Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kedvetlen a kutya?

Miért kedvetlen a kutya?

Figyelt kérdés
Pár éve befogadtunk egy kutyust, és mondok kis bolondos, aktív és játékos volt, de pár hónapja kedvetlen (kb. 4-5 hónap). Nem beteg, mert fut meg eszik meg elvan, csak kedvetlen. Nem öreg kutya, még fiatal. Mit tudnák tenni hogy ne legyen kedvetlen?

2014. ápr. 5. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy másik kutya mellé?
2014. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ha foglalkoznál vele napi 1-1,5 órát? ;o)
2014. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden nap játszok vele, másik kutya sajnos nem oldható meg. Szeretetből se lehet hiánya.
2014. ápr. 5. 11:15
 4/9 sippara ***** válasza:
Nem tudom, mi lenne, ha próbálnál neki valami olyan elfoglaltságot adni, amiért lelkesedhet? Vagy a puszta létezésért kéne így rajongania? Rendszeres és változatos séták, valamilyen kutyás sport, haverok, suli, (fanta... na jó, fanta nem.) valami?
2014. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj hogy nem örökké ugrál, hanem akármit teszünk nem élvezi annyira. Sétálni se nagyon akar, inkább az udvarban mászkál/futkározik, és játszani is ritkábban szokott a labdával, persze ha játszok vele úgy ő is játszik.
2014. ápr. 5. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Képzeld a kutyák ilyenek...nem fognak maguktól játszani a labdával. Én szerintem csak azt hiszed, h mindent megadsz neki, pedig sajnos valószínű ez nem így van: a kutyáknak új ingerekre, kutya társaságra és megfelelő agyi fárasztásra van szükségük. Annyira ismerem a környezetemből ezt a "de hát én játszok a kutyával mindennap"...ami mindenkinél akit eddig ismertem kivétel nélkül azt jelentette, h kiment hozzá a kertbe, magához hivogatta meg eldobta neki a labdát párszor, aztán csókolom. Ez akárhányan is csinálják még így, nem jó a kutyának, és az arra hajlamos kutyák letargiába esnek a semmittevéstől, mások meg ásnak, ugatnak, szöknek. Kezdjetek el valami sportot: agility, frisbee, dog dancing, cani cross vagy ami a fajtájának megfelelő.
2014. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos nem így van. Mindig vannak új dolgok, új helyek stb., de kicsit nekem úgy tűnik, mint ha félne. Mármint az emberektől. Mivel befogadtuk, lehet hogy előtte bántották.
2014. ápr. 6. 15:10
 8/9 A kérdező kommentje:
De egyébként szokott magában játszani a labdával, mert van rajta egy lyuk, ésélvezi hogy sziszeg amikor harapdálja. De leht hogy valami front miatt ilyen.
2014. ápr. 6. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet...
2014. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!