Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 40 nm2-es lakás, vagy egy...

Egy 40 nm2-es lakás, vagy egy 10 nm2-es kennel jobb a kutyának?

Figyelt kérdés

Aki elgondolkodik azon, hogy milyen rossz egy kutyának bezárva a lakásba napközben, mit gondol azokról a kutyákról, akik egy 10-20 nm2-es kennelben élnek a kertben? Azoknak nem kisebb helyük van?... És abban a kertben, ahol a kert egyik része le van választva kerítéssel, pl. hogy ne tegyen kárt a kutya a virágokban, stb... ott vajon négyzetméterben mérve több területe van a kutyának?...

Szerintem a lakásban tartás egyetlen hátránya, hogy a kutya nem tud pisilni, és sok-sok óráig vissza kell tartani a vizeletét. Ezzel egyetértek, és emiatt én sem tartanék szívesen kutyát lakásban. De arra hivatkozni, hogy kicsi a 40 nm2, szerintem nem jogos indok...


2009. dec. 19. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Azért annak a 40 nm2nek nagyrésze bútor,fürdőszoba,wc stb,illetve szűkkebb is a hely,teljesen egyértelmű hogy ott nem tud játszani,ugrálni,futni,míg egy 20 nm2es szabad terület azért nagyon jó neki.
2009. dec. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát szerintem egy 20 nm2-es területen sem tud futni...

amúgy csak arra szeretnék kilyukadni, hogy a kutya sem a lakásban, sem a kennelben nem tudja kifutkározni magát, ezért bármelyik helyen is van a kutya, sétáltatni kell, és kivinni megmozgatni. A kennelben/lakásban meg aludni, max. nézelődni fog... Persze az ideális egy 300-400 nm2-es szabad, füves, fás kert (nem autó és kertibútor vagy építési törmelék tároló udvar...) ahol valóban jól érezheti magát. De ilyen szép kertet talán kétszer láttam eddig életemben. Sokaknál a kert zsúfoltabb és veszélyesebb, mint a lakás...

2009. dec. 19. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet 200 m2-en is rosszul tartani kutyát és lehet 20-40 m2-en is jól tartani kutyát

totálisan nem ettől függ ...

2009. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
11:23-al teljesen egyetértek!
2009. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívszélhűdést kapnék, ha a 80 kilós kutyám akár otthon, akár a kertben kezdene el rohangászni. Én azt hittem, hogy minden felelős kutyatartónak evidens, hogy a kutyája a napi minimum 2x másfél órás séta alatt rohangássza ki magát, majd lefárasztva otthon kultúr kutyaként viselkedjen. Akkor ezek szerint ez még csak álom. :-(
2009. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A rossz gazda mindenhol rossz, a jó gazda mindenhol jó. Lehet kis házban is nagy kutyát tartni ha olyan az ember, sőt még kennelben is lehet jól tartani. Az én kutyáim pl kennelben vannak amikor nem vagyok itthon vgy alszok és ahhoz képest versenyzek velük és teljesen boldog kutyák. És ismerek berni pásztort kislakásban, a gazdája ért hozzá.
2009. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!