Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakőrvvel mire...

Elektromos nyakőrvvel mire tanítható egy kutya?

Figyelt kérdés
Nem mellébeszélést kérnék.Van egy 4 éves beaugle kutyám,még a kutyaiskolába sem tudták megtanitani ne huzzon.Vettem egy nyakőrvet,de"nem ütöttem ki a kutyát vele"csak sipoltattam,és rezegtettem,de nem okoztam neki fájdalmat,azt a funkciót nem használtam.Mivel volt neki pár napig ugatásgátló nyakőrve,és sz elötte sipolt,és megtanulta feleslegesen nem ugatni.Megszeretném kérdezni,ha most szépen megy porázon,elengedhetem ha a nyakőrv rajta van?Köszönöm a normális válaszokat!
2014. ápr. 5. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha a kutyád ismeri a behívást, tehát tudja, hogy ha mondjuk azt mondod, "hozzám", akkor oda kell mennie hozzád, akkor tudod használni a behívásod biztosítására. Én még nem használtam ilyet, de gondolom úgy érdemes, hogy hívod, és ha nem jön, akkor használod a nyakörvet, majd megint hívod.
2014. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sippara ***** válasza:
52%
Ehhez sima natúr nevelés kéne, meg gondolom megfelelő mértékű mozgatás, fárasztás. Vagy nyomkodhatod el elektromossal a tüneteket, aztán amikor már minden mást elnyomtál, és csak az agresszió marad, pár hét elektromos után altathatod, mert agresszív....
2014. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ismeri a "hozzám"behívószót,de nem jön.Kutyasuliba a porázon való huzást nem tudták kinevelni,azaz nem tudtak segíteni.

2.dik válaszoló.A sokkot nem fogom használni az biztos.Kifárasztás:napi szinten sokat vagyok lent vele,de pórázon.

2014. ápr. 5. 14:25
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
A nyakörv negatív megerősítést képes adni, mégis mi a halálért engedhetnéd el akkor? Mit akarsz negatívan megerősíteni? Feltételes reflexet mindíg konkrét dolgokhoz lehet kötni, teszem azt ne egyél sz.rt, azt lehet, de az életben nem fog neked visszamenni csak azért, mert szétsokkolod vagy sípolod az agyát.
2014. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, a beagle nehéz eset. Én a helyedben másik kutyaiskolához fordulnék.
2014. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sippara ***** válasza:
64%
Ha ismeri a behívás értelmét, és nem jön, akkor a földhöz is verheted magad, rezegtetheted a fél világot, sőt, sokkolhatod őt és magadat is, nem fog visszajönni. A behívás tekintélyalapú. Amíg a kutyád szarba sem vesz, nem fog bejönni, nem fog elhallgatni parancsra, nem fog normálisan játszani másokkal, és a feladatokat is csak akkor és úgy teljesíti, amikor és ahogy neki kényelmes.
2014. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó író!.Soha nem használnám a sokkolót,de ilyet nekem ne írj szarba sem vesz a kutyám.!!!Köszönöm.
2014. ápr. 5. 17:39
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát, pedig ha nem tudod elengedni, mert nem tudod behívni, akkor az azt jelenti sajnos.
2014. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van sipparának, még ha nyersen is fogalmazott, sajnos a kutyád nem sokba vesz, de nem tudod behívni. Jó hír viszont, hogy ezen lehet változtatni. Hosszúpóráz (10 m-es kötél a szárítókötél a kutya nyakörvére kötve, de nem fogva, hanem a földre ledobva), extra finom juti, éhes kutya, mehet a behívás gyakorlása. Eleinte inkább zárt helyen gyakorolj vele, nehogy gond legyen. Ha ott már jól megy, lehet a tétet növelni.

Ha ez sem segít, akkor amíg nagyon makacskodik, kaphatja a kajáját csak feladatra, tehát otthon nem, csak behívásra. Ezt csak azért merem javasolni, mert tudom, hogy a beagle milyen nehéz eset.

Szerencsétlen kutyát pedig fárasztani is kéne valahogy, bicaj mellett futtatás, labdázás stb. Mondjuk ehhez kéne egy pórázfegyelem is. Erre is van két módszer. Abban a minutumban, ahogy a lábad elé megy, fordulsz vele erélyesen, vagy a másik: abban a pillanatban, ahogy megfeszül, leállsz vele, addig nem mozdulsz, míg meg nem lazul a póráz. Ezt kitartóan kéne csinálni, és mindig, nem csak ha úgy van kedved.

A behívásra visszatérve: azt kell neki megmutatni, hogy nagyon jó dolog odajönni, minden helyzetben. Ha ezt már tudja, és viszonylag nagy arányban visszahívható, akkor jöhet a kérdéses helyzetek tisztázása, de inkább egy fél literes vízzel töltött palack mellédobásával, mint elektromos nyakörvvel. Ha mellédobtad a palackot, lehet újra kedvesen hívni.

2014. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. ápr. 5. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!