Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy standard yorki (yorkshi...

Ha egy standard yorki (yorkshire terrier) szukát egy extra mini kannal párosítunk, akkor a kölykök milyen méretűek lesznek? Lehet benne mini méretű is?

Figyelt kérdés

mielőtt a kötözködők belekezdenének, tisztázzuk; tudom, hogy csak a köznyelvben vannak a mini és extra mini yorkik, akiket súlyuk alapján sorolnak be és azt is tudom, hogy az extra miniket egyesek genetikai hulladéknak tekintik. törzskönyves kutyáim vannak, kennelneves tenyésztő vagyok, nevemet nem adok ki, anonim szeretnék maradni, köszönöm a megértést

tehát mostanában felkapott dolog az extra mini méretű yorki, csak az a baj, hogy tenyésztőtől, garanciával a méretre és egészségre, illetve törzskönyvvel kevés ilyen kutyust lehet kapni, jó helyről. én adnék egy esélyt a dolognak, mert egy németországi kollégám tart extra miniket a kennelében. a kérdésem: ha az én standard szukámat az ő extra mini kanja befedezi, akkor csak is standard és extra mini kölykök születhetnek vagy mini is lesz az alomban? ezt azért lenne fontos tudnom, mert ha csak 2 méret van az alomban, akkor nehogy egy minit extra mininek adjak el! nyilván előfordulhat, hogy az alomban csak 1 méretű kutyusok lesznek és az is, hogy mind a 3ból (ha lehet ilyen is) lesz. a kérdésre komoly válaszok érdekelnek, kérem ami nem a témával kapcsolatos, azokat ne osszák meg velem, köszönöm



2014. ápr. 3. 20:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Már meg ne haragudj, de a tenyésztés lényege az hogy a standardnak megfelelő egyedeket "hozol a világra", te meg épp ennek az ellenkezőjére készülsz. Elszégyelhetnéd magad amiért részese akarsz lenni ennek a fajtának a tönkretételében, mintha nem lenne épp elég ramaty a helyzet... És még tenyésztőnek nevezed magad... Hát max törzskönyves szaporító.


A kérdésre válaszolva: lesz ilyen is, olyan is, de hogy milyen arányban azt csak a jóisten tudja.

2014. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő nem beszél össze olyan ökörségeket, mint te. Tenyésztőnek a fajta nemesítése a célja nem az, hogy standard alatti méretű, várhatóan beteg kutyákat gyártson.
2014. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztő lennél, akkor ezt itt nem kéne megkérdezned, mert meg tudnád válaszolni magadnak.


Ha tenyésztő lennél, akkor a standard határain belül mozognál.


Ha tenyésztő lennél, akkor a fajta jobbítására törekednél, függetlenül az aktuális piaci trendről.


Törzskönyves kutyát bárki tud venni, kennelnevet bárki ki tud váltani, csak pénz kérdése.


A méret egyébként nem kvalitatív, hanem kvantitatív módon öröklődik, szóval lehetnek köztes kiskutyák. De tenyésztőként ezt nyilván tudtad eddig is.

2014. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát ha egy ilyen fontos genetikai kérdésről itt érdeklődsz és nem szakmai fórumokon. Valamint a célod a standardnál jóval kisebb kölykök létrehozása, akkor ne is haragudj, de nem hiszem el hogy tenyésztő vagy.


Ha szereted az általad "tenyésztett" fajtát, akkor ne segédkezz a lerontásában.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: bármi előfordulhat, lehet, hogy csupa "mini" lesz, lehet, hogy vegyes méretű lesz az alom. Számomra viszont sokkal fontosabb lenne, hogy EGÉSZSÉGES legyen.

Csak szűrt, törzskönyves és tenyészszemlén megfelelt kutyákat párosíts.

2014. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Már ott bukik az egész, hogy a hülye emberek igényeit szándékozol kiszolgálni ahelyett, hogy a fajta érdekeit tartanád szem előtt.
2014. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszi utcsó, kiállítási eredményeik is vannak! sajátomnak rengeteg, a másik kutyusnak nem tudom mennyi, de szép eredményekkel rendelkezik, nekem a főbb címeket mondták. számomra nem a méret a lényeg, ha egészséges és életképes a kutya, akkor tőlem fél kiló is lehet a felnőttkori mérete:)

az érdekelne még, hogy látványos e a különbség a mini és extra mini kölykök között? mert ha egymás mellé teszek kettőt biztos látom, de ha csak normál méretű és attól kisebb születik, akkor honnan tudjam, hogy az most mini vagy extra mini?

nem vagyok képbe a standard méret alattiakban, nyugodtan szapulhatnak a parasztok, azért kérdezek, hogy megtudjam! jobb később mint soha:)

2014. ápr. 3. 22:00
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Standerd méreten aluli kutyákra egy jelző van: genetikai hulladék. Az már nem számít, hogy kicsit (mini) vagy nagyon (extra mini). Mellesleg nem létező dolgokról érdeklődsz, tudtad?
2014. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Hovarju ***** válasza:
100%
ne akarj standard méret alatti kutyát...., inkább igyekezz minél jobban megfelelni az előírásnak
2014. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatos dolog, ha egy tenyésztő ilyeneken gondolkozik :(
2014. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt megnézném hogy milyen eredményei vannak egy 2 kg alatti yorkshire terrier kutyának. Mármint amiről papír is van, nem csak rávágja hogy hát ilyen olyan Ch.


Nyilvánvaló hogy ennek az egésznek a célja a haszonszerzés. Mondjuk nem értem miből gondolod azt hogy aki megveszi a szapis minit 20 ezerért, majd megveszi tőled a többszörös árán. Komoly kutyás egyébként sem lehetne a vásárló, mert aki normális az normális kutyát is akar, aki meg csak tutujgatnivalót keres az nem fogja vinni kiállításra, még csak utcára sem, nem ront az imidzseden, de em is nálad fog kopogtatni. Mondjuk nekem gyanus hogy csak egy sima szaporító vagy aki "ilyen kennel, olyan címek" dumával fedi le magát.

2014. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!