Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kuvaszomat a harapásról, illetve az udvar szétszedéséről?

Figyelt kérdés
Van egy magyar kuvaszom, aki most 3 hónapos. Mindent ami van az udvaron szétrág. A székekről leszedi a székpárnákat, szétszaggatja őket. Olvastam a neten, hogy a kutya így próbálja levezetni az energiáját. Pedig én szoktam vele játszani, elviszem sétálni (sokszor 3 órás sétákat is teszünk), de nem akar lenyugodni. Próbáltam már a verés technikát is, de amikor ráverek az orrára, felbőszül, és elkezd harapni. Sokszor még simogatni sem lehet a harapdálása miatt.

2014. ápr. 6. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 3 hónaposan nem bírsz vele, akkor mi lesz később???


A séta nem elég, TANÍTSD, hadd használja az agyát. És nem ártana levezetni a fajtára jellemző ösztönöket sem.


Sürgősen olvasgass a falkavezérségről és a kutyák igényeiről.

2014. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor valaki nagytestű kölyköt tart udvaron, felkészíti az udvart a kutyára. Mint a járni kezdő kisgyereknél a lakást.

Hiába sétálsz vele annyi időt, a fennmaradóban az alváson kívül le kell foglalnia magát a kölyöknek. A jellemző, hogy rág, amit talál.A harapdálásról meg le kell szoktatni. Erről bővebben olvashatsz sok-sok tanácsot, ha beírod itt a keresőbe, hogy: harap a kutyám.

2014. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Az en kuvaszom most mult 10 honapos. Nalam is voltak ilyen gondok. Viragokat, bokrokat leragott, cipot, labtorlot tepaszott. Ha egy darab szemetet talat 1000 reszre szedte szet :-)). Szerintem turelmesnek kell lenni, en is szidtam, koppantas is volt a fejere, de ugyis megcsinalta, pedig tudta h nem szabad. Mikor kileptem az ajton mar lapult es elsomfordalt mikor rossz fat tett a tuzre.(innen kovetkeztettem h. tudja h rosszat tett).

Mostanra mar lenyugodott, a fogai is csereltek (azert is rag mindent mivel nonek(cserelodnek) a fogai.

A harapasra vonatkozoan, pedig le kell tisztazni a falkaviszonyokat. Foldre szoritas, szemezes, ... ha rakeresel a netten talalsz leirast hogyan csinald. Sok sikert

2014. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem kuvaszom még nem volt, de német juhászom , tacskóm az igen. Most is vannak kutyák a háznál. Egyet megtanultam , ha kutya van akkor virágoskert udvar nincs. Vagy elzárod a kutyát, vagy nekiáll gyomlálni. A német juhász akkora gödröket ásott, hogy fásitani lehetett volna minden reggel, ugyanis éjjel művelte a földet.:-) Sosae tudtuk leszoktatni róla. A tacsi pedig az aprójószágot szereti. Na tyúk már nincs. A nyulakból is kettő maradt , erős drótkerítéssel körülvéve. Be kell látni a kutyának mozgás kell, vagy csak mi fogjuk ki a legelevetemültebb ebeket? Nem tudom. Mindenesetre sok sikert! :-) De amire büszke vagyok. A macskáinkat minden kutyánk békén hagyja! igaz a szomszédoké nem áll meg az udvaron....
2014. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 20:45

Ha a gazda szán rá némi időt, bizony meg lehet a legtöbb kutyát tanítani, hogy a bekerített rész, bármi legyen is benne, tabu.

2014. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Most mar tudja a kuvaszom is nagyjabol hogy mi a tabu, de minden bokrot nem lehet bekeriteni. Azok kore karokat uttem a foldbe, es lassacskan arra is rajott hogy tilos. Jut eszembe az enyem a konnektort is leragta a biztositek tabla labarol, nem tudom hogy nem razta meg az aram.(szerencsere) :-))
2014. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aliran válasza:
42%
Ha nőnek a kutya fogai, mindegy, milyen fajta, rágnia kell valamit! Ma már minden állatboltban kapható a direkt e célra gyártott marhabőrből préselt játékok, csontok, igazi füstölt és nem füstölt csontok...Ha ilyen nincs a közelben, a hentesnél kell venni marha, borjú, esetleg juhcsontot. SERTÉSCSONTOT NE! Hasznos lehet még régi ruhákból készített (csomózott)játék, natúr fából készített vastag rudak. Tanulja meg, hogy azok az övéi. A tilos tárgyakat kutyariasztó spray-el lehet befújni, nekem bevált a közönséges, jó erős szagú hajlakk is.Lehet próbálkozni citromos vízzel is.
2014. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!