Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A moszkvai őrkutya FCI által...

A moszkvai őrkutya FCI által elfogadott fajta? Melyik moszi kennelt tartjátok a legjobbnak, ahonnan érdemes lehet kölyköt venni?

Figyelt kérdés
Beírtam ugyan a keresőbe,de javarészt moszkvai kenneleket,ill.fajtatörténetet,jellemzéseket hoz ki. Egyelőre nem,de a későbbiekben nem kizárt,hogy szeretnék majd egyet,persze,csak ha a körülményeim és az időm is engedni fogja. Most még csak nézelődök,de ha van valakinek személyes tapasztalata akármelyik kennelből való kutyával,s megosztaná velem,megköszönném.
2014. ápr. 6. 17:57
 1/5 alice_L ***** válasza:
71%

A moszkvai nem FCI fajta.

Egy uj fajta elfogadasahoz szukséges eljarasokat par évemegbonyolitotta az FCI, olyannyira hogy mar ok sem értik pontosan. Ezzel egyutt a fajta klub a kért genetiakai teszteket kifizette és eredményesek voltak, de neheziti az FCI a dolgokat ahogy tudja, megmondtak hogy kb 2020 korul szandékozzak elfogadni.


Vannak szép moszkvai egyedek magyarorszagon, csak nagyon mazlistanak kell lenni. Sok a szaporito, minden huzza a tenyésztést lefelé, még a mentalitas is neheziti a rendes tenyészto megélhetését, ha igazan fontos, szerintem utazz keletebbre, még véletlenszeruen is jo kutyara bukkansz.


Az NKP (orosz fajta klub) [link] honlapjan nyugodtan kérdezz ra, arra jar a legtobb jo tenyészto.


Ja, moszkvaim van, nem tudom milyen tapasztalat érdekel? Konnyen tanithato, stabil, elszant kutya.

2014. ápr. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igazából tapasztalat nem is igazán a fajtával kapcsolatban,mint inkább a hazai kennelekkel kapcsolatban érdekelne,kiket tartasz/tartotok a legmegbízhatóbbnak. Bár persze,ha egyszer oda jutnék,hogy egy ilyen csodálatos kutyát tarthassak,a minőség érdekében nem lenne kizárt a külföldről való kicsi behozása sem.

És még egy kérdés-ez kicsit homályos nekem: ha az FCI által nem elfogadott fajta,akkor magyarán törzskönyveztetni sem lehet? Vagy a tk nem függ attól,elfogadott-e egy fajta vagy sem? De ha meg esetleg tk nem jár,akkor hogyan lehet kennelnév...? Pl Jéke kincse. Ezzel nagyon nem vagyok képben,a felvilágosításért nagyon hálás lennék.:)

2014. máj. 11. 01:07
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én a Homárlaki-harcos kennelről hallottam eddig, mint Moszkvai őrkutya kennel.

Tudtommal a egész jók a kutyák. A gazdájuk még munkában is használja őket!

Nekem tetszett, amit láttam belőlük, ahogy dolgoztak, elég meggyőző volt.

A küllemük is gyönyörű volt és kiállításokon is jól szerepelnek.


Itt egy link, ha érdekel:

[link]

2014. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alice_L ***** válasza:
100%

Nos, lepontoztak a valaszom, nyilvan azért mert nem hiszem hogy ha Magyarorszagon ellik egy szuka, elég ahhoz hogy csodas kolykei legyenek. Amugy ha barki osszehasonlitja mi van jelenleg a magyar moszkvai kennelekben azzal amit az oroszok csinalnak, nincs szukség célfotora. Vannak jo moszkvaik Magyarorszagon, de nincs fajtavédelem, és ettol elég a tenyésztéshez két papiros egyedet osszerakni.

Az orosz fajta klub elég komoly munkat végez, szamon tartja, koveti, figyeli az allomanyt, tobb nagy tenyészet van (nem csak ketto...) igy relative homogén, jo minoségu kutyakat konnyebb talalni, némelyek mar dysplaziara is szurnek.


