23%
Az egyik legnagyobb kutyafajta : Német dog.
2014. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Dobermann megfelelő választás. Okos kutya és hatalmas mozgásigénye van.
2014. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Dobermann és németdog. Mindkettő megfelelő lenne.
2014. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Nagy svájci pásztorkutya? Nem tudom hogy mennyi pontosan a mozgásigénye, de azért mondhatni sok. :)
2014. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Alulról súrolja, de lehet 40 kilós egy rodéziai ridgeback, csak győzd kifárasztani...
2014. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

javasolt fajták : afrikai oroszlánkutya ( rodéziai richbeck )( na ez MINDENT BÍR !) hosszútávfutók és ultratriatlonisták kutyája !

a németjuhász a malinoá, a border collie ( na ez lefut 40 km-t naponta :),a francia pásztorkutyák nagy része , a nagy havasi juhász kutya ( ez szintén komoly eb ),stb.

a gond a te "" NAGY "" kívánságod . 40 kg felett a kutyák izületei nem nagyon bírják a rendszeres napi 5-8 km feletti futtatást. szerintem.

a minden napi 10 -15 km futásra kevés kutya birja ,az általad gondolt súlyban és méretben.

mondom mindezt egy 42 kg-os berni-középázsiai juhász hibrid gazdályaként. ő egy komoly állóképességű kutya. heti 15-50 km bicaj mellett. de 25 -28 c fok felett NEM FUTTATOM! a hőguta komoly dolog! láttam pitet elpusztulni 5 km futtatás után! pedig ők bírják !

télen 0 fok körül meg sem kottyan a 20-25 km 2-3 naponta,főleg ha útközben fürödhet. de az év 8 hónapjában az átlaghőmérséklet 10-15 fok felett van. így szerintem kicsi a választék a kért paraméterek szerint. a legjobb egy oroszlánkutya , vagy az argentín dog . de azok KOMOLY kutyák !!! 4 ilyen kutya képes bármilyen vadállatot sakkban tartani. pl : oroszlánt is ! és az nem semmi!

2014. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

definiáld a : gigászi mozgásigény fogalmát !

óriástestű kutyák ,és a 40 kg os súlyhatár érthető.

( csak érdekel,kinek van ennyi energiája :)

mert b@sszus ,és sokat megyek az ebbel, de a gigászi mozgásigényre nincs igényem :)

2014. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!