Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezmiez? Alaszkai Malamut, de...

Ezmiez? Alaszkai Malamut, de mégis miféle?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan, mint egy álomszép bűbájos medve! ^_^



2014. ápr. 6. 17:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Tibeti masztiff, oda is van írva....
2014. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nagyon buta vagy.


Istenem, bárcsak az emberek nem csupán azt látnák, ami az arcukba van tolva, mint szerencsétlen birkák, hanem értenének is egy kicsit ahhoz amivel foglalkoznak!

Mert akkor felismernék azt, amit én is könnyedén felismertem, hogy ez bizony az elcseszett kiírással ellentétben igencsak egy Alaszkai Malamut.


Már csak egy (valódi) hozzáértőnek kellene jönnie, aki megmondja nekem, hogy milyen Malamut is ez pontosan.


Mert rettentően édes! ^_^

2014. ápr. 6. 18:02
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
A kutyát tartó kinai. A kutya pedig egy dilis kínai alkotás. Köze nincs a malamuthoz. Max, bekeverték tibetihez .
2014. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Pedig volt a neten pár ember, akinek éppen ilyen kutyája volt. És egyik sem írt Tibeti Masztiffot, mindegyik egyöntetűen elismerte, hogy ez egy alfaja (vagy mije) az Alaszkai Malamutnak.


Tehát bizonyított, hogy van VALAMIFÉLE (ezt szeretném megtudni hozzáértőktől -> pl. akinek ilyenje VAN) Malamut, ami így néz ki, csak már elfelejtettem a nevét.


Tőlem lehet macskabagoly is - de annak a "valaminek" ez a gyönyörűséges maci lesz a vége.


Nem érdekel, hogy nem fajtiszta. (Itt mindenki a hülye fajtisztasággal van elfoglalva, rohadtul senkit nem érdekel a fajtisztaság, ha ránézek egy kutyára - ÉS AZ CSAK SIMÁN SZÉP - ahogy írtam, tőlem keresztezhetik macskabagollyal, vagy dromedárral is, akkor kíváncsi vagyok rá, hogyan érték el a gyönyörű végeredményt. Nem kellene pár embernek kiakadnia, hogy ez, vagy az nem egzakt pontosan XY.

Na és akkor mi van??? Az égvilágon semmi!)

2014. ápr. 6. 18:31
 5/32 sippara ***** válasza:
83%

"Istenem, bárcsak az emberek nem csupán azt látnák, ami az arcukba van tolva, mint szerencsétlen birkák, hanem értenének is egy kicsit ahhoz amivel foglalkoznak!"


Lerövidítem neked: bárcsak látnál. Akkor mondjuk megnézhetnél egy képet egy malamutról, és felfognád végre, hogy hogy néz ki, sőt, ha kicsit utána is néznél a fajtának, az is kitisztulna számodra, miért nem malamut minden, aminek hasonló színe van, mint egy malamutnak.


"Mert akkor felismernék azt, amit én is könnyedén felismertem, hogy ez bizony az elcseszett kiírással ellentétben igencsak egy Alaszkai Malamut."


Nem, ez egy tibeti masztiff. Ugyanúgy, mint ez: [link] meg ezek: [link]


Csak itt-ott egy fokkal sötétebb. De sokkollak, nem malamut ez se: [link]


meg ez se: [link]


Pedig mindkettő olyan színű, mint egy malamut.


"Tehát bizonyított, hogy van VALAMIFÉLE (ezt szeretném megtudni hozzáértőktől -> pl. akinek ilyenje VAN) Malamut, ami így néz ki, csak már elfelejtettem a nevét."


Egyféle malamut van, úgy hívják, hogy alaszkai malamut. Vannak standard, ami meghatározza, hogy kell kinéznie egy malamutnak (fordítsuk meg, a malamutok a standard határokon belül mozoghatnak méretben és külsőben) - ebbe sem az a kutya, amit most linkeltél (lévén, hogy ő tibeti masztiff), sem az, amit a múltkor, NEM fér bele.


"Nem érdekel, hogy nem fajtiszta."


Pedig igazán érdekelhetne, ha nem lenne fajtiszta, ugyanis senki nem látott még kutya-majom, vagy kutya-kanári keverék kölyköket. Ha ilyen találsz, azonnal szólj. Ne nekem, hanem az állatorvosi egyetemnek.


"akkor kíváncsi vagyok rá, hogyan érték el a gyönyörű végeredményt."


Megkaptad a választ: ez egy tibeti masztiff, aminek a színe némiképp hasonlít a malamutéra.

2014. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
Te butázol itt másokat, kérdező?! Miközben itt fajtisztázol?! Elárulom neked, hogy minden kutya fajtiszta. :D
2014. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésre válaszolva, a képen látható kutya nem malamut. A képen egy keverék kutya van, de több köze van a tibetihez, mint a malamuthoz.


Először itt találkoztam ezzel a "fajtával": [link] És szinte biztos hogy Magyarországon (hála istennek) nincs ilyen "divat-keverék". Rengeteg hát és csípő problémája van/lesz egy ilyen kutyának, rendkívül egészségtelen és szerintem már állatkínzás ilyen kutyákat létrehozni, már csak a testalak és a méret miatt is.


Kicsit eltérve a témától pedig... Azért jó lenne ha végre letisztáznád magadban a faj és a fajta fogalmát. Általános iskola, biológia.

Az evolúció során a kutya és a kutyafélék (latinul canidae) családjának többi tagja egyaránt a füves pusztákon való zsákmányszerző életmódhoz alkalmazkodott. A kutya (Canis familiaris) legközelebbi rokonaival- a farkassal, a prérifarkassal és számos más sakálfajjal- a canis nemhez tartozik. Ebbe a nembe soroljuk még a rókát, a hiénákat, az afrikai vadkutyákat és nyest kutyákat, össtesen 21 faj.

A háziasított kutya (Canis lupus familiaris) tehát maga egy FAJ, ezen belül ismerünk FAJTÁKAT (alaszkai malamut, tibeti masztiff, csivava, boxer, stb). Tehát eleven nem beszélhetünk alfajról, mivel az már egy teljesen más csoport megint. Fajtán belül változatról beszélhetünk (pl óriás uszkár, törpe uszkár stb) de a malamutnak NINCS semmilyen más változata. Az alaszkai malamut az alaszkai malamut.

2014. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%

Az amcsik gyártják a minél kisebb keverékkutyákat. A kínaiak meg ugyanezt teszik, csak góliát méretben.

Hova fajul a világ? Idáig az amcsiknál volt mindenből a nagyobb :))

2014. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kutya egyszerűen KEVERÉK. Ránézésre senki nem fogja neked megmondani, hogy pontosan miből van. ÉS HA megmondanák, és te mondjuk megismételnéd a párosítást, akkor sem lenne SEMMI garancia arra, hogy egy ugyanilyan kutya jönne létre. A keverékeknél nem lehet meghatározni, hogy milyen kinézetük lesz.

Amúgy meg hányszor fogod feltenni ezt a kérdést? Most vagy kamu az egész, vagy ennyire buta vagy, de normális ember így nem viselkedik. Tudod ha többen mondják, hogy veled van valami baj, akkor lehet, hogy igazuk van.

2014. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Ja és mégegyszer: ez a kutya nem malamut. Lehet, hogy a tartóik kitaláltak valami nevet neki, de ettől függletnül hivatalosan ez a kutya nem malamut hanem keverék.

Ha pedig leírták, hogy milyen, akkor mégis MINEK KÉRDEZGETSZ ITT?

2014. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!