Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutunknak sajnos nagyon...

Malamutunknak sajnos nagyon befilcesedett a szőre a hasán, lábain, fenekén. Le kell nyírni rövidre ezeket, én meg tudom csinálni?

Figyelt kérdés
Vagy vigyem kutyakozmetikushoz. Elég izgága kutyus nem volt még ilyen helyen, nem tudom tűrné-e. Mennyi idő míg ezt megcsinálják szerintetek? Beruházzak egy kutyanyíróra és toljam át én?
2014. ápr. 6. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem NE te told le, bízd szakemberre!
2014. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kozmetikus. Neki van gépe és hozzáértése, hogy ellátni tudjon bármilyen izgága állatot.

A szőr, ha rendszeresen van fésülve, nem fog filcesedni.

2014. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megérdeklődtem 2 kozmetikust, inkább kisebb testű kutyákat nyírnak, azokat pedig asztalon. Azt mondják a nagyokat is ott. Háttöö, azt megnézném, hogy hány másodperc alatt tép le az asztalról a kutyám. Ha meg kikötik a nyakánál, úgy meg azon fog inkább lógni minthogy ott maradjon. Hú kicsit félek azért ettől. Ja, van mégegy kozmetikus, ő azt mondja hogy ő bekábítja ha ugrál. Ilyet?? Ezt csak az állatorvos teheti meg. Oda nem viszem tuti.
2014. ápr. 6. 21:25
 4/12 A kérdező kommentje:
2-esnek: műtéte volt, érzékeny volt a hasa, inkább nem fésülgettem. Hát most iszom a levét.
2014. ápr. 6. 21:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Bizony kicsit elkábítják nyugtatóval ha nagyon mozog. Én tavaly olyan helyen dolgoztam ahol olyan pásztorkutyák voltak, rendszerint komondor jellegűek, hogy szőrük soha életben nem volt gondozva, már már ganésak voltak, szóval kicsit megtakarítottuk őket. Ide kijött egy kozmetikus helyben, nehezen elvállalta. Hát kötelekkel nagy nehezen lekötöttük őket, mert vergődtek, nem lehetett velük dolgozni. Végül nem nyugodtak így enyhe nyugtatót kaptak. Kicsit megcsuklottak, és rendbe lehetett őket hozni. Egyébként meg vidd el, ha más nem akkor kisebb asztalról dolgozik, vagy netán a földön köti meg valamihez. Megoldja majd a nőci, nyugi, plusz ha bent maradsz a kutyáddal lehet megnyugszik hamarabb. De házilag ledúrni nem érdemes, bízzuk a szakemberre
2014. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én se bízok nagyon a saját nyíró tudományomba, de nem szeretném ha kínoznák. Állatorvos mondta hogy nincs olyan hogy bódítás, csak kevesebb altatót adnak neki. Ezt meg orvosi ismeretek nélkül, vizsgálat nélkül nem teheti meg egy kozmetikus, nekem ne mondja senki.
2014. ápr. 6. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem injekciót adnak neki, hanem Sedalin pasztát. Ezt nem lehet túladagolni, de van amelyik kutyánál nem is használ. A kozmetikázás nem állatkínzás, értenek hozzá, tudják, hogy kell megfékezni őket. Ha nagyon félted, maradj bent vele, akkor nem lehet baj, ha valami nem tettszik, akkor nem csináljátok tovább. A félősebb kutyák minden új helyzettől félnek, ennek ellenére nem húzhatják ki magukat belőle. Mondjuk ott az állatorvos, azt sem szereti egyik kutya sem, mégis túl kell rajta esniük.
2014. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Otthon egész nehezen túrnád le, mivel egy olyan gép, amivel haladnál is valamire, az akciósan 33.000 Ft (már csak azért is tudom ennyire, mert most vettem, mivel kozmetikusnak tanulok)

A másik, hogy a kozmetikusok jobb esetben értik a dolgukat, meg lehet bennük bízni.

Ja, és ha nem akarod szerencsétlen kozmetikust tovább terhelni,akkor ne maradj ott a kutyával. Ha kimész, és a kutya nem lát, sokkal könnyebben kezelhetők, mint ha a gazdi is ott van, mert akkor mindig menekülnének a gazdihoz, és nem lehet velük mit kezdeni.

Szóval ajánlom,hogy add le, és amíg a kozmetikus mondja,addig menj el bevásárolni,vagy igyál meg egy kávét, de ne legyél jelen, mert akkor a kutya sokkal izgágább lesz.

2014. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni sem, hogy egy 40 kilós állat hogyan marad fent egy asztalon, amikor az állatorvosnál se tudtuk feltenni sose, hanem leguggolt mellé.
2014. ápr. 7. 13:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden válaszra van valami viszont válaszod, ami kételkedés.

Van egy egyszerűbb megoldás.

Beszélsz az általad kiválasztott kozmetikussal. Ha elvállalja a kutyádat, azt is biztosan el fogja mondani, miként oldja meg az ellátását.

Tiszta felesleges teóriákat gyártani a feltételezésekre.

A lényeg, nagyon valószínű, te magad nem fogod tudni megoldani.

2014. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!