Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár? Milyen tipusu...

Magyar agár? Milyen tipusu embernek ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Milyen embernek való, milyen egy agárral együtt élni? Mi az amire vigyázni kell stb
2014. ápr. 6. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Én olyan embereknek ajánlanám, akik sok időt töltenek a szabadban, és képesek energiát/időt rászánni a kutyáik igényeinek kielégítésére.

Több "nem elég színvonalasan" tartott agarat illetve gazdit ismerek (ezt úgy értem, hogy érdemben nem tudnak mit kezdeni velük), és azok a kutyák vagy kicsit elveszettnek tűnnek, vagy "önállósodnak" a gazdi meg csak fortyog hogy neki milyen hülye/rossz kutyája van, és le kéne törni (ez konkrét eset volt).

2014. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az agárról én pont azt hallottam, hogy világlustája, és egy alapos futás naponta elég neki.
2014. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak olyan embernek tudom elképzelni aki: szeret lustizni de ha ki megy a szabadba akkor nem lehet megállítani ..
2014. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem is úgy értettem, hogy egész nap mozgatni kell a kutyát. :D Utolsó válaszoló írta jól szerintem. Amúgy a legtöbb embernek, még az is gondot okoz, hogy a közeli parkba lemenjen, vagy hogy el merje e engedni a kutyáját... vagy ha lenn vannak, akkor ne a trécselés legyen a legfontosabb dolog, hanem az eb foglalkoztatása, a vele való kapcsolat munkálása.
2014. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
-> bárkinek, aki nem ismer magára a fent leírtakból, jó társ lehet a magyar agár, illetve bármilyen kutya.
2014. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Olyannak, aki nem akarja, hogy a kutyája naponta ötvenszer pitizzen neki, mert az agár egy büszke, önálló fajta. A mozgásigényét nem nehéz kielégíteni, de aki rendszeresen fut, vagy biciklizik, az is viheti magával, aki meg csak engedi, hogy naponta kétszer kifussa megát, a fennmaradó 22 órában a kanapén henyélhet, annak is megfelel.


Ami extrát nyújt az agár, az az, hogy lehet futtatni, ami szerintem nagy élmény mind a kutyának, mind a gazdának.


Amire vigyázni kell, az az, hogy sok mentett agárról hallottam, hogy nehéz behívni őket és hogy minden kisállatra (kutyára is) zsákmányként tekintenek, de én úgy gondolom, hogy ez nevelés, szocializáció kérdése.

A futtatás tekintetében vigyázni kell azzal, hogy ne fussa túl magát, mert az erős vadászösztöne miatt hajlamos többet futni annál, mint amit bír.

2014. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!