Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyomorrontás vagy valami...

Gyomorrontás vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hónapos dobim már 1,5 hónapja nem hízik (20 kg). Kicsit aggaszt, ugyanis kezd elmaradni a hasonló korú társaitól.

Nagyon rossz evő, az emésztése is siralmas (eddig csak a táp+ hús kombináció működik, viszont az összes premium és superpremium táptól hasmenése van). Voltunk ma dokinál, csináltattam egy gardia tesztet, még várjuk az eredményt.

Ma egész nap kedvetlen volt, mikor hazajöttem nyomoztam kicsit és kiderült, hogy az egyik munkás ebédnél kolbászt meg kenyérhéjat adott neki, ennek örömére egész nap bágyadt, hasmenése van és hány. Menjek vissza vele holnap a dokihoz vagy csak elrontotta a gyomrát?



2014. ápr. 3. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza vele az orvoshoz és ezt mind meséld el neki.
2014. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem a dokinénivel, ahogy kiderült hogy nasiztatták, azt mondta menjünk vissza holnap ha a reggelijét is meghagyja, egyébként a többi tünet várható volt, mivel gyenge a gyomra és nincs fűszereshez szokatva.

Remélhetőleg reggelre kijön, aminek ki kell és jobban lesz, ha nem, megyünk. Csak véleményre voltam egyébként kíváncsi:)

2014. ápr. 3. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan adod neki a tápot és a húst?

Én csak most álltam át barfra, de engem mindenki óva intett attól, hogy tápot és húst is kapjon.

2014. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tápot máshogy emészti mint a húst. Ezért nem ajánlják együtt. Főleg ha érzékeny a gyomra a kutyának. Válassz vagy egyik, vagy másik.


A táp prémium vagy szuperprémiumsága még nem biztosítja, hogy a kutya jól bírja. Nekünk pl a szenzitiv bárányos rizses táp jött be. Én kerülöm a szárnyas főleg csirkés tápokat, mert valahogy azzal mindig gondok voltak. Nekem is érzékeny gyomrú a kutyám. Nekünk 7-10 hónapos szakaszban semmit nem nőtt súlyra viszont nyúlt. Most egy picit nyakigláb. Az étvágya viszont nagyon jó.

2014. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

csak húst kapnak vacsira. Ha disznó vagy vad, amit főzni kell, akkor reggel a táphoz megkapják a levét.

Ezzel a módszerrel volt eddig nálunk mindkét kutyának a legjobb, ezért nem váltanék. A kicsinek sem azért lett most baja, mert így eszik, hanem mert kolbászt kapott... mostanra már jól van. Egyébként nálunk a barf anyagilag elég húzós lenne, amilyen gyakran csak lehet, kapnak húst, de sajnos nem tudok átállni.

2014. ápr. 5. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!