Magyaroszagon a legtobb moszkvai Bozsoki vagy Jéke szarmazasu, némi ukran importtal megspékelve. Ez onmagaban nem baj, de egy ido utan mar hasonlit arra amit beltenyészetnek szoktak hivni.

Nekem a Bozsoki tipusu kutyak jobban tetszenek, de ez izlések és pofonok kategoriaba tartozik.

A kutyam a Nagyléteore kennelbol jon, Bozsoki apja és ukran import anyja, modtak sokan (tobbek kozt egy moszkvai tenyészto is) hogy nagy mazlim volt, mert kb annyit valogattam hogy "ezt dobta ki a gép".

A Nagylétaoreirol azt tudom hogy korrekt kereskedo, azaz rendes arut kinal rendes aron. A kutyait elsosorban teleporzésre vette, néha elleti oket, korrekt korulmények kozt tartja. A fiai ugy lattam mar fajta rajongok is. Az osszes infom 7 évvel ezelotti, tehat azota lehet hogy mar ok foglalkoznak a kutyakkal.

A Bozsoki tenyészetnél tobbnyire jo minoségu kutyak vannak, és ennek ara van, mint minden munkanak. A tenyésztok néha igen impulziv modon reagalnak és ez némi visszatetszést kelt (nalam is), de hat kutyat vesz az ember, nem tenyésztot.

A Jékei tenyészetrol nem tudok tobbet mint amit kutyakrol latok, a csontosabb, nehezebb vonalat fejleszti, nekem mar tul nehéz, kicsit borosek.

Van sok "kissebb" tenyészet, menj el kiallitasokra, beszélgess el arra jarokkal, tenyésztokkel.


Kullemre szerintem ezt célozd meg : [link]

[link]

[link]


Esetleg ha hasznalat érdekel, akkor érdeklodj korul kutyasulikban, az pontosabb képet ad, és finoman vagy nem, de megmondjak hogy szerintuk mit ér és mit nem egyes egyed, és nem kullem szempontjabol, aztan megnézed honnan jonnek :)

2014. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 alice_L ***** válasza:

A masodik részre a valasz:


Egy nem FCI fajta lehet torzskonyves.


A kennelnevet egy tenyészto kivaltja, és olyan fajtat tenyészt, amit szeret (ez lehet FCI altal elfogadott vagy nem) ennek nincs koze a tenyészet nevéhez. Itt van listazva az osszes FCI -nél deklaralt tenyészet : [link]


Az hogy hogy lesz egy nem FCI kutyanak torzskonyve, erre a svajci fehér juhasz egy jo példa: a fajtat az FCI véglegesen 2012 ben, a Parizsi WDS-en fogadta el. Elotte mar a fajta 'ideiglenes elfogadas' alatt volt 10 évig. (Bocs, a hivatalos magyar kifejezéseket nem ismerem).

De egy fajta nem alakul ki 10 év alatt, tehat azelott is létezett, szamon tartottak, stb. azaz volt torzskonyvuk. Ugyanis, minden egyes orszag Kutyas Egyletének szive joga egy fajtat nemzeti szinten elfogadni.

Azaz osszegyulik a MEOE vagy az SCC vagy barmi egyéb FCI altal elismert egylet, és megszavazza, hogy a Svajci fehér juhaszt elfogadjak mint fajtat az orszagban. Es innentol kezdve, kiadnak a szuletendo kutyaknak ugyanolyan torzskonyvet mint a a tobbi, az FCI altal mar elfogadott fajtarol.

Mivel a MEOE elfogadta a Moszkvai Orkutyat mint fajtat, igy torzskonyves moszkvait vehetsz.


Akkor kezd az egész rockandroll lenni, mikor egy torzskonyves moszkvaival mész egy olyan orszagba ahol még nincs elfogadva.

2014. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!