Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát érdemese...

Szuka vagy kan kutyát érdemesebb tartani? Mik az előnyei és a hátrányai?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 6. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ivartalaníttatod (amit nagyon érdemes), akkor nincs érdemi különbség
2014. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Esete válogatja gondolom. Nekem egy nagyon bújós, ragaszkodó, barátságos szuka kutyám van. Nevelésével semmi nehézség/gond nem volt , annyira símulékony.

De ismerek mogorva, maguknakvaló szukákat, és barátságos, nyitott normális kanokat is.

Nemhiszem bármelyiknek lenne előnye/hátránya, max szubjektív szempontok alapján.

2014. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mennyibe kerül egy ivartalanítás?
2014. ápr. 6. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ milyen fajta és mire kell a kutya. Házőrzőnek, testőrnek inkább kant ajánlanék, mert azért ők keményebbek, dominánsabbak általában. Előnye, hogy nem tüzel, nem kell rá annyira vigyázni. Hátránya, hogy nem annyira simulékony, de ugye ez se mindenkinek hátrány.

A szuka általában könnyebben kezelhető, de munkára már kevésbé alkalmas, inkább családi kutyák. Tüzel, tehát vért hagy maga után, ezért lakásban sokan nem szeretik, kertben meg azért oda kell rá jobban figyelni olyankor.


Kb. ennyi jutott eszembe.

2014. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás szuka és kan kutyánál változó és súly alapján megint csak változik. Szukát általában drágább, kant olcsóbb. Pár ezer ft-tól több 10ezerig változik.
2014. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak szuka kutyám volt még többségben, 2 kan volt még régebben. Az egyik kan egy német juhászkutya volt, nagyon jó kutya volt. Tőle jobb házőrzőt, családi kutyát nem láttam. Ettől nem jött be senki idegen, jó jelző kutya volt, de nem harapott sosem. Be beengedett bárkit, de ki már nem mehetett senki csak ha papa rászólt. Ez a kutya ha elment otthonról papa akkor ott feküdt a küszöbön és őrzött bennünket. Nagyon jó állat volt. A kis kuvasz az egy darabig volt nálunk, elment tanyára őrizni a maga kis környezetébe, elemébe. Vele már lettek volna gondok, a határokat feszítette. De a többi szuka kutyám csodálatos, jó kutyák voltak, és a meglévő is simulékony, néha makacs ugyan de kezelhető
2014. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szukák: A 6-10 havonkénti tüzelés okozhat kellemetlenségeket, ebben az időszakban fokozottan kell felügyelnünk kutyánkat a nem kívánt szaporulat elkerülése érdekében. Egy rámenős kan előtt egy 1,5 méteres kerítés nem akadály, ha odabent álmai asszonyát reméli és szukánk is megtesz mindent annak érdekében, hogy az általunk kifogásolt nász létrejöjjön. A tüzelés utáni időszakban gyakran jelentkezik álvemhesség, ami akár egészen komoly egészségügyi problémákhoz is vezethet.


Kanok: Nagyobb eséllyel lépnek fel ellenségesen idegen kutyákkal szemben, de összességében nem jellemzője az agresszió a fajtának. Tüzelési időszakokban hajlamosak a szökésre, így a kanok is igénylik a fokozott felügyeletet, ha a környéken tüzelő szuka van. Előfordulhat, hogy kanunk, miután szökési kísérleteit meghiúsítottuk, bánatát éneklésbe fojtja, vagy éhségsztrájkba kezd.


Ivartalanítással ezek a problémák elkerülhetők.

2014. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Off. Nem igaz, hogy szuka kutya ne lenne alkalmas munkára. Nem attól függ egy eb munkavégzése, hogy mennyire Domináns, legalábbis sok területen ez nem szempont. És a szukákról általánosságban elmondható, hogy ha nem is olyan kemények, de mindenképp szívósabbak, és épp a könnyebb kezelhetőségük teszi őket jó munkakutyává. Pl vadászatokon, vagy segítő - terápiás kutyaként.
2014. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nem alkalmas, hanem, hogy kevésbé. És mivel nem derült ki egyáltalán, hogy milyen habitusú fajtáról van szó, így csak nagy általánosságban írtam valamit. Számomra a munka alapvetően az őrző-védő munka, ebben vagyok otthon.
2014. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!