Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya tulajdon...

Kaukázusi juhászkutya tulajdonosok! Elmondanátok a tapasztalataitokat a kau kutyákkal kapcsolatban, illetve nevelési, tanítási gondolataitokat?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos kau kutyám van. Makacs, izgő-mozgó, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, morogni kezd. Nagyon szeret harapdálni. Tudom, hogy még kicsi, csak hallottam, hogy van bennük agresszív hajlam, de ezt megfelelő neveléssel el lehet kerülni. Miket vessek be nála, hogy ne legyen "rossz" kutya?

2014. ápr. 6. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

"Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, morogni kezd."


3 hónapos és máris fullra ő a főnök. Mi az istennek kellett egy ilyen kaliberű kutya, ha már most nem bírsz vele?

2014. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Még most fojtsd el ezt a dolgot, ha később nem akarsz laposkúszásban közlekedni.

Kicsit meg lehet cibálni, semmi baja nem lesz tőle és most még erősebb vagy nála! (nyaknál fogva földre nyomni, hogy a hasát mutassa feléd)

2014. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
En szinte gyerekkent kaptam egy kaut, es az elejetol meg velem is aludt, viszont soha nem morgott ram, mindig azt tette, amit kellett. Poraz nelkul jott mellettem, stb. Akkor meg nem voltak szakirodalmak, de mindig ugy jatszottam vele, hogy en nyertem, ledontottem a labarol:) elejetol fogva, pici koratol es mindig elfogadott vezernek, ez volt neki termeszetes. O volt a legintelligensebb kutya, amit lattam.
2014. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hagyom, hogy ő legyen a főnök, csak azért kicsit bosszant, ha morog. Olyankor felemelt hangon rászólok, és máris visszafogja magát. Sokat olvastam olyat, hogy jó nevelés mellett nem lesz vele semmi baj. Erre vagyok kíváncsi, hogy mit értenek az emberek jó nevelés alatt? Mert nevelem én a saját módszeremmel, de szeretnék tájékozott lenni.
2014. ápr. 6. 17:21
 5/16 A kérdező kommentje:
Engem is állandóan követ, ha megállok leül mellettem.:) Meg egyébként örül nekem, ha lát, meg mindig ott nyüzsög körülöttem, csak több ismerősöm is mondta, hogy jaj, el kellett altatni az ő kutyájukat, mert még a saját gazdáját is megharapta stb... és lehet csak nevelés kérdése, de a fülembe ültették a bogarat...
2014. ápr. 6. 17:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kutyaovi,majd kiképzés.

Amint megvan az összes oltás,azonnal vinni kell,hogy szocializálódjon,tanuljon.

Tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted?Ha utóbbitól,akkor később lehet idegrendszeri és/vagy szocializációs probléma.

2014. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy tanyáról hoztuk el. Az anyukája, apukája nagyon barátságosak voltak, kíváncsiak, de nem agresszívak, vagy bármi ehhez hasonló.
2014. ápr. 6. 19:08
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha sokat foglalkozol vele, raszolsz, amikor kell, akkor semmi gond nem lesz vele. Az ismeroseid, akik elaltattak a kutyajukat, valoszinuleg csak kicsesztek a kertbe, azt jo van.

Ugyanolyan kis erzekeny, mint barmelyik mas kutya, semmi extra, csak nagytestu. Ne feledkezz meg rola soha, hogy nevelni kell, mindennap, rendszeresen, igenylik a foglalkozast.

Ha egy tacsko lenne, pl., es csak ugy magatol foglalkozas nelkul elne egy csaladnal, azzal is lennenek problemak.

Ha szereted es foglalkozol vele, ugyanolyan lesz, mint barmelyik cuki, jolnevelt kutya.

2014. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)
2014. ápr. 6. 21:39
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó,azért ez nem egészen igaz!Sosem lesz cuki kutyuska,mivel nem az a dolga.Erős,hűséges őrkutyák,de a cukitól messze vannak.
2014. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!