Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munka kutyás fogalmak?

Munka kutyás fogalmak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

akik komolyabban kutyáznak tudnának nekem alapfogalmakat írni,amit munka kutyások, kiképzők,rehabos kiképzők,és ezekhez hasonló ágak között használnak?


Én is kutyázok elég régóta,de eddig csak agilityben,illetve dogdancinben vagyunk jók,azonban ma egy ismerősöm,aki Öv kiképző/oktató (amiben egyáltalán nem vagyok jártas) használt olyan szavakat,amikről még szak nem is hallottam ez előtt.

És kicsit kellemetlenül éreztem magam,hogy hiába is hogy mind a ketten komolyan kutyázunk, mégse tudtam,hogy azok a kifejezések mit jelentenek ( már magára a kifejezésre se emlékszek,mert furcsa, nem is magyar szavak voltak)

Ezért, mivel nem tudom,hogy neten hogy keressek rá az ilyen kifejezésekre, ezért kérlek titeket, akik ismertek ilyen szavakat,hogy amiket tudtok kérlek írjátok le nekem, jelentéssel együtt is. (bár,ha már egy kifejezést tudok,akkor a google a barátom, rá is tudok keresni, szóval ha nincs kedvetek egy regényt írni elég csak a kifejezés is. )

Előre is köszönöm,hogy hozzásegítetek a tanuláshoz :)



2014. ápr. 4. 21:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
semmire sem emlékszel? A szövegkörnyezetre sem? Már az is sokat segítene, mert így nagyon nehéz kitalálni mire gondolsz.
2014. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire gondolsz őrző védőnél.


Az őrző védő kezdődik a fürkészéssel. Az egy sátor szerű búvóhely aminek csak az egyik része nyitott. Ezeket kell a kutyának megkerülnie és megtalálnia egyikükben a segédet.

Ez a fürkészés,ezután van az állás, felugatás, amikor a kutya megtalálja a segédet és addig ugatja míg a kv-kutyavezető oda nem ér. Ezután a segéd kilép a kv megmotozza és ezután jön a kísérés. Elől a segéd, háta mögött a k és a kv. Pár lépés után a segéd visszatámad a kutyára, a kutya elhárítja a támadást és a végén a kutya vezető a segédet bekíséri a teljesítmény bíró elé.


Nem tudom,hogy ilyesmire gondoltál e.

2014. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

nem, nem ilyesmi volt. Igazság szerint felsorolás szerűen mondott fogalmakat,amik biztos, hogy külföldi szavak.

az egyik tuti,hogy k betűvel kezdődött. Annyira kellemetlen,hogy elfelejtettem.

De nem ilyenek voltak, mint a fürkészés, mert ez inkább magyar szó, meg az ilyen kifejezéseket tudom.

Ez a kettő az istennek se jut eszembe, és rendesen idegesít,hogy nem tudom. kicsit olyan németes hangzású szavak voltak,ha ez segít, de sejtem,hogy ez örök rejtély marad számomra...:( :D

2014. ápr. 4. 22:38
 4/24 anonim ***** válasza:

ma 22:28

Már régóta nincs motozás :))

És kihagytad a menekülőt,és a bátorság próbát is. ami a szembetámadás.

2014. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szándékosan hagytam ki mert nem találtam értelmét még annak sem leírni amit addig írtam.
2014. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lehet, hogy te arra gondolsz, amikor németül diktálnak a kutyának. Lósz-fusz-zicc-aut /csak így fonetikusan/.
2014. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mikor a kutyát behívják akkor: kom-kommen
2014. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

áh,nem tudom basszus...:( mindegy, lyukas az agyam. ha megint találkozok ezzel az ismerőssel megkérdem, és lefogom ide írni azokat a szavakat.

Minden választ köszönök, de sajnálom,hogy ennyire bamba vagyok.

De azért megpróbáltátok ;)

Köszi még egyszer.

2014. ápr. 5. 00:25
 9/24 anonim ***** válasza:
a wesen szót nem használta véletlenül?
2014. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
nem..:(
2014. ápr. 5. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!